815 Shares 5764 views

Dobry znak w świecie broni historii, który opuścił karabin Berdana

Każdy profesjonalny myśliwy lub amatorem szkolenia ognia słyszał „karabin berdan”. Jednak w dzisiejszym świecie bardzo niewiele osób wie, skąd te karabiny i co reprezentują. Niektórzy sugerują, że karabin Berdan jest przeznaczony do określonego rodzaju polowania, podczas gdy inni uważają, że jest to próba broni bojowych.

Począwszy od 1866 roku, Rosja wydaje się opracowanie nowego typu pistoletu, ładowanie z zamka. Podstawowy model państwa były już przestarzałe w porównaniu z innymi krajami ramionach. Po dużo pracy w systemie karabinu Berdana został wybrany jako najlepszy model. W tym czasie główny amunicja kaliber był zaledwie 4,2 milimetrów.

W ciągu dwóch lat, pistolety zostały gruntownie przetestowane, były one wykorzystywane w różnych warunkach bojowych, sprawdzając mechanizmy dotyczące żywotności i jakości. Po zakończeniu szczegółowego badania Berdana karabin został przyjęty przez wojska rosyjskie. Model należy do broni małego kalibru wzroku, i był nazywany „numerem jeden”.

Karabin berdan została wyposażona w przesłonę, która leżącej przy użyciu dźwigni kulisty. Wyzwalania odbywa się w położeniu opróżnionym funkcja tego elementu blokującego, a przechylił odblokowane. Projekt bardzo szybko pozwala naładować broń, aw chwili taki mechanizm jest wyjątkowy. On od dawna dużą popularnością.

Stwierdzono również, że urządzenia obserwacji, za pomocą którego prędkość początkowa strzał był 431 m / s. Maksymalna szybkość broni został wydany 9 pocisków na minutę. Podobny wynik był lepszy od wszystkich dostępnych w chwili, rodzaje pistoletów w Rosji.

Karabin berdan pierwszą próbkę nakazał firmie produkcyjnej serii „Colt”. Zakład wyprodukował 30.000 egzemplarzy modeli danych. W produkcji twórcy broni oferowanych dokonać kilku zmian w jego pistolet. Składane żaluzje otrzymuje urządzenie przesuwne, poprawiając w ten sposób podstawowe charakterystyki.

Ulepszony model z 1870 roku wszedł do służby, i stał się znany jako „Rifle Berdana-2”. Rysunki z uaktualnionym brama służyła jako podstawowej konfiguracji seryjnej produkcji pistoletu. Próbka jest stosowany do grupy małego kalibru broni o dużej prędkości, to był pierwszy i główny prototyp przyszłość legendarnego karabinu Dragunov.

Najnowszy system Berdana broń używana w wojsku jako model bojowego aż do 1891 roku. Po likwidacji, używane były do polowań tylko. W miarę upływu czasu, w przeliczeniu broni, w którym to było możliwe stosowanie wkładów różnych kalibrów. Kochany przez ludzi na broń nazywa się „karabin berdan”.

Karabin zostawił dobrą ślad w historii rozwoju broni, ale do tej pory struktura ta jest uważana za przestarzałe, ponieważ nie spełniają niezbędne wymagania i specyfikacje. Niedawne przypadki znacznie lepszy od ich wydajności. Należy jednak zauważyć, że fani starych karabinów nadal doceniać i nabyć „karabin berdan”.