603 Shares 1768 views

Ile dzieci muszą spać w 5 miesięcy? Dlaczego dziecko zły sen w 5 miesięcy?

Każdy opiekuńczy mama zainteresowany na pytanie: „Ile dzieci muszą spać w 5 miesięcy?” Istnieją ogólnie przyjęte normy, ale nie zapominaj, że każde dziecko jest wyjątkowe, inne, w tym ten odnosi się do ciała, fizjologii i psychologii. Ważne jest również, aby móc odróżnić dzień fazy snu i nocy. Ich czas trwania waha się znacząco.


Kid w 5 miesięcy

W tym momencie dziecko jest już waży około 6,8 kg, przy wzroście o około 66 cm. Każdego dnia dziecko zaczyna nabierać mniejszą wagę jak prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Chłopcy i dziewczęta w tym wieku rozwijają się praktycznie identyczne. W ciągu 5 miesięcy dziecko nie powinno tylko wymawiać poszczególne dźwięki, ale również zaczynają stopniowo dodawać prostych sylab, melodyjny gulit patrząc na swoje ulubione zabawki lub słuchania muzyki. W tym wieku dzieci są już wykazują zainteresowanie kolorowe obrazy, książki. Dla obcy są traktowane z ostrożnością, krępowania, do rodziców – ze szczególnym podziwem i uwielbiam czytać w jego oczach.

W tym momencie dziecko musi posiadać zabawki bawić się do 10 minut, aby wziąć i wyrzucić drobne przedmioty, przewrócić na brzuchu, starając się usiąść, oprzeć się na rękę prosto.

dzieci spać w 5 miesięcy Norma

Wspólne standardy nie są odpowiednie dla każdego dziecka. Więc ile dzieci muszą spać w 5 miesięcy? Dzienna norma dziecko wynosi 15 do 16 godzin. A 4 miesiąca życia dziecko może spać do 18 godzin. Teraz jego aktywność poznawczą zaczyna dominować.

W rzeczywistości, tryb dziecka w tym wieku powinna składać się z trzech procesów: jedzenie, spanie i jawy. Z każdego z nich bezpośrednio zależne od dwóch pozostałych. Ile dzieci muszą spać w 5 miesięcy w ciągu dnia? O tej porze dnia jest to dozwolone na odpoczynek w ciągu 6 godzin. Okazuje się, że między karmieniami niemowlę może tylko pomarzyć 1-1,5 godziny. Reszta czasu powinna podjąć spacery, gimnastyka i gry. Na pytanie „ile dzieci muszą spać w 5 miesięcy w nocy,” pediatrów nadal nie może dać jednomyślną odpowiedź. Niektórzy uważają, że dziecko może pomieścić do 12 godzin. Jednakże większość utrzymuje na wysokości 9-10 godzin.

Ważnym niuans dobre wakacje to czas układania. Powinno być nie później niż do godziny 22.00. W przeciwnym razie, sen nie daje pożądanego efektu. Tryb korekcji pociąga za sobą naruszenie stan psychiczny dziecka.

Dlaczego sen jest tak ważny

Proces ten jest bardzo ważny dla dzieci do 3 lat. Spokojny sen, aby uniknąć zmęczenia i załamanie psychiczne na podstawie giperustalosti. Poprzez ten proces przywrócił aktywność mózgu dziecka i wszystkich jego systemu wewnętrznego, nastąpił gwałtowny wzrost komórek.

Jest udowodnione, że jeśli dziecko ma 5 miesięcy nie śpi, jego nastrój wyraźnie pogarszającą zachowanie staje się nieprzewidywalne. Ponadto, naukowcy odkryli, że czas trwania snu jest bezpośrednio uzależniona od kryteriów wiekowych. Im starsza osoba, tym mniej mu się spać. Dlatego dla ciała dziecka potrzebuje kompletny długi sen. Nic dziwnego, że dzieci spać całymi dniami. Dla latków jest reszta norma przez około 13 godzin. I dla dorosłych Optymalny czas trwania snu – prawie 2 razy mniej.

Definicja norm snu

Każde dziecko powinno ustawić indywidualny harmonogram dnia i nocy. Ktoś będzie wystarczające dla optymalnego resztę czasu, a ktoś będzie musiał dwa razy tyle. Dlatego należy zwrócić uwagę na zachowanie dzieci z różnych i uzupełniających się aspektach.

Jeśli dziecko ma 5 miesięcy mało snu, dużo kapryśna, łatwo irytuje, nie może się skoncentrować, często myśli, czy patrzy na jednym punkcie, to najprawdopodobniej, że ma poważny brak snu. Więc uczniowie powinni być bardziej niż w stanie spać.

Jeśli dziecko ma 5 miesięcy, dużo snu i optymalne umieszczenie na wagi i wzrostu, beztrosko, aktywny i zwracać uwagę na szczegóły, potem dostaje swój udział w spoczynku. W tym przypadku, nie martw się – tryb wybrany prawidłowo. Jeśli dziecko ma 5 miesięcy nie śpi, budzi się często podczas budzi ciągle ziewając i przecierając oczy, należy radykalnie zmienić codzienną rutynę. Przyczyną problemów jest to, że organizm nie ma czasu, aby odzyskać dziecko w czasie wakacji.

Przyczyny biedny snu nocnego

Jednym z głównych źródeł bezsenności jest natura dziecka. Jeśli on jest nadpobudliwe podczas czuwania, sen będzie słaby, wrażliwy. Dzieci te są łatwo obudzony.

Ile snu dziecka 5 miesięcy z rozpoznaniem „nadpobudliwe”? Średnio te dzieci wystarczająca dla optymalnego odpoczynku na godzinę więcej niż ogólnie przyjętych norm. Fakt, że ciało z nadpobudliwe dziecko wymaga dłuższego czasu, aby odzyskać, jak okres czuwania, on wybiega z całego zasobu energii życiowej.

Inną częstą przyczyną niespokojnego snu jest chorobą. Ile snu dziecka 5 miesięcy w nocy jakby przeziębienia? To wszystko zależy od obecności i stopnia ostrych powikłań oddechowych. Gorączka i dreszcze, możesz usunąć leki, ale pozbyć się przeziębienia jest prawie niemożliwe. W tym przypadku, dziecko będzie musiało być dręczony przez całą noc przekrwienia błony śluzowej nosa. Dlatego podczas zimnej dziecko może spać tylko na kilka godzin w długich odstępach czasu.

Jak uniknąć nocnych przebudzeń

Często 5-miesięczne dziecko nie śpi dobrze ze względu na uczucie głodu. Dlatego też układać na spać w nocy, że dziecko powinno być tylko z pełnym żołądkiem. Ważne jest, aby wyeliminować z diety słodki, jak sacharydy mieć negatywny wpływ na ogólny stan dziecka.

Aby uniknąć częstych przebudzeń, zalecamy regularne zmiany łóżku. Przed ułożeniem dziecka w pościel i koce powinny być ciepłe. Jako dziecko 5 miesięcy nie śpi ze względu na zmiany reżimu. Nie zaleca się zmieniać kolejność dzień dłużej niż 1 godzinę. Nie można przerywać snu dziecka. Jeśli chciał spać trochę wcześniej określone, to trzeba go umieścić bezpośrednio w łóżku. Eliminuje to prawdopodobieństwo późniejszego chroniczny brak snu lub bezsenność.

Przed nocy spać dziecko powinno być zaangażowane w aktywnych zajęciach: pływać, pełzać, Play, gulit. Ma to zapewnić, że organizm spędził dużą ilość energii. W tym przypadku, dziecko w ciągu kilku godzin poprosił w łóżku.

W godzinach wieczornych i snu nocy powinna wynosić co najmniej 4 godziny. Połóż dziecko do łóżka przed 20.00 nie jest zalecane.

Noc płacze: Powoduje, rekomendacje

Każde dziecko musi mieć pewność, że podczas przebudzeniu mama tam będzie. Dlatego podczas żałoby powinien natychmiast iść do łóżka i uspokoić dziecko.

W ciągu pierwszych kilku sekund, można spróbować uśpić malucha głos. Jeśli nie ma to wpływu, należy udać się do niego i niech wie, że rodzice są w pobliżu. Nie zaleca się włączenie świateł, telewizora, krzycząc lub ostro podnieść dziecko. W większości przypadków wystarczy poklepać go po plecach, głowie, nogach i cicho nucić kołysankę. Jeśli dziecko często budzi się z płaczem, trzeba zidentyfikować źródło irytacji. Może to być światło z okna, i skrzypienie łóżka i złe samopoczucie. W każdym przypadku, aby uspokoić dziecko się szybko i cicho, inaczej wreszcie obudził.

Słabe snu związane z chorobami

Jeśli dziecko ma 5 miesięcy nie śpi przez całą noc lub budzi się często, może to wzbudzić uczucie bólu.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej z tych powodów są kolki. Ból brzucha może wystąpić u dzieci w wieku do 2 lat. Jest to związane z restrukturyzacją układu pokarmowego, a wraz ze zmianą władzy.

Często może to zakłócić ząbkowanie uśpienia. Jest to bardzo bolesny proces. W 5 miesięcy, większość dzieci zaczynają opuszczać pierwszego zęba mlecznego.

Czasami zły sen powstaje z powodu ciężkiej reakcji alergicznej na salicylany zawarte w dużych ilościach w aspiryna, cytrusów i niektórych suplementów diety.