842 Shares 6528 views

Najlepsi kucharze na świecie: top-15

Ludzie chcą odwiedzić tylko te restauracje, w których działają najlepsi kucharze naszej planety. Specjaliści o dużym doświadczeniu potrafią zamienić okazjonalnego gościa w kliencie, który przyjdzie nie raz.


Lubisz gotować? Chcesz gotować eleganckie potrawy? A może chcesz spróbować najbardziej smaczne danie w swoim życiu? To top-15 jest dla Ciebie! Tu są – najlepsi kucharze na świecie!

Ferran Adria

Możesz spokojnie powiedzieć, że jest to legendarny szef kuchni. Przez wiele lat Ferran pracował w najsłynniejszej restauracji tej planety – El Bulli. Aby zarezerwować stoliki w tej instytucji, było możliwe co najmniej 6 miesięcy przed wizytą.

Ponadto, wielu uważa to kucharza za guru kuchni molekularnej. Również z listy nagród, które Ferran kiedykolwiek otrzymało, są takie rzeczy, jak "Srebrna łyżka", "Złote serce", "Najlepsza restauracja na świecie" i wiele innych.

Bardzo interesujące jest stwierdzenie, że przypadkiem człowiek stał się kucharzem. Kiedy służył w wojsku, został wysłany do pracy w kuchni generała. Razem z przyjacielem podczas wakacji Ferran udał się do Katalonii. Tam otrzymał propozycję pracy w restauracji El Bulli, której nie chciał zaakceptować. W ciągu miesiąca pracy w kulinarnym zakładzie Adria pokazał się bardzo dobrze, więc właściciele El Bulli z przyjemnością zaproponowali mu, aby został asystentem kuchni.

Kilka lat później główny szef kuchni restauracji otworzył własną restaurację, a Ferran Adria został mianowany kucharzem. Niestety, w ciągu ostatnich kilku lat restauracja El Bulli przestała funkcjonować.

Możemy powiedzieć, że Ferran Adria jest najlepszym kucharzem na świecie!

Gordon Ramsey

Warto zauważyć, że Gordon jest najsłynniejszym i skutecznym kucharzem w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ponadto Scot Gordon, po pierwsze, bardzo profesjonalny specjał kulinarny, a po drugie znany showman, który od wielu lat produkuje kilka popularnych programów związanych z gotowaniem.

W tej chwili Gordon jest właścicielem najsłynniejszej sieci restauracji Gordon Ramsay Holdings Limited. Struktura takiego "imperium" obejmuje dokładnie 10 restauracji w Anglii, a także 12 restauracji i kilka pubów na zewnątrz. Według danych za rok 2015, łączna wartość firmy Gordon Corporation wynosi około 165 milionów dolarów.

Wielu uważa, że Ramzi jest najlepszym kucharzem na świecie. Jego zdjęcie jest przedstawione w tym artykule. Będzie rozwijać swoją sieć restauracji, aby ludzie z całego świata mogli spróbować wyśmienitych potraw!

Wolfgang Pak

Człowiek z Austrii otrzymał od matki swoje kulinarne doświadczenie, spędzając dużo czasu na przygotowywaniu słodyczy. W wieku 24 lat, po ukończeniu studiów we Francji, Wolfgang decyduje się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Już w Stanach Zjednoczonych kucharz pisze swoją pierwszą książkę i otwiera małą restaurację. Więc sukces przychodzi do Wolfganga. Ponadto od 20 lat Pak organizuje Ball Gubernatora z jego asystentami – uroczystą kolację dla około 1600 osób, która corocznie zamyka ceremonię wręczenia Oscarowi.

Niektóre potrawy najlepszych kucharzy na świecie są tak proste, że nie można nawet uwierzyć w profesjonalizm szefa, ale to nie dotyczy austriackiego – Wolfganga może zaskoczyć wszystkich!

Mario Batali

Ten szef kuchni jest włoski pochodzenia tylko o 50%, ale jest uważany za jednego z najbardziej popularnych kucharzy we Włoszech. Kariera Mario zaczęła się skromnie – przemywał naczyniami w nie tak sławnej restauracji Stuff Yer Face.

To dziwne, że kariera Batali jest po prostu niesamowita. Kilka miesięcy, osoba zmywająca naczynia, staje się kucharzem. Najpierw pracuje w Chelsea, a następnie przeniósł się do San Francisco. Następnym "przystankiem" Mario Batali jest restauracja "Santa Barbara".

Do tej pory Mario Batali jest prawdziwym profesjonalistą w kuchni włoskiej, prowadzi kilka programów telewizyjnych, ma ogromną liczbę restauracji i nadal pisze książki o tematyce kulinarnej.

Oczywiście wszyscy najlepsi szefowie kuchni na świecie są niepowtarzalni: ktoś jest ekspertem w jednym obszarze, a ktoś zupełnie inny. Więc, Mario Batali można zadzwonić z całą pewnością najlepszym kucharzem włoskiej kuchni na świecie!

Nobuyuki "Nobu" Matsuhisa

Znany z tego człowieka przyniósł tak zwaną kuchnię termojądrową. Kucharz mógł połączyć w jednej kuchni dwa: dania z Japonii i Ameryki Południowej. Przez wiele lat szef kuchni pracował w Tokio, Peru, Buenos Aires, na Alasce i, oczywiście, w Los Angeles.

Wielu z najlepszych szefów kuchni na świecie nie może gotować jak Nobuyuki Matsuhisa.

Paul Dean

Ta kobieta może być pewnie nazwana królową kuchni Ameryki Południowej. Dziś Paul Dean jest udaną biznesmenką, która nadal prowadzi swój własny show w telewizji i jest autorem kilku książek kucharskich.

Więc na szczycie "Najlepsi kucharze świata" spada i Paul Dean.

Jamie Oliver

Ten kucharz lubił gotować od dzieciństwa. Jego rodzice byli właścicielami popularnego pubu w mieście. W wieku 16 lat Jamie opuścił szkołę i wszedł do szkoły. W ten sposób Oliver zaczyna swoją karierę.

Głównym źródłem sukcesu i chwały szefa kuchni nie było jego osiągnięcia w kuchni, ale raczej popularny program telewizyjny zatytułowany "Naked Chef".

Dzisiaj Jamie Oliver jest pewnym biznesmenem, dobrym kucharzem, wspaniałym showmanem.

Ponadto prawie wszyscy najlepsi szefowie kuchni świata, podobnie jak Jamie Oliver, chętnie rozwiną swoją działalność, więc w najbliższym czasie w każdym mieście będzie taka restauracja, którą chcesz odwiedzić codziennie!

Tom Coliccio

Już od wielu lat są plotki, że Tom sam się uczy. Tak więc Colicchio nauczył się gotować niezależnie od książek kulinarnych. Jednak dziś jest już znakomitym szefem kuchni, który samodzielnie pisze książki.

Niestety, Tom utrzymuje swoje przepisy w najbardziej surowych tajemnicach, podobnie jak inni kulinarni specjaliści, więc przepisy kulinarne najlepszych szefów kuchni na świecie wciąż są wyjątkowe, ponieważ tylko ich nie znają!

Bobby Fly

Jest to irlandzki szef kuchni, który został wydalony ze szkoły jako dziecko. Potem postanowił natychmiast iść do pracy, Bobby osiadł w lokalnej pizzerii Baskin Robbins.

Sukces przyszedł do kucharza tylko podczas pracy w restauracji należącej do Johna Allena. Fly starał się pracować jakościowo, ale okazało się, że nie zawsze. Z tego prostego powodu John Allen wysłał kucharza do Instytutu Gotowania we Francji.

Więc rozpoczął karierę Bobby'ego, który teraz jest nauczycielem z tej samej uczelni, którą ukończył.

Inni uczestnicy

Oprócz wyżej wymienionych najlepszych przedstawicieli gotowania, nie możemy nie wspomnieć o eleganckim szefie kuchni, którego imieniem jest Paul Bocuse. Ten człowiek mógł kontynuować dynastię kucharzy, która urodziła się 4 wieki temu.

Nie trzeba też wspomnieć o Bernardie Loiseau, który urodził się w styczniu 1951 roku. Sukces przyszedł do kucharza tylko 30 lat po urodzeniu. Niestety, w związku z trudną sytuacją Bernard popełnił samobójstwo w 2003 roku.

Człowiek o imieniu Alain Ducasse urodził się w 1956 we Francji. W 1974 roku Ducasse rozpoczął swoją karierę w dziedzinie gotowania. Sukces przychodzi mu niemal natychmiast, ale już w 1984 roku człowiek jest na skraju życia i śmierci. Wtedy bohater wpada w straszliwą katastrofę samolotu. Alain jest jedynym ocalałym z wszystkich ludzi, którzy byli na pokładzie samolotu. Dziś Alain jest dobrym biznesmenem i kucharzem.

Heston Blumenthal dociera również do naszego najwyższego profesjonalisty i doświadczenia.

Julia Child jest kucharzem kobiety, która wiele razy gotowała na całe życie. Wraz z przyjaciółmi otworzyła szkołę trzech smakoszy. Zmarła w 2004 roku.

Delia Smith jest również na tej liście, ponieważ jest dobrym kucharzem i nie mniej niż dobrym prezenterem telewizyjnym.

Rozplatanie tajników wysokiej umiejętności kulinarnych jest trudne. Jak już wiesz, wszystkie przepisy najlepszych szefów kuchni na świecie są wyjątkowe, ponieważ można spróbować tych potraw tylko w jednym lub kilku miejscach.