392 Shares 3093 views

Biszkopt bez jaj. Domowe ciasteczka: proste przepisy

Czy kiedykolwiek zrobić ciasto bez jajek? Z pewnością niewiele osób będzie odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Po herbatniki ciasto jest prawie zawsze ugniata zastosowaniem wymienionego składnika. Ale co zrobić, jeśli trzeba pilnie podstawę upiec soczysty, ale jaja w domu nie było? Aby to zrobić, zalecamy stosowanie receptur opisanych poniżej.

Biszkopt bez jaj: krok przepis

Dziś prezentujemy wam kilka sposobów tworzenia ciastko, dla których przygotowanie nie jest zobowiązany do zakupu jaja. Należy zauważyć, że nawet bez tego składnika, należy wyjść bardzo miękkiej i bujnej ciasto, które mogą być łatwo wykorzystane do wytworzenia placka.

Tak, ciasto bez jajek wymaga użycia produktów, takich jak:

 • biała mąka przesiewa – około 300 g;
 • świeże mleko średni olej – 200 ml;
 • Jogurt (korzystnie naturalny, bez barwnika) – 200 ml;
 • cukru pudru (lub zwykłego cukru) – 50 g;
 • olej słonecznikowy rafinowany roślinnego lub dowolnej – około 100 ml;
 • wanilina – pół małą łyżeczkę;
 • proszek do pieczenia – deser łyżka ze zjeżdżalnią.

Mesim herbatniki ciasto

Biszkopt bez jajek, przepis których rozważamy, jest pieczony dość szybko. Ale zanim umieścić produkt w nagrzanym piekarniku, należy dokładnie ugniata podstawę. Wymaga to łączenia jogurt, cukier, olej słonecznikowy i wanilii i ubijać je za pomocą mieszadła. Obok składników trzeba dodać mleko, proszek do pieczenia i białej mąki. Po dokładnym wymieszaniu, należy uzyskać lepką jednorodnego ciasta, które można bezpiecznie piec w piekarniku.

Formowania i obróbki cieplnej produktów

Herbatniki bez jaj musi być pieczone przez 43-47 minut w piecu w temperaturze (korzystnie w temperaturze 200 stopni). Aby to zrobić, weź głęboki formę, posmarować je masłem, następnie wlać wszystkie wcześniej ugniatania ciasta. Jako taki, produkt ten jest umieszczony w piecu.

Gotowość suchar może być określona przez trzymanie wykałaczkę do niego. Jeżeli drewniany obiekt był suchy, a to nie jest przyklejone do kawałków ciasta, produkt uważa się za w pełni przygotowany.

Właściwie służyć ciasto do herbaty

Czy trudno jest zrobić własne ciasto? To proste! Aby to zrobić, wystarczy podłączyć pewne składniki, a następnie piec je w piekarniku. Gdy produkt jest gotowy, należy wyjąć i ostudzić. Cięcia ciasta na kawałki, jest on zobowiązany do przedłożenia do stołu wraz z herbaty lub kakao. Jeśli istnieje potrzeba, z takiego ciasta można zrobić pyszne i soczyste ciasto.

Czynimy torcie „kawałek tortu” w multivarka

Jeśli jesteś wegetarianinem lub po prostu trzymać się stanowiska, domowej roboty ciasto można zrobić nie tylko bez jaj, ale bez takiego składnika, takich jak mleko i produkty mleczne. Aby to zrobić, musimy:

 • biała mąka przesiewa – około 2 filiżanki;
 • gazowanej wody mineralnej – pełne szkła;
 • cukier zwykły – szkło;
 • olej słonecznikowy rafinowany roślinne lub dowolny – około 6 dużej łyżki;
 • semoliny – 3 duże łyżki;
 • wanilina – pół małą łyżeczkę;
 • proszek do pieczenia – deser łyżka ze zjeżdżalnią (można użyć sody oczyszczonej i octu).

Dokonywanie bazę na sodę

Przed upiec ciasto w multivarka (bez jaj), należy zagnieść jednolite ciasto. Wymaga to miski w jednej substancji sypkich, takich jak przesianej mąki, grysiku, waniliny i proszkiem do pieczenia. Następnie połączenia gazowanej wody mineralnej z oleju słonecznikowego i cukru. Po podaniu ostatniego produktu stopniał, wlać zawiesina powinna być rozdrobnionych składników i wymieszać za pomocą miksera. W rezultacie, należy uzyskać całkiem ciasto. Żeby było trochę zgęstnieje, zaleca się, aby przetrwać jakiś czas od siebie. W rezultacie, semoliny pęcznieje, co fundacja bardziej lepki.

Sposób formowania i pieczenia herbatniki

Domowe ciasteczka z jaj i bez nich nie można po prostu upiec w piekarniku, ale w urządzeniu takim jak multivarka. W tym celu wymagane jest olejem miski i lekko posypać semoliny. Następnie należy wlać całą bazę. Przygotuj prostą domowe ciasto bez jajek Zalecany czas pieczenia około jedną godzinę. Co do zasady, w którym to czasie herbatnik jest całkowicie upieczony, jest soczysty i bardzo smaczne.

Jak ubiegać się gości?

Gdy ciasto piecze się bez jajek, musi ona zostać usunięta ze Multivarki i ochłodzić. W przyszłości, ciasto powinno być pocięte na kawałki i serwowane dla gości wraz z gorącej czekolady lub herbaty.

Zrób herbatniki pierniki na bazie kefiru

Herbatniki bez jaj uzyskanych kefir bardziej soczysty i miękki, niż te wytworzone z użyciem wody mineralnej i nasycania jogurtu. Aby przygotować ten tort w domu, musisz:

 • biała mąka przesiewa – około 2 filiżanki;
 • cukier zwykły – szkło;
 • shoplifter jogurt 1% tłuszczu, – pełny szkła;
 • olej słonecznikowy rafinowany roślinne lub dowolny – około 6 dużej łyżki;
 • cynamon – ½ małą łyżeczkę;
 • wanilina – pół małą łyżeczkę;
 • Soda – deser łyżka bez szkiełek.

zagnieść ciasto

Kefir zagnieść ciasto na biszkopt jest bardzo proste. Aby to zrobić, wlać mleko kwaśny napój w misce, a niektóre z jego ciepła. Ponadto, jest wymagana do zwrotu łyżka sody, a następnie rozpuścić cukier. Pod koniec słodkie i rozszerzony z kefiru potrzeby dodać olej roślinny, wanilia, cynamon i przesianej mąki. W rezultacie, należy uzyskać lepką i pachnące ciasto.

pieczenie

Gotowanie herbatniki (bez dodatku jaj) w piecu powinna być dokładnie takie same jak w typowym cieście z zastosowaniem wymienionego składnika. Aby to zrobić, trzeba smarować formę oleju, a następnie umieścić w nim wszystkie ciasta. Dalsze wypełniona naczynia należy umieścić w gorącym piekarniku. Piec ciastka w temperaturze 200 stopni jest pożądane na całej godziny. Gotowość ciasta można określić poprzez trzymanie w nim wykałaczkę lub zwykły mecz.

Jak ubiegać się domem?

Pieczone ciastko na podstawie kefir zawsze daje bardzo soczysty, miękki i lekko luźna. Służyć jego gospodarstwo domowe powinno być schłodzone do kawy lub innego napoju. Jeśli jest to pożądane, może być dodatkowo posypać cukier lub zalać polewy czekoladowej.

wariant klasyczny przygotowanie herbatniki

Czekoladowy biszkopt – doskonała baza na smaczne i przetargowych domowe ciasta. Zrób to całkiem proste, dodając do bazy tylko pewna ilość kakao. Jeśli trzeba uzyskać klasyczne ciasto z jajek, zalecamy skorzystanie z przepisu. Dla niego, musimy:

 • białej mąki przesianej – pełne szkła;
 • cukier zwykły – szkło;
 • Świeże jajka – 3 szt.;
 • olej słonecznikowy lub dowolny roślinny rafinowany – do smarowania potraw;
 • kakao – 3 duże łyżki;
 • wanilina – pół małą łyżeczkę;
 • Soda – deser łyżka bez zjeżdżalni (należy zgasić ocet jabłkowy cydr).

Przygotowanie ciasta

Aby wspaniały biszkopt należy podzielić białka i żółtka, następnie trzepaczką w pierwszym składniku jest stabilna piana, a drugi – dodawać cukier i masować do bieli. Po tym, obie strony muszą się połączyć i wymieszać ponownie, dodać wanilię i sodę z octem ugaszony. Pod koniec ciasta trzeba dodać przesianej mąki i kakao. W rezultacie, należy uzyskać czekolada masa jednorodna.

proces pieczenia

Ciasto czekoladowe piecze w piecu lub multivarka przez 60 minut. Ale zanim zostanie umieszczony w urządzeniu, należy odpowiednio smarowane formę masłem, następnie wlać wszystkie wcześniej przygotowane ciasto. W wyniku obróbki cieplnej, trzeba uzyskać bujny i miękki biszkopt, które mogą być bezpiecznie używane do tworzenia pyszne ciasto czekoladowe.

W jaki sposób należy wnieść na stół?

Po przygotowaniu klasyczny herbatnik z jaj kurzych, to musi być całkowicie ostudzić, a następnie pokroić na kawałki. Podawać do stołu zaleca, wraz z gorącą czekoladą i innych napojów. Jeżeli pieczony produkt jest używany do przygotowania ciasta powinien być o połowę na długości, a następnie obficie smarowania kremu (np zagęszczony, olej). Powierzchnia ciasta mają być objęte ganache lub zwykłej czekolady. W rezultacie, należy uzyskać pyszny i piękny domowe ciasto, które mogą być łatwo obecni każdej wakacje lub codziennego tabeli.

847 shares 8543 views
611 shares 9607 views