143 Shares 7640 views

Jak używać pałeczek: krok po kroku instrukcje i zalecenia

Od wielu lat trend w kuchni japońskiej. Po pierwsze, to jest pyszne. Po drugie, jest to modne. I po trzecie, jest to przydatne. Tak w każdym razie konieczne jest, aby przyłączyć się do kultury jedzenia rolek i sushi. Tylko wielu Europejczyków nie jest problemem – niezdolność używać pałeczek. Rzeczywiście, jak używać pałeczek? Może łatwiej jest trzymać się ich palcami, tak aby nie wypaść? Albo powinien porzucić stanowiska instrumentu i używać konwencjonalnej wtyczki? Spróbujmy zbudować wygodny algorytm rozwoju nauki.

z historii

Patyczki są uważane za tradycyjne sztućce w Azji Wschodniej, ale japońskie restauracje pojawiły się w prawie wszystkich miastach Rosji. Wszystko ze względu na rosnącą popularność kuchni azjatyckiej. Ale oto jak używać pałeczek, wielu Rosjan wciąż nie wiem. Ktoś ściska bułki, trzymając w obu rękach kije. Ktoś wbija żywności kija jako starca na włóczni. Wielu z nich odmówić jeść widelcem i pałeczki …

Takie dwuznaczne sztućce pojawił się w starożytnych Chinach. Według legendy, to wymyślił pewien Yu, który chciał wydostać się z kotła gorącej kawałka mięsa. W Chinach, patyki mają swoją nazwę – „kuaytszy”, a w Japonii – „pałeczki”.

narodowa pamiątka

Dla japońskich pałeczkami – jest to bardzo osobisty przedmiot, który nie należy do innych. W restauracji nie służą urządzenia tak metalicznego lub ceramicznego i używać jednorazowych, zwany varibasi. Więc nie martw się o higienę, można łatwo nauczyć się korzystać z pałeczki, a następnie zutylizować.

Kije zaczęli używać prawie 3000 lat temu w Chinach i Japonii dotarli dopiero w 12 wieku. Pierwotnie wykonany z bambusa i wyglądały jak pęsety. Później, do produkcji stali w użyciu drewna, tworzyw sztucznych i kości słoniowej. metalowe pałeczki japoński nie sprzyjają, ponieważ mogą one uszkodzić szkliwo. Chińczycy zaczynają uczyć dzieci laski na posiadanie od najmłodszych lat i posiada dwuletnie dziecko może bezpiecznie obsłużyć takiego urządzenia. Pałeczki są w przybliżeniu 20 cm długości. Są one dość grube i łatwe w obsłudze. W Japonii kije krótsze niż 5-10 cm, a ponadto, mają ostre końce. Istnieje również koreański wersja kije – chokkarak. Są wykonane ze stali nierdzewnej. Aby korzystać z nich można doświadczyć tylko eater, dzięki czemu są one Europejczycy wydają się zbyt cienki i niewygodne.

W chińskiej wersji

Tak, jak używać pałeczek? Jeśli restauracja przyniósł pulchna i długie kije, to wyraźnie chińska wersja. Są wygodne, ale najpierw musimy nauczyć się je zachować. Że kij, który ma wybrzuszenie na końcu, spoczywa na podstawy kciuka i dolna paliczek palca środkowego służy jako stojak na końcówki. konieczne jest naciśnięcie różdżkę, aby ustalić położenie kciuka. Pręt wykonuje bierną funkcję – obsługuje żywności. Ale drugi pręt porusza się pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym podczas robienia posiłków.

Ale pałeczki zachować tak. Tam pasywny pręt leży u podstawy kciuka. Prawie w środku kij spoczywa na górnej paliczka palca serdecznego. Okazuje się, że kciuk, wskazujący i środkowy palce, tworząc pierścień. W tym pierścieniu i działa aktywne coli. Ruch palca jest odpowiedzialny.

Niuanse kije własności

Wiedzieć jak używać pałeczek w teorii – to połowa sukcesu, ale powtórzyć doświadczenie w praktyce, jak się okazuje, nie wszystkie. Etykieta posiłek ma obowiązek dokładnie zbadać. Na przykład, można jasno stwierdzić, że posiłek jest na za pomocą pałeczek. To wystarczy, aby umieścić je w poprzek końców czaszy w lewo. Oni nie mogą przebić posiłek. Ściśnięte w pięści laski mówić o zagrożeniu, a jeśli trzymać się z ryżu, można obrażać właściciela domu. To danie jest przeznaczony wroga. Ogólnie rzecz biorąc, nie na próżno jest uważany sztuka wiedząc jak używać pałeczek. W domach Azja banalne brak wiedzy może prowadzić do poważnych problemów. Sytuacja restauracja jest trochę łatwiej. Mimo to, każdy wykształcony człowiek chce wyglądać przyzwoity, a zatem zna sztukę za pomocą pałeczek.

Algorytm w najmniejszych aspektów

Aby nie robić zamieszania przed partnerzy lunchu, to lepiej trenować, jak używać pałeczek do sushi w domu. Więc nie będzie dużo czasu, a nie zaszkodzi nikomu. Najlepiej jest ćwiczyć na sushi i rolkach o różnych kształtach. Patyczki Weź koło kciukiem i palcem wskazującym, ostrymi końcami skierowanymi do naczynia. Warunkowo podzielić je na górną – i niższa aktywny – pasywny. Dolna obsługuje jedzenie i czubek przechwytywania. Dla wygody, górna różdżka może poruszać kciukiem, trzymając wskazującym i środkowym. Rolls chwycić o bokach poziomych, a ziemia – od pionu. Ostrożnie zanurzyć bułki w sosie sojowym, a po wyjęciu, wstrząsnąć delikatnie zetrzeć nadmiar sosu. Teraz złożyć jedzenie w ustach, rozkoszując się smakiem. Oto jak używać pałeczek do sushi.

Z etycznego punktu widzenia

W kulturze Wschodniej wiedza jak używać pałeczek, otrzymuje pozytywne opinie nie tylko wśród niektórych narodów, ale także wśród naszych rodaków, ponieważ proces wygląda piękne i autentyczne. Jedzenie Japończyków – to rytuał, pociąga za sobą wiele konwencji. W szczególności, pręty nie mogą lizać, trzymać je w posiłku lub udostępnić kawałek pokarmu na sąsiadów tabeli. Jeśli dotkniesz kije do kawałka, konieczne jest, aby jeść. A jeśli wziąć jedzenie ze wspólnego naczynia, trzeba użyć drugi koniec pręta. Nie można odchylić laski przenieść z nich potrawy, albo przyciągnąć uwagę kelner. Po zakończeniu posiłku, nie umieścić pałeczki na płytce. W niektórych krajach taki akt może oznaczać wrogie lub niezadowolenie z ich posiłków. Lepiej jest, aby umieścić je w pobliżu płyty na serwetce. Z etycznego punktu widzenia nie ma potrzeby, aby zakończyć pitnej sos sojowy lub wasabi pochłonie całość, która kładzie się na stole. Składniki te mają specyficzny smak i nie powinny być nadużywane. To cała nauka o tym, jak prawidłowo obsługiwać pałeczki. Bon appetit!