264 Shares 7474 views

Co to jest typ wejścia HTML?

Jeśli nigdy nie doświadczył język znaczników, trudno zrozumieć, jaki rodzaj sygnału wejściowego w formacie HTML. Ci, którzy pracują z HTML, wyjaśnienia te są bezużyteczne. Ale początkujących, którzy dopiero uczą się języka, to będzie przydatne do zapoznania się z jednym z atrybutów.

język

Co to jest HTML i kto tego potrzebuje? Po raz pierwszy stał się znany w 1993 roku. Jest to standaryzowany narzędzie, shareware – tworzenie dokumentów w Internecie. Aby nie zagłębiać się w skomplikowane programistów terminologii może wyjaśnić to wszystko łatwiejsze. Większość stron internetowych, które można zobaczyć w sieci składa się z poleceń i kodów. Wszystkie z nich składają się na język.

Główną aplikacją, która odtwarza HTML, uważany jest za pomocą przeglądarki. Został on przystosowany dla niego i całego zespołu. Traktuje wszystkie wyniki, które mogą być napisane w zwykłej „Notepad” w sformatowanego tekstu na ekranie.

struktura

Aby nie zgubić się w całej gamie tekst, który jest napisany w języku znaczników, a znalezienie pożądanych atrybutów HTML – wejście typu dokument jest zorganizowany. Składa się z elementów, które są zawarte w znacznikach.

Ta specjalna etykieta, upoważniona przez tekst w znaczniku. Na przykład, trzeba dokonać pkt. Bierzesz kawałek tekstu, który ma być oddzielony, leży w znacznikach

i

. Tagi z ukośnikiem (/) jest zazwyczaj kompletny zespół i nazywa zamknięcie. Są to znaczniki, które nie wymagają zamknięcia. Na przykład Największa – etykieta, która generuje pass line.

W strukturze dokumentu napisanego w języku HTML, można prześledzić stałe elementy. Niektóre uznane za obowiązkowe, ze nikt inny nie może zrobić. Zasadniczo, można wybrać hiperłącza, pola tekstowe, przetwarzania tekstu, dostępności list przedmiotów, zdjęć, kart, etykiet, symboli i kształtów. Ten ostatni element będzie mówić bardziej szczegółowo.

kształt

Aby znaleźć atrybut HTML input type, trzeba zbadać pojęcie „formy”. Jedna z definicji mówi, że jest to element, który pozwala użytkownikowi na wprowadzanie informacji o miejscu ich późniejszego przetworzenia. Łatwiej wyjaśnić, trzeba pamiętać stronę internetową. Prawdopodobnie widziałeś na stronach internetowych poszczególnych elementów interfejsu, który przedstawia pola wprowadzania tekstu, przyciski, przełączniki i flagi.

Forma – to narzędzia dla użytkownika. Umożliwiają one odwiedzających do wyszukiwania informacji na stronie, dodawać komentarze, brać udział w sondażach i tak dalej. W celu uruchomienia strony niektóre z proponowanych form, trzeba użyć tagu

.

sprzężenie zwrotne

Aby formularz, można użyć jednego z najczęstszych tagów . Jest odpowiedzialna za elementy, z którymi odwiedzający roboczych. Tak, dzięki tej tagu możliwe jest stosowanie specjalnych pola tekstowe, przyciski, przyciski radiowe, pola wyboru, etc.

Jeśli nie trzeba zbierać i analizować informacje, znacznik ten niekoniecznie jest usytuowany wewnątrz

. Ale jeśli trzeba dostać materiały pozostawione przez odwiedzających, były przekazywane do serwera, a następnie analizowane, po czym wymagana jest forma etykiety.

różnorodność

Teraz możemy przejść bezpośrednio do atrybutu wejścia HTML. Typ – ten atrybut jest pokazywanie elementu formularza. Tak więc to jest zupełnie inna. Staje się pole tekstowe, pole z hasłem, etc. Atrybut wszechstronny i może dać użytkownikowi możliwość szybkiego oczyszczenia formularz wypełniony nieprawidłowo tworzą, lub dołączyć plik.

znaczenie

Istnieją dziesiątki wartości dla atrybutów HTML typu wejścia. Tekst na stronie tworzy „ramki na zdjęcia” dla wprowadzania informacji. Może być stosowany do różnych celów :. materiałów badawczych na stronie, aby wprowadzić dane osobowe, itd. Podobna pole określa wartość hasłem. To wygląda jak tekst, ale wszystkie informacje, które nie są wprowadzone, oznaczoną „gwiazdki”. Ta opcja jest często używany do otaczają nie mógł dowiedzieć się, jakie hasło wpisać.

Istnieją dwa inne podobne wartości dla atrybutu typu: checkbox i radio. Pierwszy przykład jest flaga. Jeśli trzeba wykonać badanie UNESCO, pole zostanie przekształcony w polu wyboru. I trzeba wybrać kilka opcji. Druga wersja jest tworzona w tym samym celu, ale nazywa się „przełącznik”. Pozwala wykorzystać jedną odpowiedź.

Istnieje wiele atrybutów, które symulują przycisk w HTML. input type przycisk Prześlij, aby stworzyć popularny, dzięki czemu mogą być wysyłane wprowadzone dane do serwera. Jest podobny, zwany obraz. Ona robi to samo, ale ma formę obrazów, nie patrzeć statyczne. Są po prostu przycisk z wartością przycisku.

Jak wspomniano wcześniej, bo od znacznika elementów, można utworzyć do przesyłania plików lub obrazów. W tym celu wartość dla danego typu atrybutu – plik. Prawdopodobnie widziałeś podobnego obiektu na stronie internetowej. Zwłaszcza tam, gdzie można przesyłać pliki.

Ostatnia wartość dla HTML input type – ukryte. Używanie go na ukrytym polu może pojawić stronę internetową. To nie jest wyświetlany użytkownikowi, ale pomaga programiście. Na przykład, jeśli serwer chcesz przesłać dane, które zostało stworzone przez niego wcześniej. Tak więc istnieją pewne znaczniki, które są widoczne tylko w pliku z kodem. Ponadto, ze względu na tę wartość tworzy się na ukrytej php danych lub js.

inne atrybuty

Formularz HTML typu – nie jest jedynym atrybutem. Całą listę można znaleźć w każdym podręczniku elektronicznym na nauce języka znaczników. Na przykład, możliwe jest użycie align, przez które do ustalenia wyrównania obrazu. Ten atrybut nie jest tylko dla formy. Może być używany, na przykład, jeśli zostały dodane do mapy witryny do lokalizacji, ale chcesz, aby umieścić go w inny sposób. Następnie można podać wartość tego atrybutu środku, góra, lewo, etc.

Aby przypisać dowolny tekst alternatywny przycisk, użyj atrybutu alt. W ogóle, alternatywny tekst jest potrzebne do siły wyższej. Załóżmy, że użytkownik ma problem z połączeniem internetowym, a zawartość na stronie internetowej jest ładowana powoli. Ze względu na fakt, że przycisk jest reprezentowany przez pewien obraz, nie można progruzhat wszystko. W jego miejsce będzie alternatywny tekst, który podasz. Tak więc użytkownik może łatwo znaleźć, nawet jeśli Picchu i nie pojawią się.

lista atrybutów może pomóc przy sporządzaniu listy opcji. Jeśli użytkownik w polu tekstowym zaczyna wprowadzać dane, można zobaczyć małą listę słów, które są odpowiednie dla niego. Można zablokować dostęp i edytować element, za pomocą atrybutu niepełnosprawnych. Te atrybuty więcej niż 30. Pozwalają one programiście dostosować działanie takich elementów, poproś ich wartość, rodzaj, kształt, etc.

odkrycia

Generalnie, aby znać wszystkie elementy, znaczniki, atrybuty i ich wartości nie są łatwe. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz z HTML. Ci, którzy pracują z językiem co najmniej kilka lat, można z łatwością obsługiwać większość z tych kodów. Ale początkujący lepiej jest użyć więcej informacji. Istnieje wiele samopomocy, aby wyjaśnić znaczenie poszczególnych pozycji.