507 Shares 8622 views

"Magnolia Bakeri" w Moskwie: dlaczego ulubiona piekarnia mieszkańców metropolii zamknęła się?

"Magnolia Bakery" – nie tylko kolejny cukiernia metropolitalna, ale znaczący symbol pop-kulturowy, którego otwarcie zaczęło mówić już jesienią 2013 roku.

Skąd wiadomo o Magnolia Bakery

To najbardziej znana piekarnia w Nowym Jorku, która została otwarta w 1996 roku na Manhattanie. "Magnolia" słynie z tradycyjnych amerykańskich wypieków, w szczególności ciastek. Ponadto w ścianach zakładu produkowano codziennie ponad 120 rodzajów ciast i wyrobów cukierniczych, a cały proces twórczy był widoczny dla zwiedzających.

Wspomnienie kawiarni "Magnolia Bakery" – wyroby cukiernicze można znaleźć w filmie "Diabeł ubiera się u Prady", gdzie główna bohaterka obrazu Andy'ego kupiła swojego słynnego chłopaka ze swojego chłopaka.

W scenie "Magnolia Bakery" kręcono wiele filmów "Seks w wielkim mieście", a Carrie Bradshaw mieszkała na ulicy Bleecker, która jest kilka przecznic od zakładu.

Pierwsza amerykańska kafejka w Rosji

Pierwsza kafejka "Magnolia Bakeri" (Moskwa) została otwarta w samym centrum stolicy przy ulicy Kuznetsky Most. Przytulne wnętrze w lekkich kolorach wypełnione było elementami wystroju w stylu retro, dzięki czemu każdy gość został natychmiast przeniesiony do centrum Nowego Jorku. To właśnie tam pierwsza instytucja Magnolia Bakery otworzyła w 1996 roku w West Village. Ale powód zwiększonego zainteresowania mieszkańców metropolii był zupełnie inny.

Według odwiedzających, było tutaj, że można spróbować legendarny pudding bananów lub udać się do Nowego Jorku. Ponadto w tym raju słodkiego zęba zasugerowano spróbowanie ponad 150 różnych deserów, poczynając od dobrze znanego w wielu filmach, a kończąc na ciastach.

Jednak, aby spróbować ich wszystkich w "Magnolia Bakeri" w Moskwie na jeden dzień nikt się nie udało, ponieważ tylko główne pozycje zostały przedstawione w menu instytucji. Na przykład w piątek sugerowano spróbować capkake z orzechami i marchewką śmietaną, aw poniedziałek – ten sam deser tylko z ciasta czekoladowego z wanilią i śmietaną.

Wygląd niektórych słodyczy wiązał się z sezonem, inne uzupełniały menu podczas Wielkanocy lub wigilię.

Pojęcie instytucji

Jak wyznała jedna z wywiadów z Marty Zolina (PR-dyrektor "Magnolia Bakeri" w Moskwie), instytucja jest dokładną kopią amerykańskiej piekarni. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kawiarenka odwiedza – w Chicago, Kuwejcie czy w Nowym Jorku, nie widzi różnicy, a jedyna różnica polega na tym, że napis jest napisany na płycie, gdzie nazwa jest przedstawiona w różnych językach.

"Magnolia Bakery" w Moskwie to przytulna piekarnia-słodycze, w której każdy mieszkaniec może wypić filiżankę ożywionej kawy lub pachnącej herbaty w rozsądnych cenach, delektując się smacznymi i świeżymi wypiekami. Każda żywność może być spożyta w tej instytucji i zabrać ją do domu.

Ale punktem kulminacyjnym "Magnolia" był proces tworzenia deserów. Wszystkie składniki zostały przywiezione z Ameryki. W związku z tym pytanie: "Czy można przygotowywać słynne czapki z domowej mąki?" – odpowiedź zawsze była negatywna, ponieważ występują rozbieżności w doznaniach smaku.

Wiadomość o zamknięciu

W "Piekarni Magnolijskiej" w Moskwie zawsze było przytulne, piękne, smaczne, a co najważniejsze, niedrogie, więc wiadomości o zakończeniu funkcjonowania trzech instytucji metropolitalnych pogrążyły każdego gościa w szoku.

Ostatni cukierek został zamknięty 1 lipca 2014 roku. Niestety, powody, jak nazwy właścicieli franczyzowych w Rosji, są wciąż nieznane. Przedstawiciele nie komentowali incydentu, a na oficjalnej stronie internetowej, gdzie jest przedstawiona lista miejsc, od tego czasu Rosja nieobecna.

Tak niespodziewanie magnolie zanikają, chociaż prezes amerykańskiej firmy Steve Abrams obiecał, że Rosja będzie "dużą grą" dla Magnolia Bakery, a co najmniej 5 podobnych zakładów zostanie otwarte na terenie kraju.

Według oficjalnych danych, obecnie działa 25 piekarni "Magnolia Bakeri", najbliższy punkt dla rosyjskich fanów znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.