225 Shares 6691 views

Eksperymenty w grupie starszej. Gra-eksperymenty

Eksperymentowanie w starszej grupie jest ważną częścią procesu edukacyjnego. W związku z tym, w tej sekcji należy zwrócić szczególną uwagę. Porozmawiajmy o tym, jakie funkcje powinny obejmować dziecko do eksperymentowania i jest to najbardziej udany wariant.


zalety

Ale przed rozpoczęciem planu tie-dye za rok, porozmawiajmy o tym, dlaczego nasz wybrany temat jest ważny i pozostaje istotne dla wiele razy.

Dziecko eksperymentowanie – jest ważnym procesem samokształcenia z dziećmi. To pomaga dzieciom lepiej pamiętać podjętych działań i uzyskanych wyników. Ponadto, w tej chwili nie jest aktywny rozwój myślenia i zwykle ruchów ręki.

Gry eksperymenty można teraz znaleźć w każdym sklepie. Na półkach znajdują się produkty takie jak „Młodych Przyrodników”, „biologia”, „Fizyka”, „ekologia”, „Fashion” i tak dalej. Dla facetów nazwać to nie ma sensu – ważne jest, aby to, co leży pod spodem. Oczywiście, kiedy przygotowuje się do szkoły zabawki te są niezbędne – przygotowują dzieci do dorosłego życia i pozwalają nam zrozumieć złożone procesy.

Gry miejsce w grupie starszej

Eksperymentowanie w starszej grupie, podobnie jak we wszystkich innych, powinny być organizowane jako gra. Ale dlaczego gra pomaga dziecku rozwijać?

Fakt, że mózg dziecka jest tak skonstruowany, że jeśli dziecko nie jest zainteresowany danym tematem, nie ważne jak spróbować, zapamiętać i zrozumieć go prawidłowo, nie może. W końcu, może to być sytuacja, gdy dziecko zaczyna całkowicie odrzucić tę czy inną aktywność. Tak, że dziecko powinno być zainteresowany. Potem przychodzi z pomocą eksperymentów i gier.

Wszystkie dzieciaki (i wielu dorosłych), jak zdobywanie wiedzy bez zbędnego stresu. Pomaga dowiedzieć się więcej informacji w krótszym czasie. Jeśli aktywność w starszej grupie przedszkola organizowana jest poprawnie, a następnie ostatecznie dziecko będzie w pełni przygotowane do życia szkolnego, a nawet dostać samochód użyteczną dodatkową wiedzę, która pomoże im w późniejszym życiu.

Tak więc, gry dla starszej grupy – to jest głównym źródłem wiedzy o świecie i jego funkcji. W sposobie gry, istnieje szereg celów, które muszą być w pełni realizowane w ramach różnych zawodów. Które?

Celem eksperymentów

Oczywiście pierwszą rzeczą, że zwrócił uwagę nauczycieli w przygotowaniu planu treningowego, który obejmuje eksperymenty dla dzieci w grupie starszej – jest stworzenie ciekawego środowiska dla każdego dziecka. To pomaga w znajomości psychologii dziecka i charakterystyki grupy dzieci w wieku 5-6 lat.

Ponadto, gry dla starszej grupy powinny tworzyć wiedzę o świecie, i właściwości różnych substancji, które będą oddziaływać małych dzieci (woda, piasek, itp).

Eksperymenty – to również świetny sposób, aby nauczyć dzieci, jak radzić sobie z tymi lub innymi przedmiotami, użyj ich do miejsca przeznaczenia, w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Eksperymentowanie w starszej grupie pozwala dzieciom otworzyć i pokazać swoją wiedzę w praktyce.

zadania

Wszelkie aktywności gospodarczej i powinien realizować swoje zadania mają być wykonywane przez okres czasu spędzonego. Tak więc gry są również dostępne. Dla nich ważne jest, aby każdej klasie. Eksperymentowanie w starszej grupie rozwija zainteresowania poznawcze w prawie gotowe do szkoły dzieci. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ brak pasji prowadzi do utraty ostrości i koncentracji. Jest to szkodliwe dla dalszego postępu.

Gry rozwijają się także procesy myślowe i facetów myśli w ogóle. Czasami, aby rozwiązać zadania niezbędne do wykazania niezwykłego podejścia. Jeżeli dana osoba ma możliwość rozwijania swoich pomysłów i właściwą decyzję do podjęcia nigdzie.

Gry eksperymentowanie w starszej grupie powinny stanowić u dzieci leczonych z ludzkości, tolerancji i właściwej postawy wobec ludzi i środowiska. Ponadto, w końcu mają one również nauczyć się trochę dyscypliny i zasad postępowania.

partycjonowanie

Niewątpliwie wszystkie eksperymenty przeprowadzone z dziećmi, muszą w jakiś sposób być rozmieszczone i oddzielone od siebie. Najbardziej skutecznym sposobem jest „podzielona” przez kilka miesięcy. To pomaga kształtować najbardziej odpowiednie podejście do rozgrywki, biorąc pod uwagę wszystkie specyfiki danego miesiąca.

Należy rozumieć, że w różnych porach roku niemowlęcym eksperymentów znacznie różni się od siebie. Na przykład, w zimie nie można bawić się w piaskownicy, a jesienią – śniegiem. Dlatego należy wziąć pod uwagę specyfikę miejsca zamieszkania i obecnym sezonie.

Gry dla starszej grupy przedszkola, będziemy oferować będzie oddzielone tylko biorąc pod uwagę porę roku, która powinna zawierać konkretny zawód. Najkorzystniej strefa, do 2 miesięcy. Im będziemy się kierować.

Wrzesień-październik

Na początku roku najkorzystniej zorganizować zajęcia związane z badaniem piasku, gliny i ich właściwości. Klasy te uczyć dzieci nawet zauważyć najmniejsze możliwości i subtelne rzeczy. Praca z piasku i gliny pomaga analizować i podsumować różne właściwości.

Przeprowadzić podobne eksperymenty w grupie starszej jak można na ulicy, w murach przedszkola. Potrzebne będą różne przedmioty, które można łatwo znaleźć. Dial wystarczająco czyste suchego piasku i przygotować go do głębokiej tacy. Potrzebny będzie również małe tace – płyty Fit, spodki. Przygotować klepsydry, sita, ołówków, rurki, papieru, szkła powiększające, przezroczystych pojemników, słoiki.

Z tego sprzętu i uczyć dzieci mierzą piasek i porównać te kwoty. Pomoże to w rozwoju matematycznym i wizualnego postrzegania objętości poszczególnych komponentów. Ponadto w trakcie tych eksperymentów, dzieci powinny być tworzone i stałe pomysł właściwości piasku. Tutaj trzeba będzie piasek zegarek.

Następnie można uczyć dzieci, jak radzić sobie z gliny. Tak więc istnieje pierwsza znajomość form wizualnych. W rezultacie, dzieci uczą się dostrzegać rzeźbione figurki z gliny, w celu określenia różnic między gliny i piasku.

Również warto wydać grę za pomocą mokrego piasku. Poproś dzieci, aby zwilżyć materiał, a następnie sprawdzić właściwości, które zostały zbadane. Wyjaśnić różnicę między suchymi „surowce” i mokre.

Listopad-Decarie

W tej sekcji można nazwać „eksperymenty z powietrzem”. Podczas gry dzieci dostanie inną wiedzę na temat właściwości mas powietrza. Zawód w seniorskiej grupy na ten temat wymagać będzie Ci kilka balonów, pakiety, rurki, pęcherzyki, gramofony, wstążki.

Gry eksperymentowanie w starszej grupie musi też powiedzieć dzieciom o tym, co może być źródłem zanieczyszczenia powietrza. Ponadto, dzieci powinny zrozumieć, jak dbać o środowisko i powietrze.

Gry powinny również obejmować działania, które pomagają wykryć powietrze i zbadać jego właściwości. Tutaj będzie doskonale przygotowany do pomocy kul, gramofony, a nawet pęcherzyków. Nawet lepiej przygotować wodę z mydłem i rurki – niech dzieci dmuchać bańki przez nich, i wyjaśnić, że powietrze może przybierać różne formy.

styczeń

Pierwszy miesiąc nowego roku mogą być przeznaczone do gry z wody. Oto, jak można się domyślać, że powinny być badane właściwości wody. Między innymi w obowiązku wyjaśnić niektóre z właściwości fizycznych cieczy. Mianowicie, że pary – to również woda.

Pomoc dzieciom zrozumieć właściwości zamrażania ciekłym. Wyjaśnij, że śnieg i lód – jest również woda. Naucz dzieci, które nie mają postać ciekłą – tutaj będzie naczyń o różnych kształtach i wody. Sesje te będą interesujące dla wszystkich milusińskich.

luty

Drugi miesiąc nowego roku, najkorzystniej do nadania ludzkiej badanie. Dokładniej, aby dać bardziej szczegółowy obraz życia ludzi. Można powiedzieć, że cały miesiąc można „grać lekarza”. Stetoskopy, wyroby z wełny, perfumy i inne przedmioty – wszystko to z pewnością pomogą Ci w poznaniu ludzkim.

Spotkać dzieci z upośledzeniem słuchu, wzroku i narządów zapach każdego dnia. W końcu pokazać relację wszystkich zmysłów. Całkiem udany istnieje opcja, gdzie można dokładnie prześledzić połączenia smaku oraz węchu. Wystarczy na pokrycie nos – większość gustów nie będzie inaczej, ponieważ receptory znajdujące się na języku, są bardzo zależne od ludzkiego zapachu.

Ostatnim etapem

Na zakończenie roku, a na wiosnę, najlepiej jest przeprowadzić grę, która podsumowuje całą wiedzę zdobytą w ciągu roku. Eksperymentowanie w starszej grupie przedszkola – to wielki i oczywisty sposób, aby powiedzieć dzieciom o świecie.

Tworzenie rysunków, rzemiosła i rzeźbienie z gliny. Odtwórz lekarz czuć chemik, fizyk i matematyk, nawet – wszystkie te „zabawki” wielką pomoc w rozwoju myślenia dzieci i przygotować dzieci do życia szkolnego.

Dobry pomysł, aby zaopatrzyć się w zestawy edukacyjne dla dzieci, które mają takie same nazwy jak różnych zawodów. Na przykład, „chemik” lub „biologia”. W takich grach, eksperymenty mają już wszystko, czego potrzeba do konkretnego zawodu. Gdziekolwiek existents ciekawe gry, dzieci będą miały wielką przyjemność uczestniczyć w i rozwoju.