570 Shares 6024 views

Temperatura w Moskwie w styczniu – Czy globalne ocieplenie istnieje?

Ostatnio, ludzie zawsze mówią o zmiany klimatu, globalnego ocieplenia i innych zjawisk, skarżąc się, że każdego roku surowa rosyjska zima zbliża się do europejskich i umiarkowanymi latami coraz bardziej przypomina tropikalny. Spróbuj zrozumieć, że wszystko jest źle z naszym klimacie. I jako materiał do analizy, będziemy temperatura w Moskwie w styczniu.

informacje ogólne

Geograficznie kapitału należy do strefy klimatu umiarkowanego kontynentalnego, więc zgodnie z prawem temperatury powietrza Meteorologii w Moskwie w styczniu nie powinna przekraczać dwudziestu stopni ze znakiem minus. Absolutne maksimum, przy okazji, nagrany przez naukowców – jest dziewiętnaście minus, podczas gdy średnia minimalna – minus siedemnaście Celsjusza.

Ponadto temperatura w Moskwie w styczniu po przesilenia zimowego jest nie niższy niż piętnaście stopni. Historyczne maksimum, nawiasem mówiąc, był plus cztery – nie to, co można oczekiwać od surowej rosyjskiej zimy. Tak więc, w zasadzie, to nie można powiedzieć, że pierwszy miesiąc roku jest tak zimno, jak się powszechnie uważa. Jeszcze z suchymi statystykami argumentować głupie.

Przypadki minionych dni

Ale wracając do konkretów. Analizując okres od 2002 do 2012 (dekadę po dość długim okresie czasu), można powiedzieć, że średnia temperatura powietrza w Moskwie w styczniu było minus pięć stopni. Najzimniejszy rok w okresie studiów był 2010-ty, kiedy średnia temperatura spadła do minus piętnastu canonicity. W 2.006-gi, drugi „chłód” z roku termometr spadła do minus dziesięciu.

Najcieplejszym nierdzewna, 2007 i 2005, a minus jeden minus dwa stopnie, odpowiednio. Więc co to jest – globalne ocieplenie czy banalny przypadek? Spróbujmy przenieść się do najnowszych informacji.

I co teraz?

W okresie od 2012 do 2016 roku sytuacja nie uległa istotnej zmianie. Temperatura w Moskwie w styczniu wynosił średnio minus siedem stopni. W tym przypadku, najcieplejszy rok od przeszłości stał się w 2015 roku jako pierwszy nagrać minus trzy. Oczywiście, wiele teraz zauważyć, że tegoroczna zima nie była idealna, ale w tym samym czasie, w styczniu 2016 roku został wyróżniony przez rzadką niestabilności: na początku roku pogoda podobała nam mrozy do minus dwudziestu, gdzieś stałe nawet minus dwudziestu sześciu, ale do końca miesiąc temperatura wzrosła do samego rekordu i cztery, przekraczając w ten sposób szybkość ostatnich latach trzynaście stopni.

odkrycia

Więc co to jest – temperatura w Moskwie w styczniu? Jest jedna rzecz – udokumentowane informacje, pewne kanony meteorologicznych i innych danych naukowych, a drugi – w rzeczywistość, że mamy do czynienia na co dzień. Jest to na pewno powiedzieć, że w ostatnich latach wyraźnie temperatura znacznie wyższa niż normalnie. I jak możemy to wyjaśnić – znaczy bardzo, bardzo trudne. Jedyną rzeczą, która pozostaje dla nas – czekać do następnej zimy, albo w celu sprawdzenia obecności trendu wzrostowego od średniej temperatury stycznia lub obalić jego istnienia, nie odpisywania wszystkie procesy globalne, a wpływ różnych czynników, takich jak cyklony i prądów oceanicznych.