557 Shares 6057 views

Meksykański ryż z mieszaniną: pyszne pomysły żywności

Ryż z meksykańskiego mieszaniny – jasne, przydatne i smaczne danie, które może być prawdziwą ozdobą stołu. Użyj gotowych mrożonych warzyw znacznie skrócić czas gotowania. A nasz zbiór receptur pomoże wypełnić książkę kucharską do domu kilka wspaniałych potraw.

Skład mieszanki meksykańskiej

Obecnie sprzedaż można znaleźć łatwo, jak opakowanych mieszanin oraz mrożonych warzyw luzem. W sezonie, oczywiście, można mieszać i zmontować samodzielnie. W klasycznej wersji meksykańskiej mieszaniną składającą się z następujących składników pobranych w równych częściach:

  • zielony groszek;
  • kukurydza;
  • zielony groszek, w plasterkach;
  • pieprz;
  • marchew.

Niektórzy producenci dodać do mieszanki, a nawet czerwona fasola, tak ukochane Meksykanie. Obecność tego składnika, że oznaczenie na opakowaniu. Nie ma innej opcji – meksykańska mieszanka ryżu. Dodatkowo do zestawu surowców dodawanych warzyw obróbce termicznej ryżu, które wytwarza się dużo szybciej niż zwykle. Meksykański mieszanina zamrożone ryż może być używany do gotowania zupy dodatek do mięsa i ryb.

Jak gotować na kuchence?

Ta metoda – jeden z najłatwiejszych. To jest dobre dla tych, którzy nigdy nie gotowane mrożone mieszanki warzywne.

Do tej potrawy trzeba będzie „Mexican ryż z mieszaniną” niewielką ilością oleju roślinnego i wody. Ogrzewać w głębokim tłuszczu patelni lub wok załadować warzywami ryż, smażyć, mieszając przez około 10 minut. Gdy składniki są rumiane, wlać mieszaninę wodą (lub bulionu), aby ciecz całkowicie przykrywa zbóż i owoców. Przykryć i gotować na średnim ogniu do miękkości.

Przed gotowaniem zamrożony produkt do odtajania nie jest konieczne.

Preparat w multivarka

Nowoczesna technologia może pomóc przygotować szybki i smaczny produkt, jak meksykańskiej mieszanki. dla Multivarki przepisy są dość liczne i nauczyć się gotować to danie, będziesz w stanie wykonywać różne eksperymenty, dodawanie składników, takich jak owoce morza, mięsa, boczek.

Lepiej jest stosować mieszaninę warzyw bez ryżu. Termicznej w misce z niewielką ilością dowolnego tłuszczu. Pobierz warzywa (400 g), ustawić tryb „pieczenia”. Palone plastry przeciążenia w misce, w pozostałej Fig obciążenie tłuszczem (1 filiżanka) i wlać 2 szklanki wody lub bulionu. Gotować na tryb „gotowanie” tak długo, jak zaleca przewodnika Multivarki. Przed podaniem wymieszać ryż z warzywami.

Jeśli używasz mieszankę ryżu, wystarczy wypełnić ją wrzątkiem i gotować pod przykryciem na tryb „hartowania” lub „pieczenie”.

Przepis na piecu

Szybko i łatwo przygotowuje meksykańskiego dania z ryżem w piekarniku. Trzeba tylko natłuszczonej formy, pobierz go w opakowanie mrożonych warzyw, zmieszane z taką samą ilością pre-gotowany ryż. Dodatkowy płyn może nie być konieczne, ponieważ produkt mrożony jest wystarczającą ilość wilgoci. czas gotowania będzie około 20 minut.

Naczynie z mięsa i ryżu

Bardzo popularne meksykańskie receptury mieszanki, które zawierają składniki mięsa. Dostaniesz nie tylko smaczne danie boczną oraz samodzielne danie. Jest idealny do tego przepisu żywności, takich jak żeberka, mostka, kurczaka, gulasz wołowy, serca, podrobów.

Smażyć w rondlu jednego drobno posiekanej cebuli. Dodać 400 g surowego mięsa, cięte na sześciany. Natychmiast umieścić miskę do wrzenia z wodą (500 ml). Kiedy mięso jest rumiane ze wszystkich stron, załaduj go w wodzie i pozostawić do gotować na małym ogniu. Pozostałą ilość tłuszczu ryż obciążenia (1 filiżanka), smażyć, mieszając, a następnie wysłać je do mięsa. Pod koniec smażyć warzywa meksykańskich. Pozostaje połączyć wszystkie składniki, wymieszać, smak soli i trochę zgasić razem. Umieścić smakołyk jest możliwe nawet na świąteczny stół.

Rysunek w meksykańskim owoce morza

Aromatycznych warzyw doskonale z krewetki, małże, kalmary i owoce morza koktajl. Składniki te można kupić w tych samych odcinkach supermarketów, które sprzedają mrożone mieszanki warzywne.

Dla tego przepisu potrzebne będą:

  • Mieszaninę meksykański opakowania (400 g);
  • Długie ziarna ryżu – 250 g;
  • krewetki lub owoce morza mix – 300-400,

Można gotować ryż z meksykańskiego mieszaniny w dowolnym dogodnym sposób: w multivarka w piekarniku lub na patelni. W międzyczasie podstawą wygasa, blanszowania wrzącej wody zamrożone owoce morza do stopienia lodu, a następnie smażyć na wysoką temperaturę w gorącym oleju przez 2-3 minuty. Aby lepszą smaku owoców morza, po smażeniu może być odprowadzane do sieci PAN 50 ml z białego wina i pokrywy.

Ten pyszny posiłek przed podaniem można ozdobić świeżymi ziołami i lekko skropić sokiem z cytryny.