783 Shares 4638 views

Anoscopy Jaka jest ta metoda i jakie są jego cechy?

Według niektórych objawów klinicznych i wywiadu lekarskiego nie można dokonać prawidłowej diagnozy, a nawet więcej, aby przypisać optymalnego leczenia. Na przykład, krwawienie i silny ból po defekacji można mówić o różnych patologiach: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, polipy i pęknięć. Nawet z zapalnie hemoroidy jest trudna do ustalenia taktyki leczenia, ponieważ lekarz powinien wyraźnie znać ich lokalizacji.

Absolutnie wszystkie kierunki znaczeniu medycznym jest kompleksowe badanie, przyczyniając się do ustalenia na wczesnym stadium patologii i przypisać optymalna terapia nie jest wyjątkiem i proktologii. Przez pierwszych metod diagnostycznych należą biochemiczne i kliniczne analizy krwi, kału na badanie dysbacteriosis i palca. Dla bardziej szczegółowej analizy obowiązującego anoscopy. Co to jest ta technika iw jakim celu przeprowadza się go, niech sobie więcej.

metodą nieinwazyjną (palec)

Procedura jest obowiązkowy środek diagnostyczny do wykrywania zmian w odbytu i jelita grubego, w tym łagodnych i złośliwych. Dzięki tej metodzie możliwe jest, aby zbadać stan gruczołu krokowego u mężczyzn i narządów płciowych u kobiet. Wskazania są zwykle dolegliwości zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego, bóle w jamie brzusznej i miednicy.

Proctologist zazwyczaj używa diagnozę palec przed innymi metodami: anoscopy, kolonoskopii i Sigmoidoskopia. Ma to na celu określenie nasilenie istniejącego stanu chorobowego (na hemoroidy). Jeśli zapalenie jest daleko od odbytu, jest ona wykorzystywana anoscopy. Jaką procedurę, i do kogo jest przepisany? W rzeczywistości, badania lekarskie za pomocą specjalnego urządzenia. – anoscope, który jest podawany przez odbyt do głębokości 12 cm Urządzenie pozwala zobaczyć obecność wewnętrznego przetoki.

Technika. Co sprawia, że procedura?

Anoscope – pręt metalowy, który ma ostre krawędzie lub występy, o średnicy 1 cm nowoczesnych przyrządów jest wyposażony w system oświetlenia do wygody .. Produkowane i narzędzia jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. W celu zmniejszenia dyskomfortu glicerol urządzenia odczucia potraktowano maści, po czym powoli w ruch kołowy jest wprowadzony do kanału odbytu.

Anoscope rozszerza się, ukazując pełny obraz dla specjalisty. Jednak w przypadkach, gdy hemoroidy są zbyt wysokie, korzystać z sigmoidoskopię. Metoda ta pozwala sprawdzać stan jelita na głębokości 35 cm. Podczas procedury proctologist widać średnicy światła odbytnicy, naczyń krwionośnych, ocena koloru błony śluzowej i wykrywa się obecność pęknięć guzów, polipów i bliznowacenia.

Anoscopy Sigmoidoskopia i zajmują nie więcej niż 15 minut, oba zabiegi są bezpieczne i w większości przypadków nie powodują bólu. Na wniosek lekarza, pacjenta można zastosować znieczulenie maść lub dokonać zastrzyku domięśniowego. Procedura ta może być przeprowadzona w dowolnym miejscu (z tyłu stojący z boku leżącego) rejestrowane są parametry fizjologiczne pacjenta. Najważniejszą rzeczą, że człowiek nie jest w bólu. Na kilka godzin przed sesją przypisano lewatywy z dwóch litrach wrzącej wody.

Kto wyznaczył anoscopy?

Co to jest procedura, przypomnijmy – bezkrwawego odbyt całej odbytnicy. Wskazania do jego prowadzenia są: podejrzenie onkologii naruszenie krześle, obecność lub ropne, krwawą śluzowej rozładowania. Wykorzystywane do szczegółowej diagnostyce żylaków odbytu, polipy odbytu i krypt, edukacji i brodawki (biopsji) i procesów zapalnych. Dla celów leczniczych do podawania leków anoscopy (co to manipulacje opisane powyżej).

względne przeciwwskazania

Bezwzględne granice jego działania tam. Ale lekarze zabraniają przeprowadzenia procedury w obecności ostrego zapalenia i ropni (hemoroidy), jak również zwężenie zastawki odbytu i odbytnicy. Kontrola odbywa się tylko po fazie podostrej. Pozostałe istotne przeciwwskazania i skutki uboczne nie anoscopy. Recenzje potwierdzić techniki bezpieczeństwa.