899 Shares 3990 views

System operacyjny Linux: zalety i wady

Główne zalety systemu Linux – bezpieczeństwo, darmowe i dostępne. Ten system operacyjny został stworzony przez fiński programista w 1991 roku.


Większość użytkowników, którzy zainstalowali Linuksa na komputerze, zapomnieć o istnieniu wirusów komputerowych i związanych z nimi programów. Oczywiście, wirusy kierowania systemem operacyjnym Linux, istnieje jednak struktura systemu pozwala nie martwić się o ich istnieniu, więc można zapomnieć o korzystaniu z programów antywirusowych. Nie masz do czynienia ze stałą aktualizację oprogramowania antywirusowego, należy sprawdzić dysk twardy w poszukiwaniu spyware, szkodniki, itd.

Linux – niezawodny i darmowy system operacyjny. Jeśli urządzenie jest podłączone do internetu, można go zainstalować. Kod źródłowy Linux może być modyfikowany i stosowany, jak to pożądane. W razie potrzeby zawsze można skorygować błędy systemu, aby rozszyfrować jego funkcjonalność.

Prezentowane OS jest ciągle ulepszane. Jeśli – doświadczony użytkownik, można eksperymentować z ustawieniami systemu operacyjnego. Są one dość łatwe do znalezienia na stronach prezentowanego projektu. Zalogowaniu się na stronie systemu Linux można znaleźć ciekawe informacje o użytkowniku, który program jest właśnie dla Ciebie. Można go zainstalować z poziomu wiersza poleceń. Należy zauważyć, że w tym przypadku można zainstalować wiele programów. Po zainstalowaniu ich, można wybrać najlepszą.

System operacyjny Linux jest łatwy w obsłudze. Obecnie jeszcze nie znają ludzi komputerowych będą mogli bez trudu ustalić wspomniany OS. Do niedawna ta kwestia nie była tak pilna. Teraz każdy z nas rozumie, że piracką kopię systemu Windows może przynieść ogromne kłopoty, a kupić licencjonowanej wersji systemu operacyjnego, nie każdy może. Po zainstalowaniu systemu operacyjnego Linux, masz nieograniczone możliwości otwiera dostęp do tysięcy darmowych programów.

System operacyjny Linux: słabe

Prezentowane OS nie jest kompatybilny z niektórymi urządzeniami (karta np grafika, Wi-Fi, itd.). Zamontowane urządzenie do komputera obsługiwane specjalne programy (kierowca). Jest to swego rodzaju pośrednika pomiędzy urządzeniem a systemem operacyjnym. Dla każdego z tych producentów wytwarzają odpowiednie sterowniki dla różnych systemów operacyjnych. Z reguły pierwszy pojawiają sterowniki dla najpopularniejszego systemu operacyjnego – Windows. Dlatego też, jeśli część urządzeń Twojego PC obejmuje pierwsze próbki pojawiły się na rynku niedawno (dwa miesiące temu), system operacyjny Linux nie obsługuje ich jeszcze.

System operacyjny Linux płaszczyzny sterowania dostarcza użytkownikowi ogromne możliwości. System operacyjny Linux, w porównaniu z Windows, wymaga trochę więcej uwagi. W przypadku, gdy użytkownik systemu Windows do popularnego systemu operacyjnego, wystarczy kliknąć „OK”, użytkownik Linuksa musiałby wybrać dowolną opcję, a dopiero następnie kliknij „OK”. Takie wymagania ułatwione mnóstwo informacji, który jest przeznaczony dla osób w każdym poziomie sprawności fizycznej.

Jeśli nie mają stałego dostępu do internetu, należy zakwestionować wykonalności instalacji Linuksa, jak World Wide Web – Głównym źródłem aktualizacji oprogramowania. Instalując Linuksa, powinieneś być przygotowany na małej niedogodności w „okresie korekty”. Tymczasowe niedogodności są głównym źródłem mitu trudności przy użyciu określonego systemu operacyjnego. W celu oceny możliwości systemu Linux, nie trzeba zrezygnować z systemu operacyjnego, którego używasz teraz, ponieważ na jednym komputerze można zainstalować wiele systemów operacyjnych. System operacyjny Linux – możliwość, a nawet konieczność wyboru. Jeśli to drugie jest przyczyną wam pewien dyskomfort, a następnie system operacyjny nie jest dla Ciebie.