722 Shares 6538 views

Grudnichok swój język: gra choroby lub objaw?

Pojawienie się długo oczekiwane dziecko w rodzinie – to zawsze radość. Każda matka chce jej dziecko było chore, zawsze byłem zadowolony iw dobrym nastroju. Czasami w młodym wieku syna lub córki zaczynają zachowywać się w nowy sposób, a rodzice nie mogą się zdecydować, jak reagować, ponieważ może to być po prostu nowy nawyk lub objawem żadnej choroby.


Na przykład, wielu rodziców obawia kiedy grudnichok wystaje mu język. Niektórzy widzą to jako po prostu pobłażania lub dziecko gra, podczas gdy inne odnoszą się do takiego zachowania podejrzanych.

Najczęściej takie zachowanie można zaobserwować u dzieci starszych niż dwa miesiące. W tym okresie grudnichok wystaje mu język w celu zaobserwowania reakcji rodziców zobaczyć uśmiech sympatii lub mama i tata, albo po prostu, aby przyciągnąć uwagę. Może to być również prosty gimnastyka, nauka jego możliwości, a nawet imitację dorosłych.

Trzymać się językiem dziecka powinien tylko podczas snu. Należy zauważyć, że normalnie jest ruchomy i szczelne. Nie jest konieczne, aby nadużywać grudnichka nieszkodliwe zajęcie, z czasem będzie miał nowe zainteresowania i bardziej ważne „rzeczy”.

Norma może być uznane, jeśli dziecko wystaje mu język, gdy jest ząbkowanie. Wraz z nim, czuje opuchnięte dziąsła i masaże. Również w tym czasie można obserwować dziecko nadmierne wydzielanie śliny.

Małe dziecko wystaje mu język, gdy chce się pić, w ten sposób prosi o mleku matki. Jednak przyczyną może być, i bóle brzucha. W tym przypadku, dziecko będzie płakać i kapryśna.

Jeśli takie zachowanie w ciągu dnia często obserwuje się, że jest konieczne, aby zajrzeć do jamy ustnej dziecka i języka do wglądu siebie. Być może powodem jest zapalenie jamy ustnej, który jest zewnętrznie objawia się w postaci białej tablicy.

„Złapać” grzyb, który powoduje tę chorobę, dziecko może przez dowolny przedmiotów, które bierze w ustach: smoczek, butelki, zabawki.

Są chwile, kiedy grudnichok wystaje mu język, bo po prostu nie ma w ustach wystarczająco dużo miejsca. Zwykle z czasem wszystko wraca do normy. Wada ta jest nazywana macroglossia.

Rodzice powinni być chroniony, jeśli oprócz jego wywieszonym językiem, a tam są inne zmiany w zachowaniu dziecka. Na przykład, jeśli dziecko ma niską ochrypły głos, konieczne jest, aby skierować do endokrynologa, a przyczyną może być brak funkcji tarczycy. Język w tej sytuacji wygląda powolny i wydawało się ciągle pada z ust. Jeśli choroba jest prowadzony, może rozpocząć opóźnienie w rozwoju, zarówno fizycznego i psychicznego.

Innym powodem, dla grudnichok jego język może być zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Jeśli ta diagnoza jest dalej obserwowane rzuca głowę do tyłu i krzyki. W tym przypadku lepiej zobaczyć neurologa jak najszybciej.

Na szczęście, wystający język, w większości przypadków – to tylko nowy dzieciak rozrywki. Ale jeśli rodzice nadal mają wątpliwości, należy skonsultować się z pediatrą. Po dokładnym zbadaniu i przejściu wymaganych testów, będzie on dostarczyć dokładnej diagnozy lub w celu potwierdzenia, że wszystkie obawy były bezpodstawne, a dziecko jest całkowicie zdrowe.