240 Shares 7891 views

Rozwój i projekt strony: główne etapy

projektowanie stron rozpoczyna z klientem spotkanie z wykonawcą. Omawia szczegóły przyszłego projektu i przygotowane warunki odniesienia.

Etapy projektowania strony

Proces rozwoju dzieli się na następujące etapy:

 1. Określanie typu przyszłego miejscu.
 2. Ustawienie i analiza celów projektu.
 3. Identyfikacja grupy docelowej.
 4. Przygotowanie układu i rozwój projektu.
 5. Twierdzenie i układ nałożenie.
 6. Programowanie i zawartość witryny transferowych.
 7. Napełnianie zawartości zasobu.
 8. Testowanie.
 9. realizacji projektu.

Typy witryn

Ważne jest, aby prawidłowo określić cel, dla którego tworzona jest strona. Najpierw trzeba wybrać rodzaj projektu. Miejsca można podzielić na kilka kategorii w oparciu o zestaw funkcji i celów, dla których zostały one utworzone. W zależności od celu, zasoby mogą być komercyjnych i niekomercyjnych.

Strony handlowe są tworzone dla sprzedaży towarów i usług, a także do promowania firmy.

Rodzaj ten obejmuje:

 • Lądowanie, strony internetowe, wizytówki, gdzie tylko informacje o firmie;
 • sklepów internetowych, gdzie można kupić towary lub usługi porządku;
 • Miejsca promo stworzone w celu promowania produktów;
 • katalogi produkt;
 • strony firmowe ;
 • płatnych usług.

strony internetowe non-profit nie mają na celu sprzedać produkt lub usługę. Mogą to być:

 • informacji;
 • aktualności;
 • rozrywka.

W celu sprawdzenia dostępności miejsc można podzielić na dwie kategorie:

 • miejscowy – otwarte tylko pewna liczba osób;
 • publicznego – dla wszystkich.

cele i założenia projektu

Klient wybiera żądany rodzaj terenu i jak dokładniej opisany może być, czego potrzebuje ten projekt, jakie funkcje powinna mieć, i że przeprowadzenie zadania. Przygotowany „Brief” – specjalny dokument z życzeniem klienta, za pomocą którego można dokładniej określić wartość miejscu. Podkreśla się w nim następujące kwestie:

 1. Jakie są terminy realizacji projektu?
 2. Czy klient innym miejscu, jakie są wady?
 3. Jeśli projekt komercyjny, czy konkurentów klienta?
 4. Jaka jest różnica między jego propozycji?
 5. Jakie języki powinny być zasób?
 6. Czy pracodawca może podać przykłady miejsc, które lubi?
 7. Jakie są wymagania dla logo, kolorystyka?

Lista może zostać przedłużony. W sporządzaniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia i omówić zwięźle, jak wiele pytań. Pomoże to lepiej określić koszty projektu i koordynować ją klient szybciej. W przeciwieństwie do krótkiego zadań technicznych swobodniejszy formy jego prezentacji. Jest to lista życzeń klienta, a nie z jasnych wymagań realizacji projektu.

Publiczność z serwisu

Po zdefiniowaniu celów i zadań, które powinny być podejmowane przez strony, konieczne jest, aby myśleć o publiczności zasobów. Ludzie mogą iść do stron o różnych celach:

 • informacyjne (serwisy informacyjne, zasoby tematyczne, zakupy online z recenzjami produktów);
 • dzielić się informacjami osobistymi (blogi, strony internetowe, wizytówki);
 • Wymiana informacji (serwisy społecznościowe, fora).

Konwersja miejscu – jest to stosunek liczby użytkowników, którzy zalogowany zasobów i wykonywania na nim pewnych działań ukierunkowanych (zameldowaliśmy, poszliśmy na link reklamowy lub zakupione coś) do całkowitej liczby użytkowników, wyrażony w procentach. Projektując stronę internetową powinny być ukierunkowane na maksymalną konwersję. Istnieje wiele metodologie, które są wykorzystywane w celu zwiększenia wartości. Ale to, co wydawać pieniędzy na dodatkowe ulepszenia po realizacji projektu, to lepiej się rozwijać witrynę tak, że odpowiada na potrzeby nie tylko klienta, ale także dla przyszłych użytkowników.

Projektowanie stron powinna rozpocząć się od odpowiedzi na następujące pytania:

1) Jak przyciągnąć turystów?

2) Jak oni przychodzą?

3) Co jest potrzebne, aby przekazać do gościa?

Często zdarza się, że klient zapomni odpowiedzieć na ostatnie pytanie, przynosząc ruchu na stronie jest znacznie niższa niż oczekiwano. Z projektu komercyjnego w celu przyciągnięcia nowych klientów będzie sam produkt i jego reklama, portale, informacje powinny być wypełnione wysokiej jakości treści i źródeł informacyjnych – aktualizowana w sposób ciągły. Witryna powinna nie tylko przyciągnąć nowych użytkowników, ale również pobudzać się do niego ponownie.

Site Design

Na projektanta stron internetowych rozpoczyna się kolejny etap prac. Design – ważnym narzędziem do poprawy efektywności i promowania projektu. Tworzy wzór z witryny ramowej. Projektant rozwija go, biorąc pod uwagę życzenia klienta dla elementów graficznych, paleta kolorów, a interfejs użytkownika.

Wszystko zaczyna się od szkicu – szkicu układu, który musi zatwierdzić klienta. Wygląda to dość schematycznie i daje pewne pojęcie o tym, jak będzie wyglądać wynik końcowy. Często, oryginalna wersja jest finalizowane kilka razy, aż wszystkie życzenia klienta będą brane pod uwagę. Po uzgodnieniu podstawowej specjalistycznego projektowania rozpoczyna pracę na poszczególnych elementów konstrukcyjnych, w tym w interfejsie.

interfejs rozwój

Czytelne interfejs użytkownika – ważnym elementem przyszłego sukcesu projektu. Powinno być jasne dla każdego użytkownika i atrakcyjny wygląd. nawigacji witryna powinna ujawnić zestaw jego funkcji i pomóc znaleźć żadnych treści, inaczej będziesz musiał przerobić całą konstrukcję. Projektowanie strony internetowej bez wyraźnej wewnętrznej organizacji i inteligentnej konstrukcji jest skazane na niepowodzenie. Członkowie powinni cieszyć razy do projektu i nie czuć się negatywne emocje ze względu na fakt, że nie można poprawnie wpisać swoje dane w formularzu rejestracyjnym lub znalezienia odpowiedniego przycisku. Sprawy i czas spędzony na poszukiwaniu.

Układ przyjęcie i układ

Jeśli wykonane prawidłowo, klient akceptuje szkic oraz projektowanie i rozwój witryny do następnego poziomu – przyczyna jest brane koder. To przekłada się układ do konkretnego języka programowania. Jest negocjowany z góry domenę witryny i CMS (Content Management System) – tak zwany system sterowania silnikiem, z którym strona jest wypełniona danych graficznych i treści.

Następnie projekt zostanie przeniesiony do wybranego hostingu. Ważne jest, aby była ona stabilna, ponieważ żaden projekt i treść nie uratuje strony, jeśli zasób jest trwale niedostępne dla użytkownika. Niezawodny Hosting – jeden z kluczowych elementów sukcesu projektu, co jest niemożliwe, aby zapisać. Po zaprogramowaniu i układ przeniesienia rozpoczyna się kolejny etap projektu – wypełnienie treści.

nadzienia

Projektowanie i projektowanie stron internetowych powinny koncentrować się na tym, że ludzie chcieli powrócić do życia, zaintrygowany otrzymanych informacji i zaspokoić swoje potrzeby. Po sfinalizowaniu projektu, potrzeba specjalistycznej SEO (optymalizator lub treści Manager) i edytor copywriter. Może to być jedna osoba lub kilka. Idealnie, powinna ona dokonać semantycznej rdzenia witryny, wybierając najpopularniejsze wyszukiwania na dany temat, napisać unikalne teksty posiadające wiedzę i optymalizować je, wpisując słowa kluczowe. Wypełnienie terenu – główne narzędzie sprzedaży. Ponieważ informacje te muszą być istotne, użyteczne i potrzeb użytkowników.

Ale nie zapomnij o roboty wyszukiwarek, które określają pozycję witryny – sortowanie stron w wyszukiwarkach na najlepszy kostium życzenie użytkownika (znaczenie). Projektując witrynę powinny obejmować receptę znaczniki meta, są w dużej mierze zależne od pozycji witryny w tej kwestii. Obowiązkowe tagi meta są:

 • tytuł (title) – opis witryny w wynikach wyszukiwania;
 • deskripshen (opis) – krótki opis strony;
 • tekst nagłówka (H1, H2);
 • Keywords (słowa kluczowe).

Prawidłowo sformatowany tytuł i deskripshen pomocy znacząco poprawić pozycję witryny w rankingu, struktury potrzebne do komfortowego percepcji tekstu i słów kluczowych, aby pomóc robotów znaleźć niezbędne informacje wymagane przez użytkownika.

Testowanie i uruchomienie projektu

Kiedy cała praca jest zakończona, witryna projekt przechodzi do ostatniego etapu – testowanie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, projekt daje się i biegnie do klienta. Jeśli nie, to jest gotowy i sprawdzony ponownie. Po witryna została opublikowana, musi być zarejestrowany z różnych wyszukiwarek i katalogów. Dalsze propagowanie i wspieranie projektu, a także aktualizacji i wsparcia technicznego są negocjowane oddzielnie.