411 Shares 8651 views

Tommy Haas: kariera, osiągnięcia, życie osobiste

Tommy Haas – uniwersalny odtwarzacz, który technika jest szczególnie zróżnicowana. Tenisista znany pod kątem zdolności do skutecznego działania w długich kolejkach, a pod siatką. Haas ma potężny forhend, spektakularne wyniki, z których zawsze zachwyca publiczność.

Tommy Haas: biografia

Miejsce narodzin słynnego niemieckiego tenisa w Hamburgu, 3 kwietnia 1978 r. Pierwsze lekcje tenisa chłopiec był jeszcze w wieku 4 lat przez ojca, który początkowo mówił o swoim osobistym mentorem.

Kiedy Tommy został spełniony 11 lat, rodzina postanowiła przenieść się do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tutaj, na Florydzie, mieści się jedno z najlepszych na świecie akademie tenisowe imieniu Nika Bolleteri.

Już w wieku 17 Tommy Haas pojawił się w finale popularnego turnieju Orange Bowl. Jednak w walce o trofeum faceta musiałem dać bardziej doświadczonych graczy Mariano Zabaleta.

Początek kariery zawodowej

Tommy Haas – tenisista, który przeniósł się do kategorii profesjonalnych graczy w 1996 roku. Debiutancki Turniej Człowiek rozpoczął konkurs w Indianapolis, gdzie był kiedyś szczęście dotrzeć ćwierćfinale scenę. Jednak bardziej młody talent nie został przeniesiony, ponieważ siatka turniej przyniósł go do jednej z największych gwiazd światowego tenisa w czasie – Pete Sampras.

publicznych uwagę przyciąga Tommy Haas we własnej osobie rocznie. W kolejnym turnieju w Lyonie, która miała miejsce w 1997 roku, 19-letni Jewgienij Kafelnikov rytm, który miał status siódmego rakietą świata.

Wyniki pierwszego sezonu jako profesjonalny dla Haas stała pozycja 50. w światowym rankingu, w której gracz wzrosła z 155-te miejsce.

osiągnięcia

Największe sukcesy w karierze dla Tommy Haas pojawił się w 2000 roku, który przyniósł srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Australii w skarbcu sportowca. Dzięki inspiracji pierwszym znaczącym osiągnięciem w karierze i owocnej pracy w szkoleniu, tenisista zaczął regularnie osiągnąć końcowy etap turnieju „Grand Slam”. Zatem krótko Tommy Haas mocno zakorzenione w drugiej pozycji w światowej offsetowego pojedynczego wyładowania.

Następnie Haas regularnie przeszkadza szkody, co skutkowało dość szybkim przesunięciu jego nazwę z najwyższych pozycji w rankingu najlepszych tenisistów na świecie. Ustawa w serii turniejów „Grand Slam” Tommy Haas w pełni sił rozpoczęła się dopiero w 2009 roku. Jednak gra była sportowcem nie jest tak spektakularne, a wyniki pozostawiała wiele do życzenia. Jednak przebłyski talentu przeszłości nadal często poślizgnął się na dworze. Dlatego Haas pozostał groźnym przeciwnikiem dla każdego tenisisty do końca swojej kariery.

Występy w reprezentacji

Dla Niemiec Tommy Haas grał 31 mecz. Gracz przez liczbę 19 zwycięstw i 7 porażek dla drużyny kraju.

Warto zauważyć, że ze względu na ciągłe kontuzje tenisista odbyła przedostatni mecz w statusie kolekcji w 2007 roku, a ostatni mecz w narodowych drużyn miało miejsce dopiero w 2012 roku dla niego.

ciekawostki

Zainteresowana Tommy Haas? akty tenisowe dla gracza to nie jedyna poważna sprawa w życiu. W tym czasie zawodnik wykazał dość imponujące postępy w golfie. Ponadto, zakres zainteresowań należą tenisowy prędkości jazdy w samochodach, jak i jazdy na nartach wodnych.

Haas stoi prawdziwym fanem piłki nożnej. Ulubiony zespół sportowiec jest „Bawaria” (Monachium). Co do tenisa, jest idolem odtwarzacza zawsze grał swojego rodaka – legendarny Boris Becker.

W 2007 roku, po serii udanych meczów, Haas pojawił się w ostatniej „Davis Cup”, gdzie pojawił się niemiecki zespół rywala rosyjskiej drużyny narodowej. Jednakże, z powodu choroby spowodowanej przez niestrawność, Tommy nie stawiła się na placu zabaw. Wymuszony brak czołowego gracza następnie zmusił kapitana reprezentacji Niemiec za sugestię o ewentualnych przedstawicieli zatrucie Haas stronie rosyjskiej. Jednakże dowody, które nigdy nie zostało znalezione.

Tommy Haas otrzymał liczne złamania kostek, które w rzeczywistości odzwierciedlenie w spadku jego wyników w sporcie. Tommy pierwszy wybuchł w 1995 roku. Po udanej renowacji w 1996 roku, gracz złamał kostkę jest już na drugą nogę.

Peter Haas – ojciec Tommy'ego, były mistrz świata w judo. Aby doprowadzić do sukcesu syna, później przekształcony autokary tenisowych.