375 Shares 3557 views

Powódź w Wenecji. Element nie oszczędził miasto

Kiedy jest powódź w Wenecji, mieszkańcy tego wspaniałego miasta włoskie wielu problemów. Wiadomym jest, że miasto położone jest na wyspach, które w obszarze około stu dwudziestu (Lagunie Weneckiej). Pomiędzy nimi istnieje około sto pięćdziesiąt kanałów, przez które woluminy łączone czterystu mosty.


Gorączkowe życie obywateli ze względu na bliskość do dużych zbiorników wodnych zawsze. W Grodzisko (miasto i nie ma gdzieś w IV-III wpne) wielokrotnie zostało zalane, więc starożytnych osadników, po czym pokryte regularne powodzie w Wenecji, musiał znosić wszystkie budynki ponad pagórki. Nauczyli się budować domy na palach , tak dobrze, że niektórzy urzędnicy na początku tego tysiąclecia porównał je z ptakami, które żyją w wodzie. Lokalizacja wyspa miasta pozwoliły mu osiągnąć dobrobyt poprzez międzynarodowego i lokalnego handlu, rybołówstwa i produkcji soli.

Trzeba powiedzieć, że głównym powodzie w Wenecji można bardzo szybko zniszczyć to miasto, ponieważ Budowa tutaj jest bardzo proste. Dno zalewu jest pełna mułu i bardzo niestabilny, więc podstawą jest zawsze skonstruowana wielowarstwowa. Na dole składają się one z pali wykonanych z rosyjskiego modrzewia (prawie nie próchnicę), w środku drewnianej podstawy, co z kolei leżał kamiennych płyt. Ściany wykonane z kamienia wapiennego i cienkie ścianki i drewnianych, tak więc każdy znaczący przepływ wody będzie przenosić je w ciągu kilku minut.

Każdy, kto chce zobaczyć wspaniałe miasto ma do pośpiechu. Po tym wszystkim, to idzie pod wodą z prędkością około pięciu milimetrów rocznie. To wpływa na coraz większą liczbę budynków i wody ze studni. Ten ostatni jest osiadanie. Aby katastrofalne powodzie w Wenecji nie nastąpiło albo nastąpiło tak późno, jak to możliwe (dalej terminem ostatecznej nurkowania – 2028), w pobliżu miasta wzniesiono projekt Mose ochronną, która pozwala chronić laguny z wysokich pływów Morza Adriatyckiego.

Jakie czynniki wywołać powódź? W Wenecji w 2013 i 2012 roku, przyczyny katastrofy naturalne stają się ulewne deszcze i południowym wietrze, co spowodowało powstanie wody powyżej krytycznego poziomu półtora metra. Doprowadziło to do, na przykład, że dzielni turyści sfotografowany w kawiarni na głównym placu miasta na pierś w wodzie, a reszta przeniosła się po mieście w spodnie rybackie z walizkami na ramionach.

Natura spowodował znaczne szkody w takim mieście jak Wenecja. Powódź, najnowsze wiadomości w 2013 roku, które należą do zimy, doprowadziła nie tylko do zwiększonego poziomu wody, ale również spowodował pewne uszkodzenia mienia z powodu tworzenia się na powierzchni lodowatej skorupie, która zarysowany łódkę i ściany budynków. W tym okresie szkoła była zamknięta, a wiele agencji rządowych, płynie zmniejszona turystyczny. Wielu właścicieli sklepów przyległych kanałów, które poniosły straty w wyniku uszkodzenia produktu i zmniejszyć liczbę odwiedzających. Po tym wszystkim, miasto żyje głównie ze względu na gości, których liczba w ciągu roku do piętnastu milionów.