760 Shares 1067 views

Koncepcja, typy i przyczyny wypadków. Jaki rodzaj wypadku drogowego jest najczęstszy?

Nie ma jednego wypadku. Każda osoba powinna być w stanie zrozumieć ten temat. Niestety, wiele wypadków dzieje się codziennie. I są różne. Warto więc opowiedzieć o swoich typach, o czym są scharakteryzowane.


Definicja

Przed mówieniem o rodzajach wypadków należy zdefiniować termin. Wypadek drogowy to zdarzenie, które występuje podczas ruchu powierzchni drogi pojazdu. Charakteryzuje się obecnością poszkodowanych, zranionych lub martwych osób (takich jak piesi, pasażerowie, kierowcy), zniszczone lub zniszczone pojazdy i konstrukcje. Ponadto, zazwyczaj jest to szkoda materialna. To – jeśli mówimy o ogólnej charakterystyce. Ogólnie rzecz ujmując, temat jest bardziej szczegółowy i dlatego warto go w pełni ujawnić.

Zderzenie i przewrócenie

Warto zacząć od tych typów. Te typy wypadków są wystarczająco często. Zderzenie to na przykład zdarzenie, w którym jeden pojazd jedzie do innego pojazdu, który również przemieszcza się wzdłuż jezdni. Ten typ jest również związany z kolizją z samochodem, który nagle się zatrzymał. Najczęściej tak się dzieje w dwóch przypadkach. Pierwszym jest, jeśli samochód przestał działać nieprawidłowo. Druga – gdy ostrożnie hamowała z powodu skoku na drogę w niewłaściwym miejscu pieszego. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku jest winny.

Nachylenie to sytuacja, w której ruchoma maszyna się odwraca. Na marginesie. Jednym z najbardziej niebezpiecznych rodzajów wypadków drogowych. Przecie, podczas przewracania, a osoby wewnątrz pojazdu otrzymują znaczną liczbę urazów, a samochód w momencie upadku jest silnie zdeformowany. Przy takich wypadkach ważne jest, aby osoba wysiadająca z samochodu jak najszybciej.

Przybycie

I o tych rodzajach wypadków warto powiedzieć. Więc pierwszym typem jest jazda na stojącym pojeździe. Samochód, który po drodze spotyka się w samochodzie zaparkowanym gdzieś. Nadal istnieje taki rodzaj wypadku – uderzając w przeszkodę. Charakteryzuje się faktem, że samochód poruszający się po drodze rozbił się na nieruchomy obiekt. Zazwyczaj mają ogrodzenia, drzewa, słupy, a nawet mostki. Jednak – wszystko, co się nie rusza. Takie wypadki często występują z powodu braku uwagi kierowcy lub dlatego, że po prostu wybrał najlepszy wynik wydarzeń. Co to oznacza? Na przykład kierowca poszedł drogą na wsi. Nagle pieszy pieszek biegnie z drogi, naturalnie, w niewłaściwym miejscu. Kierowca reaguje szybko – obraca kierownicę w prawo lub w lewo, z powodu tego, co włamuje się do ogrodzenia, do drzewa lub do czego innego. Ale to jest zrobione z następujących rozważań: lepiej złamać kaptur, niż zestrzelić i zabić człowieka. Nazywa się to najlepszym rezultatem.

A teraz o uderzenie w pieszego. Jest to sytuacja, w której samochód uderza w osobę. Albo sam natknął się na samochód. Istnieją napaści na kolarzy, na transport koni. Jeśli w pierwszym przypadku wszystko jest jasne, to druga powinna zostać wyjaśniona. Jeździć na wózkach konnych są sytuacje, w których samochód jeździ zwierzętami w uprzęży. Do tej kategorii należą przypadki, w których kierowca uderza w jedno zwierzę. Albo samo rzuca się pod koła.

Inne przypadki

Powyżej rozważaliśmy pewne rodzaje wypadków i ich cechy. Ale nadal jest jeden dość dobrze znany typ wypadków. I to jest upadek pasażera. Charakteryzuje się faktem, że osoba spada z pojazdu w ruchu. Sytuacje, oczywiście, dziwne, ale, co zaskakujące, często stwierdzono: pasażerowie otwierają drzwi samochodu / minibusu i wyskakują stąd, chcąc wyjechać wcześniej. Do tego samego rodzaju wypadków należą przypadki, w których ludzie padają w kabinie pojazdu. Często jest to postrzegane w taksówek na postoju na stałe, na przykład gdy autobus hamuje nagle, a pasażerowie tracą równowagę, szczególnie stojąc.

To tyle rodzajów wypadków. Ale jest jeszcze jedna kategoria. Zawiera ona wszystkich, którzy nie mają osobnej cechy. Oznacza to, że są to wypadki, w których spada przewóz ładunków przewiezionych przez samochód; Kiedy obiekt rzucony przez koło wpada w osobę; Lub gdy samochód uderza ludzi i przeszkód, które nie są związane z ruchem. Jak to jest? Często przypadki, niestety: na przykład, kierowca nie potrafił zarządzać i przy pełnej prędkości dosłownie "poleciał" do sklepu, w liczniku warzyw, i tak dalej.

O ofiarach

Tak więc powyżej powiedziano o koncepcji i rodzajach wypadków. Teraz powinniśmy porozmawiać o tych, którzy są ofiarami wypadku. Tak, umarli. To ludzie, którzy zginęli na miejscu wypadku lub zostawili na następne siedem dni z powodu konsekwencji wypadku.

Rannymi są ludzie, którzy podczas wypadku mieli urazy, z powodu których musieli być hospitalizowani przez co najmniej 24 godziny. Są też ci, którzy zostali powołani do leczenia ambulatoryjnego z powodu wypadku.

O powodach

Typy i przyczyny wypadków powinny być znane wszystkim. A jeśli zdarzy się wypadek, jest jasne, o wymaganiach wstępnych, z powodu których się zdarzają, trzeba powiedzieć. Najczęściej występują wypadki, ponieważ kierowca lub pieszy naruszył przepisy ruchu drogowego. Na przykład kierowca uderzył w człowieka, poruszając się z prędkością 50 km / h na obszarach dziedzińca, przy czym maksymalna dozwolona prędkość wynosiła 20 km / h. To się dzieje. Albo latał z prędkością 90 km / h w mieście, nie spowolnił na przejściu dla pieszych, a tam właśnie zaczął przekraczać drogowego człowieka. Konsekwencje są jasne.

Piesi są również często przestępcami, na przykład przekraczają drogę w niewłaściwym miejscu. Jest to również często przyczyna wypadków. Każdy pies powinien pamiętać: po spędzeniu 2 minut i dotarciu do najbliższej "zebry" lub podziemnego przejścia, może ocalić zdrowie i życie. Łatwiej się zatrzymać niż samochód z prędkością.

Innym powodem jest czasami techniczne nieprawidłowe działanie samochodu lub analfabetyczne umieszczenie ładunku w pojeździe. Niewystarczająca kwalifikacja osoby siedzącej za kierownicą odnosi się również do takich, jak i niezadowalających warunków drogowych. Generalnie droga jest miejscem pełnym niebezpieczeństw i niespodzianek, dzięki czemu każdy uczestnik ruchu musi być czysty.

Statystyki

Wreszcie kilka słów o statystykach. Naturalnie, większość wypadków dzieje się z powodu tego, że kierowca siedział albo kierowcy pijanego lub niedoświadczonego kierowcy. Na skrzyżowaniach występuje około 30% wszystkich wypadków i 60% kolizji.

Około połowa wypadków zdarza się w ciemności. Jeśli chodzi o wzloty i upadki, 7% wszystkich wypadków ma miejsce. Warto również wiedzieć, że większość wypadków występuje we wrześniu. Prawdopodobieństwo bycia winnym wypadku wzrasta proporcjonalnie do liczby godzin spędzonych na kole. Zdecydowana większość wypadków spowodowana nieprawidłowym funkcjonowaniem TC wynika z złego hamulca nożnego. Około 14% występuje z powodu wadliwego układu kierowniczego.

Ogólnie rzecz biorąc, powody mogą być masowe. Aby uniknąć wypadków, kierowca musi być uważny zarówno na to, co się dzieje w drodze, jak i do samochodu. Pieszy musi spełniać wymagania normy SDA i postępować zgodnie z zasadami.