391 Shares 7122 views

Programowanie dla Androida: jak zacząć tworzyć własne aplikacje i gry?

Programowanie jest jednym z tych obszarów, gdzie każdy może czuć się w roli twórcy. Zazwyczaj pod nim rozumieć rozwój aplikacji dla komputerów osobistych, przemysłowych jednostek sprzętu lub po prostu do elektronicznego DIY. Ale rozprzestrzenianie dotykowych urządzeń mobilnych staje się bardziej popularny programowania dla Androida, iOS lub innej powłoki systemu tego typu. Cóż, muszę przyznać, że firma jest obiecująca. Dlatego w artykule będą rozpatrywane, aby rozpocząć programowanie dla Androida od zera. Jakie funkcje są dostępne? Jaki język jest używany?


Tworzenie programów

Przed napisać własny program, należy zbadać wszystkie niezbędne komponenty do tego:

  1. Język.
  2. Wybierz środowisko programistyczne. W języku nadal mieszkają w szczegółach, jak zresztą i oprogramowania, które będą tworzyć aplikację. Ale po pierwsze, pomówmy trochę o środowiskach programistycznych. Tradycyjnie, można je podzielić na trzy części:
  • grafika;
  • konwencjonalny;
  • w Internecie.

Tworzenie programów należy zauważyć, że obecnie trudno jest przedstawić pomysł, że nie zostały wcześniej opracowane. Dlatego też, gdy pojawi się problem, czy tylko w przypadku braku wiedzy niezbędnej do prawidłowego sformułowania nieporozumień i będzie odwoływać się do bardziej doświadczonych programistów. Mogą one pomóc w tworzeniu programów konstruktywną poradę.

W których programy językowe są napisane?

Dla tych celów, należy użyć Java. Należy zauważyć, że jest to dość skomplikowany język programowania. Jednak, aby stworzyć własne aplikacje nie muszą być całkowicie wiedzą. To będzie wystarczającą wiedzę i umiejętności podstawowe informacje praca tło, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Ponadto, istnieją pewne detalu, za pomocą którego można podjąć pewne kroki, aby utworzyć aplikację bez żadnych istotnych problemów. Następnie programowania dla Androida zamienia się w przyjemność.

Jest zwykle wybiera środowisko programistyczne

Jak gracze są uważane za najpoważniejsze od Eclipse i Android SDK. Oboje są za darmo. Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że środowisko programistyczne – poważnych konkurentów, a każdy z nich posiada szereg mocnych i słabych stron. Warte studiowania każdego z nich. Oddzielnie pozwolić sobie tylko trochę skupić się na jednym aspekcie Android SDK – emulatora. Jest to program, który udaje, że telefon lub tablet, który działa na „Android”. Emulator cicho pracuje na standardowym komputerze PC i pulpit wygląda standardowym urządzeniu mobilnym. Jest to unikalna cecha – jest kontrolowany za pomocą myszki i klawiatury zamiast palca. W emulatorze można przetestować funkcjonalność aplikacji pod różnymi rozszerzeniami ekranu, a także różne wersje mobilnego systemu operacyjnego „Android”. W związku z tym, jak to jest dziwne dla Ciebie może wydawać, ale podczas tworzenia aplikacji, mających na Androida, masz telefon – nie jest to konieczne.

Co trzeba rozwijać swoją aplikację?

Aby stworzyć własny program koniecznie zatrudnić programistę – konieczne będzie tylko spędzić swój czas i wysiłek. Ale dla aplikacji opublikowanych w „Sklepie Play” będą musiały być udostępniane „google” 25 dolarów. Ale suma ta jest większa niż kompensowane, jeżeli wniosek został stworzony, które mogłyby stworzyć stałą publiczność kilku tysięcy osób. Zarabianie może być przeprowadzane na koszt serwisu w grze lub poprzez reklamę.

Graficzne środowisko programistyczne

Ta opcja jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają pojęcia o programowaniu w ogóle, ale chciałby, aby otrzymać aplikację tutaj i teraz. Aby rozpocząć do zapoznania się z opisem i cech graficznych środowisk programistycznych. Na przykład, niektóre mogą umieszczać jedynie najprostsze elementy i dołączyć je do minimalnej funkcjonalności. Takie środki powinny być unikane, ponieważ przy ich pomocy trudno byłoby zrozumieć logikę i stworzyć produkt końcowy jest rozwijany. Wskazane jest, aby zrobić to wybór takich parametrów:

  1. Obecność intuicyjnego interfejsu.
  2. Korzystanie z jasnego operacji logicznej.
  3. Zdolność do tworzenia elementów graficznych i siedem trybów.
  4. Dostępność dokumentacji dla środowiska rozwoju i forum pomocy technicznej.

Development Environment Online

Mogą one dostarczyć dość szeroką funkcjonalność w prosty punkt dostępu – Internet. „Development Environment Online” – chyba że to mówi wszystko. Chociaż należy wyjaśnić, że programowanie gier na Androida jest nadal trudna. Tak więc, najtrudniejszy do realizacji strzelców i podobne w złożoności aplikacji. Ale program z projektu tekstu i transmisji danych – to proste.

wniosek

Mamy nadzieję, że problemy z pierwszych etapów przygotowań do stworzenia programów nie ma. Jeśli zdecydowaliśmy się zaangażować poważnie w programowaniu, można użyć specjalnego literaturę. Na przykład książka „Programowanie dla Android» Brian Hardy. Oczywiście, nie jest to tylko dobra praca, ale od czegoś trzeba zacząć. Oto przegląd z narzędziem i można zacząć na drodze do sukcesu.