711 Shares 4588 views

Pogoda w Hiszpanii w październiku. Wakacje w Hiszpanii we wrześniu – na początku października: pogoda?

Hiszpania jest dobre, bo można odwiedzić niemal o każdej porze roku. A jeśli to się stało, że wakacje, nie trzeba do rozpaczy jest możliwe tylko w upadku. Hiszpańskie miasta zabierze Cię z otwartymi ramionami. O jesienią w ośrodkach nie będzie niczego przypominać. W tym przeglądzie skupimy się na jaki rodzaj pogody w Hiszpanii, we wrześniu i październiku.


Początek jesieni w Hiszpanii nie różni się zbytnio od okresu letniego

W wakacje września nie różni się od lata. Można śmiało uznać za plaża. Morze pozostaje ciepłe. I dopiero pod koniec miesiąca temperatura zaczyna spadać nieznacznie. Blisko północnej części, może osiągnąć 22 stopni. W południowej części kraju temperatura spadnie do 23 stopni.

Urlop we wrześniu w hiszpańskich ośrodków może być bardzo przyjemne, ponieważ jest to również możliwe, aby zobaczyć wszystkie zabytki. Promienie słoneczne nie są tak upalny, aby ingerować w ten proces.

Najlepszym rozwiązaniem na wakacje

Turystycznej stolicy Hiszpanii jest uznawany za Costa Dorada. Najlepszym rozwiązaniem będzie pobyt w Katalonii w popularnym kurorcie Salou. To miasto zyskało sławę dzięki wspaniałych plaż, licznych parków rozrywki. Nocne życie w ośrodku jest zajęty. Jest to ułatwione przez barów, kawiarni, restauracji, klubów i dyskotek. Z szerokiej gamy wycieczek dostępne są do wielu atrakcji, zwiedzanie Tarragona, Reus, Barcelona. Września można bezpiecznie uważany za najbardziej odpowiedni miesiąc do najbardziej interesujących wycieczek.

wydarzenia kulturalne są zawsze dużo

Niezależnie od faktu, że lato dobiega końca, wiele wydarzeń kulturalnych. To święto na cześć Matki Bożej Miłosierdzia, która jest patronką Barcelony oraz Festiwal fajerwerków, i spektakli teatralnych i sprawiedliwe. Opcje dotyczące sposobu spędzenia czasu we wrześniu w Hiszpanii, istnieje ogromna ilość.

Czy warto odwiedzić Hiszpanię w październiku?

Przynajmniej niektórzy turyści pytać o pogodzie w Hiszpanii w październiku. Wynika to z faktu, że nie wszyscy są w stanie uciec z biura i odwiedzić ten kraj we wrześniu. Ale spokojnie, pożądane byłoby w ośrodku. Rozważmy ten problem.

Pogoda w Hiszpanii w październiku jest wystarczająco ciepło przez większość miesiąca. Prawie wszystkie ośrodki mogą pływać w pierwszej połowie. W drugiej połowie miesiąca woda w północnej części kraju nie jest tak korzystne dla wsadów. można pływać tylko w Ibiza, Majorka i wybrzeży Walencji. Ale w Maladze chociaż ciepło, ale temperatura wody spada do 18 stopni.

Cechy jesienna pogoda

Pogoda w Hiszpanii w październiku, jest jednym z najbardziej deszczowy. Ale w porównaniu do innych miesięcy, które charakteryzują się wysoką opadów, można powiedzieć, że ta jesień jest wystarczająco suche. Na przykład w listopadzie deszcze znacznie więcej. Pogoda w Hiszpanii na początku października jest ciepło i słonecznie. Dlatego możemy bezpiecznie przejść na różne wycieczki, pływanie w morzu. Jednakże, długotrwałe opalanie nie powinno być. Należy zauważyć, że w pierwszym tygodniu było tak zwane „Babie lato”. W związku z tym, w ciągu kilku dni pogoda nie różni się od lata. Ogólnie rzecz biorąc, miesiąc ciepły i słoneczny. Zachmurzenie i opady deszczu pogoda jest obserwowany tylko przez maksymalnie 10 dni.

Cooler pogoda w Hiszpanii w październiku, obecna jest w północnej części. Odpowiednio, a turyści wspinać się tylko cieszyć działalności kulturalnej. Szereg firm turystycznych są w stanie zaoferować ogromną liczbę wyjazdów do Barcelony, Madrytu, Sewilli i Granadzie.

święta kulturalne w Barcelonie

Barcelona jest najbardziej popularne wśród turystów. A jego główną atrakcją mogą być uważane za Dzielnicy Gotyckiej. Atmosfera, która tkwi w nim duża liczba średniowiecznych budynków, labiryntów i ciemnych ulicach – to wszystko może przyciągnąć uwagę wielu odwiedzających miasto. W Barcelonie zawsze jest coś do zobaczenia. Miasto ma ponad 40 bardzo różne muzea. Budynki posiadają unikalną architekturę zaprojektowany przez Antoni Gaudi. Wszystko to po prostu przytłacza Barcelona szczególny smak. Wśród najbardziej znanych projektów Antonio należy przeznaczyć na Sagrada Familia i Park Guell.

dynamizm Valencia

Pogoda w Hiszpanii w październiku i pozwala odwiedzić Valencia. To miasto jest bardziej dynamiczny. Turyści mają możliwość zrobienia różnorodnych sportów. Możesz odwiedzić kluby nocne, bary i restauracje. Unikalna kuchnia nie pozostawi nikogo obojętnym. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miasto, powinno się spróbować Walencji paelli. Jej gotowania jest uważane za formę sztuki.

Aktywne i kulturowe wakacje w Granadzie

Granada jest uważane za piękne miasto. W nim, każdy turysta może cieszyć się nie tylko aktywny, ale także święto kultury. Uzdrowiska miasto okazją do skorzystania z tras narciarskich o każdej porze dnia i nocy. Specjalne atrakcje powinna zawierać pałace Alhambry i Generalife. Warto również odwiedzić ALBAICÍN. Bez wątpienia, Granada – to miasto, w którym chcesz iść do każdego turysty.

Co o zakupach?

Koszyk pozwoli odwiedzić Autler, które są stosunkowo małe miasteczka o charakterze komercyjnym. Mogą one znaleźć żadnej odzieży dowolnej marki. Dlatego miłośnicy zakupów znajdą coś dla siebie. Jeśli nie jesteś jednym z nich, można spacerować przez klasycznych centrów handlowych i butików. Ich miast w Hiszpanii dużo.

wniosek

Wspaniałe wakacje w Hiszpanii w październiku. Pogoda nie jest w stanie zapobiec rozrywką. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że konieczne jest, aby dokonać właściwego wyboru na rzecz danego ośrodka. Warto też, aby określić kolejność, w jaki sposób chcesz spędzić czas. Kraj kocha turystów. Dlatego wszystkie warunki w celu wczasowiczów dostał niesamowity zastrzyk energii, wyjątkowym przeżyciem.