534 Shares 5833 views

Egipt w październiku: pogoda i ceny

Kto wśród nas nie chce odwiedzić niezbadanych terytoriów? Miłość do podróży dla każdego z nas jest we krwi. Tymczasem szczególnie przyjemnie jest pójść do ciepłych regionów, gdy jest zimno w ojczyźnie. Ale jak nie wpaść w pułapkę i nie spadać z jednego upadku na drugiego?

W tym artykule porozmawiamy o tym, czy w październiku udamy się do Egiptu. Pogoda w tym kraju jest uderzająco różna od reżimu temperatury i zwykłego klimatu w naszym pasie.

Wybrzeża zamorskie

W zasadzie, Egipt jest pustynią. Bez względu na to, gdzie ty wyglądasz, wszędzie tam są bezgraniczne piaski, barchany. Tylko cztery procent całego obszaru tego państwa ma inny wygląd, ale co! Luksusowe hotele i domki klasy ekonomicznej, wysokie budynki i prywatne wille, sztuczne baseny i budowane przez człowieka struktury architektoniczne. Budowniczowie próbowali się pochwalić i zamienili niewielką część swego państwa w turystyczną Mekkę. W rzeczywistości wielu turystów nie interesuje nawet tysiącletnie piramidy, które przyciągają podróżników i odkrywców – dla nich nie ma większej przyjemności niż opalać się promieniami delikatnego słońca i leżeć na miękkim salonie.

Odwiedź ten kraj o każdej porze roku – Egipt obiecuje turystom brązową opaleniznę i ciepłe morze w styczniu, przyjemne dla klimatu osoby w marcu, ekstremalne upały, ale niskie ceny w lipcu. Czekając na ciebie również w Egipcie w październiku, pogoda w tym czasie jest idealna dla rekreacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Egipt w różnych porach roku

W Egipcie nie ma zimy w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, tak wielu naszych rodaków wolę odwiedzić ten kraj zimą.

Słońce w tym czasie nie jest tak agresywne, jak w lecie, morze jest ciepłe (18-20 stopni Celsjusza), a wrażenia zimy będą bardzo porównywalne z sezonem aksamitnym na Krymie. Wchodzi wiosna, a temperatura powietrza wzrasta do 30-34 stopni. Wiosna to dobry moment na odpoczynek w Egipcie. Turyści z pewnością wrócili do ojczyzny garbowanej i wypoczętej, ponieważ kupony w tym czasie są droższe niż w innych porach roku.

Lato w Egipcie jest osłabiające pieczenie. Temperatura może osiągnąć 40-45 stopni, woda rozgrzewa się do 29-34 stopni. W tym czasie przeciwwskazane są wycieczki i studia tajemniczego kraju, ponieważ wyjątkowo zdrowa i twarda osoba może się na nią wyruszyć. Z drugiej strony w tym czasie można zaoszczędzić – wiele hoteli zmniejsza ceny do 50% pierwotnego kosztu, aby przyciągnąć odwiedzających. A co z upadkiem? Co to za kraj we wrześniu, co to jest Egipt w październiku? Obecnie pogoda przyciąga uwagę. Jeśli uda Ci się urlop w pracy w tym czasie, pojedź do tego kraju.

Pogoda w Egipcie jesienią

Jesień jest uważana za najbardziej przyjemny czas na odpoczynek. O tej porze roku nie tylko nie zamarzasz, ale będziesz mieć dobry i interesujący czas, zarówno w ścianach hotelu, jak i na wycieczki. Jeśli jesteś osobą prowadzącą aktywny styl życia i nie lubisz ciepła, to jesienią idziesz do Egiptu. Jednakże dla turystów jest jeden minus o tej porze roku.

Opad deszczu jest możliwe we wrześniu i październiku, co się nie dzieje w lecie. Ale nawet jeśli jesteś "szczęśliwy", aby złapać deszcz, nie będzie to zbyt długo.

Pogoda w różnych miastach Egiptu

Jeśli weźmiemy średnie dane w październiku w ostatnich latach, to będą one w przybliżeniu następujące – dzień temperatura powietrza osiąga 28-30 stopni, w nocy spadnie do 22-24. Temperatura wody w październiku wynosi około 25-26 stopni. Dane te są typowe dla głównych ośrodków – Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab i innych popularnych miejsc półwyspu Synaj.

Jaka jest pogoda na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego? Kwestia ta ma również znaczenie dla tych, którzy jedzie do Egiptu. Hurghada, pogoda w październiku, która jest zazwyczaj trochę chłodniejsza, jest idealna na wakacje jesienne. Tak więc, w ciągu dnia w Gun, Hurghada lub Safaga może wynosić 28 stopni ciepła, woda jest podgrzewana w granicach 20-23 stopni. Ale nie będziesz w ogóle zamarzać, gdyż ciepły wiatr wie, jak dzień i noc w tej części kraju. Co innego jest dobre w Egipcie w październiku? Pogoda nie jest tak zmienna, jak w listopadzie, jeśli zdarzy ci się złapać w deszczu, to nie potrwa długo i szybko się skończy. Dwadzieścia sześć dni w Egipcie w tym miesiącu słońce świeci.

Polityka cenowa w październiku

Oczywiście, ci, którzy odpoczywają, zawsze ciekawi po stronie finansowej tej kwestii. Czym jest Egipt w październiku? Pogoda, ceny – to jest pierwszy turysta zainteresowany. Przy ustalonych przez nas warunkach pogodowych będziemy teraz analizować ceny.

Należy natychmiast zauważyć, że pogoda i cena wycieczki są ściśle ze sobą powiązane. Jeśli lato w Egipcie może cieszyć się resztą ludzi silne w duchu, to ceny są niższe niż zwykle. Jesienią podoba się również turystom, aby cieszyć się odprężającym klimatem, dlatego hotelarze nie spieszy się, aby zadowolić klientów rabatami.

Na początku października koszt podróży jednokierunkowej z lotem powrotnym na tydzień będzie kosztował od 500 USD. Ale im bliżej końca października (w miarę zbliżania się pogody), niższe ceny mogą być. Oczywiście wiele zależy od wybranego kierunku i warunków życia w hotelu.