331 Shares 6087 views

Mój komputer nie widzi płytę? Kilka rozwiązań problemu

Jeśli komputer nie widzi płyty, przed konsultacją u specjalisty, konieczne jest przeprowadzenie autodiagnostyki i dowiedzieć się, co to jest podłączone. Jak można to zrobić, pokażemy w tym artykule.

Mój komputer nie widzi płytę?

  • Wadliwy złącze USB w komputerze.
  • Drut, z którą próbujesz się połączyć dwa urządzenia jest uszkodzony lub nie jest oryginalny.
  • W tabletce ustawienia połączenia nie są ustawione na innych urządzeniach.
  • Sterowniki na płycie brakującego na komputerze.

Co robić?

Aby ustalić, dlaczego komputer nie widzi płytę, należy postępować w następujący sposób: Najpierw sprawdź USB-złącze i przewód, wówczas możemy sprawdzić czy zainstalowany na komputerze osobistym, oprogramowanie produktu, a wreszcie sprawdzić konfigurację tabletu. Teraz po kolei.

  1. Podjęcie jakichkolwiek USB-urządzenie i włączyć go do złącza w komputerze, że musimy sprawdzić. Jeśli to działa, wtedy nie ma problemów z gniazda. W takim przypadku można spróbować obrócić tablet do innego złącza USB do diagnozy.
  2. Przewód służy do podłączenia urządzenia do łączenia, na przykład do telefonu komórkowego lub innego urządzenia, do którego jest przeznaczony, należy podłączyć go do komputera i sprawdzić, czy to działa. Istnieje możliwość, że drut może być uszkodzony lub wadliwy.
  3. Jeśli komputer nie widzi płytę, ale kabel USB i złącze są w dobrym stanie, trzeba sprawdzić, czy sterowniki są zainstalowane w systemie. Aby to zrobić, przejdź do Menedżera urządzeń (znajduje się w „Właściwości komputera”) i podłącz tablet. Jeśli oprogramowanie jest obecny na liście, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”, w tym przypadku trzeba mieć dostęp do Internetu (lub włożony dysk, który został dołączony do urządzenia). Jeśli sprzęt nie jest wymieniony, lub przed nim jest wykrzyknik, to sugeruje, że oprogramowanie wymagane do poprawnego działania tabletu do komputera nie jest dostępny, lub mają problemy z nim. W tej sytuacji trzeba aktualizować sterowniki i zainstalować je. Jeśli istnieje problem dysk jest uproszczona. W przeciwnym przypadku konieczne jest, aby odwiedzić aby pobrać odpowiednie oprogramowanie.
  4. Komputer nie widzi tablet nadal? Następnie należy zwrócić uwagę na ekranie urządzenia, gdy jest ono podłączone do komputera. Niektóre modele są w kontakcie z innego sprzętu potrzebnego do ustanowienia specjalnego reżimu. W przypadku braku jakichkolwiek informacji na wyświetlaczu, odłącz tablet od komputera i przejdź do ustawień. Zobacz szczegółowe informacje o podłączeniu przez USB. Być może, ten tryb jest ograniczona do urządzenia lub po prostu nie wybiera.

Pomoc ekspertów

Jeśli komputer nie widzi tabletu i powyższe wskazówki nie pomogą zaradzić tej sytuacji, najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli produkt jest wciąż na gwarancji, uzasadnione jest, aby skonsultować się ze sprzedawców, jak postępować. Być może trzeba będzie wymienić płytę.