764 Shares 1084 views

Jak zmniejszyć skalę strony w różnych przypadkach?

Często podczas pracy na różnych urządzeniach cyfrowych nie ma możliwości demontażu tego, co jest na ekranie. W tej sytuacji pojawia się pytanie: Jak powiększać stronę lub ją powiększyć. W niedoświadczonych początkujących użytkowników sytuacja ta powoduje wiele negatywnych emocji. Zaczyna się denerwować i wykonywać zupełnie nieprzewidywalne działania. Choć nie ma w tym nic ekstrawaganckiego, a wykonując proste manipulacje, wszystko można przywrócić do pierwotnego stanu. Warto zauważyć jeden punkt. Kwestia, jak zmniejszyć skalę strony lub zwiększyć jej rozmiar, powinna wiązać się z określonym typem urządzenia. Oznacza to, że dla smartfona kolejność rozwiązywania takiego problemu polega na tym, a na komputerze osobistym – zupełnie innym. W tym przypadku w drugim przypadku ważna jest również sprawa, w której wystąpiła taka sytuacja.


Urządzenia przenośne

Najprostszym sposobem rozwiązania tego problemu jest telefon komórkowy z systemem operacyjnym o nazwie "android" i wyposażony w pojemny ekran dotykowy (a dziś większość z nich). Wszystkie te informacje można łatwo znaleźć w dokumentacji dostarczonej wraz z zestawem lub można ją przetestować testami empirycznymi. W tym celu wystarczy otworzyć dwa palce i oprzeć się o ekran. Gdy zbliżą się do siebie, obraz powinien być skalowany na mniejszy Side. To jest odpowiedź na pytanie "jak zmniejszyć skalę strony w smartfonie lub tablecie z systemem Google z systemem Google". Aby wykonać operację odwrotną, należy wsunąć palce, a następnie stopniowo oddalać. Najczęściej jest on używany podczas przeglądania zasobów internetowych, obrazów i dokumentów tekstowych. Nieco trudniejsza sytuacja na telefonach komórkowych. Są to częściej używane ekrany dotykowe z technologią oporową. W rezultacie nie można już zmienić wcześniej opisanej skali. W niektórych przypadkach (na przykład "Nokia C2-03") z boku ekranu są dwie pętle "plus" i "minus". Są odpowiedzialni za tę operację. Jeśli nie ma takich przycisków, musisz przeglądać menu i znaleźć niezbędny element w nim. W podobny sposób sytuacja ta jest rozwiązana przez urządzenia przycisku.

Przeglądarka

Do tej pory wiele przeglądarek – programów narzędziowych służy do wyświetlania stron internetowych na ekranie komputera osobistego. Ale mają ten sam algorytm do zmiany skali strony. Są dwa sposoby – używając tylko klawiatury i kombinacji tego ostatniego i myszy. Jako przykład zmniejszymy rozmiar obrazu serwisu na ekranie monitora. W tym celu wystarczy nacisnąć klawisz "Ctrl" na klawiaturze i – bez jego zwolnienia – nacisnąć "-". Powinno to doprowadzić do pożądanego rezultatu. Drugi sposób to trzymanie tego samego klawisza "Ctrl" i przekręć mysz. Jeśli manipulacje prowadzą do przeciwnego wyniku, musisz zmienić kierunek obrotów. W większości takich produktów programowych znajduje się element menu "Skalowanie" (na przykład w przeglądarce Yandex). Ma trzy punkty: "+", "-" i "100%". Ich działanie jest analogiczne do poprzednio opisanych manipulacji.

Edytor tekstu

Bogate możliwości zmiany skali są realizowane w różnych edytorach tekstowych, na przykład w "Word". Ma osobną kartę "Widok". Jest to mini-panel "Skala". Jest tylko 5 przycisków. Pierwszy z nich brzmi tak samo, Oprócz nazwy mini-panelu. Po kliknięciu zostanie wyświetlone specjalne okno, w którym można ustawić żądaną wartość za pomocą klawiatury numerycznej. Drugi przycisk to "100%". Umożliwia umieszczenie strony w taki sposób, aby wyglądał na papierze po drukowaniu na drukarce. Bardzo wygodna obsługa podglądu. Trzy ostatnie przyciski służą do skalowania dokumentu tak, aby ekran zawierał jedną lub dwie strony. Również jest możliwość, nie przechodząc do żadnych kart, aby wykonać podobną operację. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na "+" lub "-" w lewym rogu ekranu nad paskiem zadań, aby zmienić rozmiar tekstu.

Wynik

W ramach tego materiału udowodniono, jak zmniejszyć skalę strony na przykładzie urządzeń przenośnych i komputera. W drugim przypadku pokazano, jak rozwiązać ten problem w różnych przeglądarkach i edytorach tekstowych. W tym nic skomplikowanego. Z tym zadaniem nawet początkujący użytkownik może sobie radzić.