347 Shares 7356 views

Twarz SE-7 opis, cechy i aparatura

Maski GP-7 – to najnowsze i sprawdzone modele, które skutecznie chroni użytkownika przed narażeniem na działanie różnych substancji toksycznych. Z tego urządzenia możliwe jest, aby chronić narządy oddechowe, twarz, oczy różnych substancji – od wojny, a kończąc radioaktywnego pyłu i aerozoli biologicznych.


Trochę historii

Pierwsza maska GP-7 został opracowany w latach 80-tych ubiegłego wieku. Dzięki oddawanych poprzednia wersja maski respirator GP-5 nowych modeli stają się bardziej niezawodne i bezpieczniejsze, uszy nie są zamknięte, ponieważ system został dopracowany mocowania pasów bezpieczeństwa. Za pomocą urządzenia filtracyjnego zapewnia ochronę przed typu chemicznych środków bojowych. Jednak charakterystyczne maski gazowe GP-7 jako obrońca w krytycznym stężenia trucizny w pomieszczeniu nie zasługują na dobre recenzje. Do tej pory, maski tej marki są produkowane w trzech zakładach w Rosji.

Powołanie cywilnych masek

Głównym celem tych masek – ochrona ludności, która żyje w locus powietrze różnych szkodliwych elementów. Taki sprzęt pociąga łatwość użycia, łatwe opatrunku i lekki, zdolność do oddychania czystym powietrzem, bez szkodliwych zanieczyszczeń, w ciągu kilku godzin. Maska gazowa GP-7 jest dobre, bo to może być używane jednocześnie w połączeniu ze specjalnymi środkami ochrony głowy. Ponadto modyfikacja tej maski posiadać specjalne urządzenie do picia, więc można pozostać w nim przez długi czas. Dzięki wygodnym oknami panoramicznymi zapewniają dobrą widoczność. Cywilne maska składa się z kilku elementów:

 • Filtrowanie absorbujące pudełka z metalu;
 • przód IHP;
 • Folia anti-fog – jedno okno;
 • dwie izolujące tuleje MNU-3;
 • Maska worek;
 • wciśnięcie przewodu z gumy;
 • instrukcja obsługi oraz w postaci produktu.

Nabój respirator może być uzupełniony DPG-3, która uzupełnia maski cywilne i dzieci, a tym samym rozszerza zakres ich stosowania. Kaseta jest w stanie uchronić użytkownika przed kontaktem z elementów, takich jak amoniak, wodorek chlor, siarka, ditlenek siarki, cyjanu, fosgen, amin.

cechy box

Głównym celem filtrowania absorbujące polu – czystego powietrza, który oddycha człowieka. GP-maski 7 są zaprojektowane tak, aby chronić użytkownika przed czynnikami toksycznymi, radioaktywnymi i bakteryjnych. W celu utworzenia pola z zastosowaniem tlenku cyny lub stopów aluminium, które ma kształt cylindryczny. Aby organizm był silny, tworzy grzbiety. Nowoczesne maski mają plastikowe lub metalowe pudełka, każdy we własnym dobrem. Najlżejsze maski tworzone są na bazie wytrzymałego tworzywa sztucznego – takie urządzenia różnią się lekkość i dużą wygodę i komfort noszenia.

Górna pokrywa pudełka posiada szyjkę z gwintem śrubowym, które łączy się z przednią częścią. Uszczelnienie jest zapewnione przez metalową nasadką i uszczelką z gumy. Okno filtrowania absorbujące dno jest, że otwór, przez który przechodzi wdychanego powietrza. Jako dodatkowe pole urządzeń jest filtr cząstek stałych i katalizator węgiel (batch). Wymiary maski gazu GP-7 po umieszczeniu w worku 285h210h115 mm.

Filtr cząstek zawiera płytę w postaci specjalnego tektury filtra, który jest przyłączony do zwiększonej powierzchni filtra. Ładunek znajduje się pomiędzy dwoma ekranami, a na szczycie jednego z nich ma tekturową tampon – utrzymuje pył węglowy.

FPC chroni powierzchnię oddechową kwasu cyjanowodorowego, chlorek cyjanu, siarkowodór, chlor, kwas solny, tetraetyloołów, merkaptan etylowy, nitrobenzenu, fenolu i furfural.

część przednia

SE-7 maski ma część przednią, jako maska, która jest uzupełniona przez soczewkę do oczu okrągły kształt. wziernik wykonany z wysokiej jakości materiału i pokryta filmów przeciwmgłowe. Jeżeli maska pracuje przy niskich temperaturach, to jest uzupełnione przez tuleję izolacyjną cieplnej, co przyczynia się do utrzymania przejrzystości szkła po dłuższym okresie użytkowania.

Przednia część MPH jest tworzony na trzy wzrostu. Obejmuje ona kilka elementów:

 1. Typ przemieszczenie maski, który zawiera niezależne wypełniacza – jest cienki pasek z gumy, który zapewnia niezawodne uszczelnienie w przedniej części maski na głowę.
 2. Okularowy węzeł.
 3. Jednostka rozmowa (membrana).
 4. Jednostki do inhalacji i zaworem wydechu.
 5. Owiewki.
 6. Nakrycia głowy. To jest potrzebne, aby zabezpieczyć przednią część, składająca się z płytki potylicznej i pięcioma paskami – są zamocowane poprzez dopasowanie maski do twarzy.
 7. pierścień, który jest zamocowany na folii szklanej zaciskowych.

Główne zalety

Maski GP-7 w swojej konstrukcji i funkcji jest podobny do poprzedniego modelu, ale nie mają one szereg charakterystycznych cech:

 • przez zmniejszenie oporu filtrującego absorbujące rubryki ułatwienia oddychania;
 • wdychanie / System zawór wydechowy jest w postaci płatków, ale pole Korpus zaworu szybko i pewnie zamknięte;
 • istnienie niezależnego żaluzją sprawia, że użytkownik może być długi czas w masce i nie czuć dyskomfortu podczas gdy (ze względu na to mniej niż ciśnienie na twarzy, wysoki stopień ochrony osoby);
 • Maska cywilnej GP-7 wyposażone w nowoczesny interkom (membrana), przez który różni się wyraźnie.

Oznakowania i pakowania

Każda maska jest oznaczona: jest ona stosowana do specjalnej wodoodpornej masy uszczelniającej na polu filtrowania absorbujące. Dane produktu są rejestrowane informacje o partii, numer serii i numer FPC, producenci firma datę produkcji. Na przedniej części posiada również oznaczenie, które mówi o wielkości, liczby formularz i producentów.

Przechowywanie masek gazowych GP-7 jest wykonywana w oryginalnym opakowaniu w pudełku, każda BOX – 20 zestawów produktów. Ich części twarzy są ułożone zgodnie z Rostovka.

Modyfikacja GP-7

Jednym z najbardziej popularnych modyfikacji maska gazowa cywilna GP-7 – GP-7B. Ma część przednią IHP-B, który jest ponadto wyposażony w urządzenie do zbierania wody z konwencjonalnego kolby wojskowego. Sprzęt ten pozwala nam pić wodę bez konieczności zdejmowania maski do tego. Filtrowanie respirator GP-7 wymagana jako ochrona przed toksycznych i niebezpiecznych substancji chemicznych, pyłu radioaktywnego, środki bakteryjne. Kompozycja maski w sposób następujący: pudełko, w przedniej części rury dla napoju z kolby, rękawów izolacyjnych, przeciw parowaniu folii, torby i ruszt odcedzający absorbujących.

Innym popularnym rodzajem maski gazowe GP-7 – maska gazowa GP-7VM. Charakterystyczną cechą tego modelu – przed formy wyposażonego w panel wyświetlania trapezowy, który poprawy widoczności w pracy. Specjalne urządzenie komunikacyjne oraz środki do odbierania wody – główne różnice tej odmiany.

Funkcje masek filtrów

Urządzenie GP-maskę 7, która znajduje się filtr dodaje się: worek protivogaznaya, pudełko z przeciwmgłowe folii do szkła, obejmują szczeliwem gumy ułatwiający uszczelnianie części przedniej, jak i gumowy korek. Produkty GP-7 jest duże zapotrzebowanie ze względu na ulepszonej konstrukcji i kształtu maski twarzowej. Zapewniają one bezpiecznego przyjmowania wody, ciekłych leków i innych płynów w tej strefie, która poddaje się zanieczyszczenia. Ważne jest, że związki FPK może pracować w rozszerzonym i Rostovka pomyślany w trzech rozmiarach.

Ceny dla masek gazowych

Model GP-7B (GP-7VMB) – najtańsze maska GP-7. Cena tej odmiany – tylko 1962 rubli. Jego charakterystyczne cechy – poprawa bezpieczeństwa i właściwości ergonomiczne. Podczas rozwoju tego modelu jest zastosowanie najnowszych technologii i oryginalne rozwiązania techniczne. Z maską może chronić narządy oddechowe, oczy i skórę ludzi przed szkodliwym działaniem różnych czynników. Zaletą tego modelu – w plastikowym pudełku FPC, który jest inny:

 • Odporność na korozję;
 • lekka maska jako całości;
 • odwracalne odkształcenie materiału minimalizuje warunki dla infiltracji powietrza wzdłuż ścian obudowy;
 • Pudełko wypełnione nowoczesnym węglowego katalizatora, która poprawia właściwości ochronne sprzętu i rozciąga się poza granice jego stosowania;
 • Okno z tworzywa sztucznego mogą być stosowane w maskach gazowych, które są chronione przed organicznych i nieorganicznych gazów, par.

Ta maska jest stosowany w celu ochrony społeczeństwa przed narażeniem na działanie oparów, gazów, aerozoli, niebezpiecznych substancji chemicznych.

Model GP-7VMB z plastikowym pudełku – kolejny niedrogi maski GP-7. Jego cena zaczyna się od 2000 rubli. Zaletą tego modelu – w polu filtrowania absorbująca wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

wybrać poprawną

 1. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na początku wiersza (hełm, maska) oraz jego serwisowania. Aby rozmiar pasuje dokładnie, trzeba trzymać taśmę pomiarową wzdłuż zamkniętej linii przez szczyt głowy, policzków i podbródka.
 2. Wyniki należy porównać z podanymi w tabeli danych do kasku. Należy pamiętać, że na masce nie pęka, przebicie, okulary muszą być w nienaruszonym stanie i czyste.
 3. Należy nosić maskę gazową i starają się maskować szczelnie do twarzy najbardziej gęsty i wygodne.

odkrycia

Cywilny filtr maski gazowe GP-7 – urządzenie do ochrony użytkownika przed skutkami negatywnych czynników na czas. Aktualne modele tej marki są powszechnie stosowane w Rosji do ochrony przed oparami i gazami, które są zawarte w powietrzu. Wydajna ochrona jest zapewniona przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak:

 • nerwu;
 • Działanie obscheyadovitoe;
 • wymuszania radiacyjnego;
 • blister wpływ.

Gdy maska nie jest chroniony w przypadku narażenia ludzi na działanie tlenku węgla i o niskiej temperaturze wrzenia substancji organicznych, w postaci metan, etan, butan, acetylen. Praca w masce może wynosić do 12 godzin, a tylko wymaga pola wymiana filtropogloschayuschih podczas pracy na zewnątrz.