180 Shares 5450 views

Jak wstawić hiperłącze w HTML? Tworzenia i używania hiperłączy w formacie HTML

Hypertext jest tekst zawierający linki do innych tekstów. Przykładami są notatki autora na temat skomplikowanych definicji lub przypisach tłumaczenia na dole stron książki, jeśli okaże się, tekst w języku obcym. Strony internetowe są skomplikowany system hipertekstu przeskakuje z jednej strony na drugą w samej stronie, ale również pomiędzy niepowiązanych zasobów pojedynczych wrażeń. Taka struktura jest praktyczna, oszczędza sporo czasu, pozwala odwiedzającym szybko znaleźć potrzebne informacje i nie zgubić się w dużej liczbie przejść.


Wstaw hiperłącze

W HTML wstawić hiperłącza za pomocą deskryptora (tag) Ra, który jest wstawiony w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj jest to między tekstem jako hiperłącze w sobie jest strukturą tekstu. Ale linki są bardziej graficzne (ikony, przyciski, zdjęcia); z nich zostaną omówione dalej. Ich lokalizacja na stronie internetowej nie jest ograniczona do tekstu, ale zależy od strony decydenta projekt.

główna Google

To jest przykład jak wstawić hiperłącze do dokumentu HTML, które są prowadzone przez tagu. odwiedzający witrynę zobaczą podkreślony tekst, który jest inny od koloru otaczającego tekstu (kolor HTML linki może być cokolwiek) „na stronie głównej Google”, klikając na tym, że dostanie się do strony głównej, „Google” w wyszukiwarce. Należy zauważyć, że treść hiperlinku powinny zawierać informację o tym, gdzie przejście zostanie przeprowadzone. Zasada ta powinna być stosowana i traktowana jako reguły!

Struktura tag Ra …

Można zauważyć, że tag – Doubles: wymagany zamykający znacznik .

href atrybut znacznika określa przeznaczenie link.

https://google.com/ – wartość atrybutu, należy ująć URL adres zasobu, na których można dokonać przejścia. Jest to pojedyncze lub podwójne cudzysłowy. To zależy od struktury gniazdowania tagu zasad HTML.

główna Google

cała struktura jest elementem dokumentu internetowej.

Zgodnie z zasadami HTML, niektóre elementy mogą zawierać inne elementy. Tag aR żadnego wyjątku. Jeśli programista trzeba zaznaczyć pogrubioną słowie Google, można to zrobić za pomocą znacznika , zgodnie z ogólnymi zasadami formatowania tekstu w sekwencji zagnieżdżonych tagów. Webmaster powinien wiedzieć, jak utworzyć hiperłącze w HTML bezbłędnego, w przeciwnym razie nie będzie działać. Niedziałające linki do komputera slangu nazywa się „pobity”.

strona główna Google

Tutaj: element

strona główna Google

Zawiera zagnieżdżone

Google

Teraz strona użytkownik widzi hiperłącze pogrubioną czcionką słowo „Google”.

Absolutne linki

Hiperłącza, które używają bezwzględne adresy URL witryn, które zawierają nazw domen (.ru, .com, .org, .gov ), zwany bezwzględny i mają następującą składnię:

Protokół: // domena / ścieżka pliku

Przykład adres rozpowszechniony w Ameryce Wyszukiwarka: https://aol.com – bezwzględnej, ponieważ zawiera nazwę domeny .pl.

Bezwzględne hiperłącza służą do poruszania się na łamach innych stron lub uzyskać dostęp do zasobów znajdujących się na innym serwerze. Przejście jest wykonywane za pomocą protokołu internetowego. Protokoły – to nie jest tematem tego artykułu, ale jak oni uczestniczyć w tworzeniu hiperłączy, należy przynajmniej pokrótce je:

 • HTTP i HTTPS – najczęstszą; dla nich, aby przełączać się między stron internetowych z różnych miejsc;
 • FTP – protokół przesyłania plików na serwerze lub użytkownik pobiera ze strony internetowej;
 • mailto – protokół mail, który wysyła wiadomości e-mail bezpośrednio ze strony, bez potrzeby podchodzenia do osobistego e-mail.

Istnieje kilka raportów specjalnego przeznaczenia (susła, telnet), jest dość rzadkie, których użycie wymaga specjalnej wiedzy w administracji programowania lub systemu.

względne hiperłącza

Z adresowania względnego, korzystanie z hiperłączy w HTML służy do przejścia w życiu i nie prowadzi poza nią. Jeśli strona jest tak duża, że biegnie pionowy pasek przewijania, czasem bardzo długo, tak jak w słowniku, to jest bardzo wygodne i właściwe wykorzystanie łącza względne, aby przejść do żądanej litery.

Tworzenie słownika online, programista na początku strony ma alfabetu, a jeśli nie do wykorzystania łącza, użytkownik będzie miał bardzo dużo czasu, aby obrócić koło myszy, aby dostać się na literę „I”.

Aby utworzyć łącze za względną nazwę atrybutu tag:

Powrót na literę I

gdzie ya zwana kotwica, natomiast powrót do litery I – kotwica docelowego. Do prawidłowego wyświetlania kotew zaleca się używać liter i cyfr, więc nie napisać „i”, chociaż to byłoby zrozumiałe.

Teraz, po przejściu z alfabetu na początek strony na literę „I”, konieczne jest, aby kołek kotwicę w dokumencie HTML, która zaczyna się na literę „I”:

<A href = http: // strona / article / 327992 /% C2% AB # ya% C2% BB% 3E% D0% B1% D1% 83% D0% BA% D0% B2% D0% B0 ja

przed kotwicy stoi numer znaku, bez których przejście do pisma nie będą działać.

Adresowanie względne przy budowie strony internetowej

Wygodny i najczęstszym algorytm tworzenia strony oprogramowania:

 • Utwórz folder na komputerze i jego lokalizacji w miejscu dla wygody szybkiego dostępu;
 • tworzenie index.html w folderze na stronie głównej;
 • tworzenie wtórnej stronie internetowej (index.html / STR.2);
 • Utwórz folder i umieszczając je w plikach graficznych;
 • Utwórz folder i umieszczenie go inne obiekty (pliki do pobrania, na przykład);
 • Wypełnienie zawartości budowy;
 • umieszczenie witryny na hostingu plików.

Niekoniecznie muszą być stosowane dla połączeń komunikacyjnych między elementami w miejscu, i będzie bardzo przydatna umieć wstawić hiperłącze w HTML do innej strony w tym samym miejscu. Jeśli witryna przebywać w tym samym katalogu na tym samym serwerze, nie ma potrzeby korzystania z absolutną adresowania. Podczas przesyłania plików do serwisu hostingowego powiązania między obiektami pozostają, ponieważ są gospodarzem i zostaną umieszczone w tym samym katalogu.

Załóżmy, że programista stworzył stronę główną stronę index.html, który ma link do innej strony page2.html, ozdobiona img.png obrazu. Wtedy względna ścieżka do obrazu będzie wyglądać następująco:

Wskazówka: W badaniu tym temacie najlepiej jest użyć prostego edytora tekstu z powodu, że jest to konieczne do nabycia biegłości w poprawnej pisowni adresów przejściowych, a także nauczyć się zrozumieć cudzego kodu. Na tym etapie będzie to dobry wynik bez błędów napisane hiperłącze w notesie, HTML im nie wybaczy i daje błąd.

Metody kliknięciu hiperłącza

Domyślnie nowa strona otworzy się w bieżącym oknie przeglądarki, gdy użytkownik kliknie hiperłącze. Ale programista WWW może zmienić domyślną i wymusić otworzyć stronę, na przykład, w nowym oknie. W tym celu nie jest atrybutem target z pewnej jego wartości. Nigdzie nie jest to możliwe, aby wyrazić tabeli.

Wartości atrybutu docelowego
_blank otwiera stronę w nowym oknie przeglądarki
_self otwiera stronę w bieżącym oknie (ustawienie domyślne)
_parent otwiera stronę w ramce nadrzędnej
_top za pomocą ramek anulować je wszystkie i otwiera stronę w bieżącym oknie przeglądarki

Składnia stosowania atrybutów kierować:

główna Google

Home „Google” otworzy się nowe okno.

Uwaga: aby otworzyć stronę w nowej karcie, nie ma żadnej wartości dla tego atrybutu, i jest ustawiony przez użytkownika w ustawieniach przeglądarki.

Kolor hiperłącza

Doświadczony użytkownik Internetu w czasie, należy zauważyć, że hiperłącza różnią się kolorem od otaczającego tekstu, a są one zazwyczaj na niebiesko. Linki, na których mijał, a następnie wrócił do poprzedniej strony, są liliowy. Używanie hiperłączy w HTML w nietypowych kolorach nieco, ale przydziela miejsce wśród innych.

Ustawia kolor linków w znaczniku , korzystając z atrybutów i ich wartości, która serwuje koloru HTML w systemie RGB (# 00FF00) lub z bezpośrednim wskazaniem nazwy koloru ( «zielony»). Istnieją trzy typy atrybutów dla linków:

 • link – określa kolor nieodwiedzonych linków;
 • vlink – określa kolor linków, przez które użytkownik już minął;
 • Alink – określa kolor łącza podczas przełączania do innej strony. Jest szybki, więc nie zawsze można złapać ten efekt.

Przykład oznaczania:

Jeśli zastosować te atrybuty znacznika , odniesienie dokumentu internetowej będzie ciemno niebieskie, odwiedził – fioletowy i aktywny – pomarańczowo-czerwony.

hiperłącza graficzne

Postęp i rozwój, projektowanie stron internetowych wymaga, aby wiedzieć, jak wstawić hiperłącze w HTML jako obraz. Oczywiste jest, że obraz musi odpowiadać treści strony docelowej. Na przykład, strona główna roślin leczniczych mogą być przedstawione w formie zdjęć roślin, kliknięcie na którą użytkownik trafi na stronę, która opisuje właściwości leczniczych roślin.

Szeroko stosowanym sposobem zastąpić przyciski statyczne () w pięknej grafiki stworzone przez projektanta stron internetowych w edytorze graficznym (GIMP, Photoshop).

Aby wstawić grafikę jako hiperłącza na stronach serwisu wykorzystuje tę samą składnię, ale zamiast tekstu przy użyciu znacznika obrazu przez wprowadzenie zasady HTML:

Przez znacznik w taki sam sposób obowiązujące atrybuty podać tekst alternatywny, szerokość, wysokość i inne.

Połączenia z witryny

standardem HTML5 rozszerzył funkcjonalność korzystania z Internetu, a teraz można wykonywać połączenia nie tylko z telefonu, ale bezpośrednio ze strony. W tym celu można również użyć hiperłącza w dokumencie HTML i mają następującą składnię:

partia

Zamiast słowa „partia” przewidziana jest intuicyjny kontakt rozmówcy w książce telefonicznej. Można również umieścić plik graficzny (zdjęcie użytkownika).

Że rozmowy zostały wykonane na miejscu, trzeba mieć nie tylko odniesienie do numeru telefonu abonenta, ale także zestaw słuchawkowy (mikrofon, słuchawki) zainstalowanego na komputerze programu VoIP, łącze internetowe powinny przekraczać 0,5 MB / sek. Płatność za połączenia wykonane ruchu. Dlatego też, jeśli Internet jest nieograniczona, rozmowy są darmowe.

Etyka tworzenia hiperłączy

Poprzez umieszczenie witryny w Internecie, webmaster powinien wiedzieć, jakie są hiperłącza w HTML, a nie tylko prawo do korzystania z nich profesjonalnie, ale także stosować się do następujących przepisów:

 • Hiperłącze muszą być łatwo dostrzegalne, różni się od otaczającego tekstu. Użytkownik musi wiedzieć, że to jest – hiperłącza.
 • Użytkownik powinien być jasne, gdzie będzie on uzyskać klikając na link. Aby to zrobić, wskazane jest, aby używać więcej tytuł atrybut, który zwięźle opisuje stronę konwersji. Składnia atrybutu aplikacji to:

Yandex

 • Użytkownik musi uzyskać dokładne informacje na temat pliku zostaną pobrane po kliknięciu na link.

Raz nie jest oczekiwana strona lub pobierając niewłaściwy plik, użytkownik jest w 99% natychmiast opuścić miejscu i nigdy na nią nie pójść w przyszłości.

Anti-Seo tworzyć hiperłącza

Oprócz strony technicznej kwestii jak wstawić hiperłącze w HTML, należy podkreślić więcej i moralny aspekt. Istnieje wiele stron internetowych, do których dostęp jest zablokowany użytkownikom oprogramowania zabezpieczającego (Antywirus), a nawet państwa. Są to tereny, które zostały utworzone na nieczystego programistów internetowych ręką.

Jednym z trików, do których resort – jest wstawienie „niewidzialna” hiperłącze na stronie internetowej. Oszuści wiedzą, w jaki sposób utworzyć hiperłącze w HTML i użyć atrybutu podkreślenia usunąć linki i przypisać ją do koloru otaczającego tekstu tak, że przeciętny użytkownik nie ma z nią zobaczyć. I za pomocą innych technologii internetowych narzędzi (CSS, JavaScript, PHP) można zaprogramować swoje zachowanie. Na przykład zdarzenie język OnMouseOver JavaScript aktywuje działanie elementów strony internetowej. Gdy użytkownik trzyma kursor niewidzialnym linku, dostaje na stronach reklamowych innych stron. Albo jeszcze gorzej, gdy jest niewidzialny Link do pliku na swoim komputerze i zaczyna pobrane i zainstalowane niepotrzebne oprogramowanie. Zazwyczaj wirus, który zmienił stronę główną przeglądarki, ściółka dysku twardego i innych programów masowych.

Wkrótce takie miejsca wpaść na „czarnej liście” bazy wirusów, bezpieczeństwa i środowiska internautów. Takie strony nie trwają długo, a oni muszą zmienić ich nazwy do migracji w nieskończoność w Internecie, zmieniając dostawcę hosta. To nie sprzyja promocji witryny, do którego zawsze chce jej twórcy, nie sprawiają, że megaportals, takich jak, na przykład, sieci społecznych. Między innymi te sztuczki powodować wiele negatywnych emocji w tych ofiar ludzkich działań.