667 Shares 4873 views

Co jest gruby? Pyszne domowej roboty smalec: recepty

Czy jesteś świadomy tego, co jest gruby? Na pewno nie tacy ludzie, którzy nigdy nie próbowali wspomniany produkt.

To jest dany składnik, jakie funkcje stało i jak to zrobić w domu, opiszemy w tym artykule.

informacje ogólne

Co jest gruby? Jest to tłuszcz zwierzęcy, który jest zdeponowany pod skórę, a mianowicie w pobliżu brzucha nerek. Funkcjonalnie ta część tuszy jest uważana za podaży składników odżywczych dopasowującego. składa się ona głównie z trójglicerydów, a także zawiera duże ilości reszt kwasów tłuszczowych (roztwór nasycony).

Cechy nazwiska oraz wykorzystanie

Co to jest gruby i czy możliwe jest wykorzystanie go do jedzenia? Kucharze powiedzieć, że ten produkt jest bardzo często stosowany w praktyce.

tłuszcz zwierzęcy spożywane świeże, wędzone, solone, gotowane, smażone i duszone. W niektórych przypadkach jest to już ugotowane produkt (np, sól lub słony wędzony) nazywany jest obce słowo „tłuszcz”. Jednak w języku potocznym nazywa się to coraz częściej po prostu – solone lub wędzone boczek.

produkty pochodzenia zwierzęcego, z wieloma dużymi i żyły mięsnych może wywołać podcherevinoy, w postaci roztworu soli – słonina lub boczku.

Małe kawałki smażonej słoniny często.

Po wypaleniu oglądany produkt o nazwie Smalec i stosowany jako olej kuchenny. Trzeba też pamiętać, że w krajach europejskich jest tłuszcz używany do smarowania chleba przeznaczonego na kanapkę. Ponadto, tłuszcz wytopiony zwierzęcych mogą być stosowane do celów technicznych. Oni smarować różnych części maszyn i tak dalej. Często tego rodzaju obrabianego produktu pozostawiono do wytwarzania mydła.

Kurdjuchnogo barani tłuszcz jest często używany do przygotowania różnorodnych tradycyjnych potraw z Azji Środkowej.

Jak dla kóz i tłuszcz wołowy, nie biorą w żywności sam. Wynika to z ich czystości.

W Ameryce, łój odpady są często przetwarzane na paliwo.

Badger i znieść tłuszczu stosowane jako leki, olej z norek i – do produkcji kosmetyków.

kaloryczne pokarmy

Teraz wiesz, co tłuszcz. Należy zauważyć, że ten produkt jest bardzo dużo kalorii. W swoich 100 gramów zawiera około 750 kcal. W tym przypadku jest to całkowicie węglowodany nieobecny.

Harm i korzyści z produktu

Korzyści i szkody tłuszczu są omawiane przez wielu ekspertów. Coraz częściej mówić o smalcu.

Smalec, której skład będzie uważany obecnie, gromadzi i przechowuje wiele różnych substancji biologicznie czynnych, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i przeciwutleniacze. Te komponenty, a określenie ich korzystnych właściwości.

W Niniejszy produkt zawiera witaminy A, E, F i D, a także pierwiastki śladowe (w tym selenu) oraz kwasy tłuszczowe (nasycone lub nienasycone). Najcenniejszym jest tłuszcz z kwasu arachidonowego. Ma całą gamę użytecznych działań. Składnik ten poprawia krążenie krwi, usuwa z niej cholesterolu, a także funkcji mózgu i serca. Ponadto, ma pozytywny wpływ na stan nerek. Należy również zauważyć, że właściwości użytkowe smalec jest znacznie zwiększona, gdy łączy się go z użyciem czosnku.

Smalec, którego skład musi znać każdy stanowi cenne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas palmitynowy, oleinowy, linolowy, linolenowy, stearynowy). Lecytyny, która jest zawarta w produkcie, ma korzystny wpływ na membrany komórkowe i naczyń krwionośnych, wzmacnia je i czyni go bardziej elastyczna.

W odniesieniu do szkodliwości tłuszczu, to jest jego wysoka zawartość kaloryczna. Dlatego, aby uzyskać wszystkie użyteczne właściwości produktu jest bardzo ważne, aby go używać prawidłowo. Jego preferencji jest pożądane, aby dać marynowane lub solone tłuszczu. Ale z wędzone, smażone lub pieczone produkt powinien być opuszczony. Takie korzyści nie przynoszą przekąski.

Wybór tłuszczu zwierzęcego

Aby dokonać smaczne domowe receptury boczek ze zdjęciami, które są prezentowane w tym artykule, należy wybrać prawidłowo.

Kupując ten produkt należy zwrócić szczególną uwagę na następujące cechy:

 • wybrać najlepszą składnik ze skórą;
 • Produkt musi być sprężysty, jednorodnej, gęstej;
 • bardzo smaczne boczek zwykle u samic zwierząt;
 • produkt cięcie powinno być śnieg, biały lub lekko różowawy kolor.

Należy również zauważyć, że tłuszcz z mięsa podszyte lepiej gotować i nie palić.

Pyszne domowej roboty smalec: przepis

Do wytwarzania takiego produktu, musimy:

 • surowy tłuszcz skórka – około 1 kg;
 • Świeże ząbki czosnku – około 10 szt.;
 • laurowe – 4 szt;.
 • sól – około 4 duże łyżki;
 • pieprz, groch – 3 deser łyżki;
 • Sproszkowana papryka – 2 duże łyżki;
 • kmin – 1 łyżeczka;
 • chili proszku – 5 g

Sposób wytwarzania

W przygotowaniu pysznych domowych tłuszczu nie jest wielkim problemem. Kawałek słoniny ze skórą powinny być płukane, a następnie osusza ręcznikiem papierowym, i dzieli się na dwie warstwy. Ponadto, powinny one być umieszczone na skórze pokładzie dół i zrobić kilka kawałków głębokości 2-3 mm.

Czyszcząc ząbki czosnku, drobno posiekane im bardzo dużo. Umieścić je na powierzchni tłuszczu, produkt jest aktywnie wciśnięty bezpośrednio do nacięcia. Również w hotelu ware mieszane zgniecione liście laurowe i czarnego pieprzu. Ponadto, dodać sól i trochę kminku. Składniki wymieszać, posypać je obficie cały tłuszcz.

Pod koniec smalcu o smaku papryki i zmielonej papryki.

Przeprowadzając kroki, kawałki bekonu starannie rozprowadzić na folii i upewnij się, że przyprawa nie obudzić. Szczelnie owinięty produkt, jest on usuwany w lodówce do dwóch tygodni.

Gdy tłuszcz jest solanka, to jest czyszczony z przyprawami, posiekane i podawać z pieczywem. Jeśli produkt jest pozostawiony po posiłku, jest on przechowywany w zamrażarce.

Solim tłuszczu w solance

Receptą na najsmaczniejsze boczkiem w solance powinien znać każdy kobietę. Rzeczywiście, bez tak niezwykłym przekąski nie może zrobić prawie żadnej uczty.

Aby dany produkt na własną rękę, trzeba przygotować:

 • smalec warstwami mięsa – według własnego uznania (około 1 kg);
 • łupiny cebuli – od 7-10 głowy;
 • peppercorn czarny – o 4-6 pc,.
 • laurowe – 3-4 szt;.
 • ząbki czosnku – około 5-6 szt.;
 • wody pitnej – 1 litra;
 • soli kuchennej – O 1 kubka.

Sposób wytwarzania

Jak można solony w solance boczku? W tym celu sól kuchenna wlać do misy dodaje się wodę, a następnie doprowadzić do wrzenia. Umieścić w misce skórki cebuli, gotować na małym ogniu przez około pięć minut. Następnie powstały solanką umieszczony jest uprzednio przygotowany smalec z warstwy mięsa. W ten sposób ciecz powinna całkowicie obejmować tłuszczu.

Zmniejszenie ciepła uważane składników powinny gotować przez około 10 minut. W miarę upływu czasu, naczynie jest usuwane z ciepła, przykryć pokrywą i pozostawić w takim 1/4 godziny.

Po 15 minutach, kawałek słoniny usunięte i obsushivayut ręczniki papierowe. Jednocześnie należy oczyścić czosnek, a następnie kruszone go Lavrushka. zgnieciony również czarny pieprzu.

Po tym zabiegu, przygotowywane przyprawy pociera smalcu, którą uprzednio kilkakrotnie płytkie nacięcia. Ściśle owinięty folią wieprzowiny gotowania tłuszcz, usuwa się go w zamrażalniku. W celu zastosowania takiego produktu jest dozwolona tylko po jej całkowitym zamrożeniu.

Uznane metody solenia słoninę nazwie gorąco ambasador. Jednakże, aby taki produkt w domu i może być zimno solone. W tym celu przygotowano podobnie do solanki, uprzednio ochłodzonego do temperatury 2-4 ° C. To umieścić kawałek boczku i dociśnij ucisk. Zamknięcie otłuszczenia solanką, że utrzymuje się w tej postaci przez kilka godzin. Dalsze działania są podobne.