700 Shares 2889 views

Kapusta Kalarebki

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów kapusty jest kapusta kalarepa. Wygląda to tak: gruba łodyga podobna do łodygi, a od niego oddzielne liście. Dla wielu ludzi kohlrabie wygląda jak kapusta, a nie rzepa. Doskonale nadaje się do jedzenia warzyw – kapusty kalarepa, przepisy kulinarne, z których są bardzo popularne.


Historia kalarepa

Po raz pierwszy wzmianka o tym warzywu została odkryta w historii starożytnego Rzymu. Kapusta była używana przez najuboższe grupy ludności i niewolników. I do około 16 wieku, w żywności ludowej, kalarepa nie odgrywała poważnej roli. Po tym jak warzywa zaczęły rosnąć wszędzie w Niemczech. Stąd słowo "kohlrabi" pojawiło się w języku niemieckim, co oznacza "rzepak z kapusty". W XVII wieku ten warnik był już znany i konsumowany w całej Europie.

Do tej pory największe kibice kalifornii można nazwać: Ameryką, Niemcami, Bułgarią i Chinami. Jest to również powszechne w Holandii, niemal we wszystkich krajach Europy i Azji Centralnej.

Jedzono łodygę. Korzystanie z warzyw, takich jak kapusta kelnera receptury są tworzone zupełnie inaczej. Na przykład można jeść w kapuście w gotowanych serach, wątrobie, smażonych i duszonych. Często dodaje się do zup i sałatek, faszerowanych różnymi nadzieniami (ryż, warzywa, mięso). Można ogólnie służyć jako danie boczne do potraw mięsnych.

W niektórych krajach europejskich spożywane są nie tylko łodygi, ale także liście młodej rośliny.

Szkodliwe i użyteczne właściwości kapusty

Jak każda inna kapusta kalifornijska zawiera wiele minerałów i witamin. Dlatego ma korzystny wpływ na ludzkie ciało.

Na przykład kalarepa może normalizować metabolizm, dlatego często dodaje się do żywności dla dzieci lub osób z nadwagą. Świeżo wyciśnięty z soku z kapusty jest bardzo przydatny, jeśli w jamie ustnej występują procesy zapalne. A dla osób z chorobami jelit, nerek, wątroby i żołądka przepisy kulinarne z kapusty z kalarepy powinny w zasadzie stać się podstawą odżywiania.

Ale oprócz pozytywnych właściwości, kapusta kalifornijska ma również negatywne.

Kapusta odnosi się do typu warzyw, które może gromadzić dużą ilość azotanów. Szczególnie dużo ich w roślinach uprawianych w szklarniach i szklarniach. Nadmiar azotanów w spożywanej żywności powoduje bardzo trudne przeniesienie tlenu we krwi, a nawet zwiększa możliwość rozwoju nowotworowych nowotworów.

Kapusta Kalarepa, przepisy kulinarne, z których są wyjątkowo smaczne, bardzo lubią ludzi. Ale z jego używania konieczne jest zatrzymanie osoby z chorobami przewodu pokarmowego i tych, którzy cierpią z powodu wysokiej kwasowości /

Kapusta Kalarepa. Przepisy

Wiele receptur potraw z kalarepy w naszym kraju jest popularnych. Na przykład są to:

Zupa z kalarepy

Składniki:

– 100 gramów kalarepa;

– 20 gramów marchwi;

– 15 g rzepy;

– 5 g pietruszki;

– 10 gramów cebuli;

– 5 gramów puree pomidorowym;

– 50 g ziemniaków;

– 10 gramów oleju;

– 10 gramów sałatki;

– 25 gramów kwaśnej śmietany.

Pokrój pietruszkę, marchew, seler, rzepy i cebulę. Wszystko to musi być uratowane w oleju, dodanie sosu pomidorowego do patelni. Również kawałek pociętego kalarepa, zanurz go w wrzącej wodzie przez kilka minut i wyrzuć z powrotem na sito. Pokrój ziemniaki. W przygotowanym wstępnie gotowaniu bulionu (można po prostu wodę) umieścić warzywa. Niech gotują się ze słabym zagotowaniem przez około 20 minut, a na parę minut przed końcem gotowania dodaj sałatę do miski.

Podajesz zupę z kwaśną śmietaną.

Sałatka kapusta z marchwią

Składniki;

– 400 gramów kalarepa;

– 200 gramów marchwi;

– jedno jabłko;

– 1 stół. Łyżka soku z cytryny;

– 150 gramów kwaśnej śmietany;

– sól.

Peel marchew i kalarep ze skóry, pokroić je w paski. Obrane ze skóry i nasion, jabłko, również pocięte ze słomkami i wymieszać z sokiem z cytryny. Następnie wszystkie muszą być połączone, sól, wymieszać i dodać kwaśną śmietanę.