633 Shares 4787 views

Środki z nieżytem nosa. Analogi „Flixonase”

Oznacza „Flixonase” – lek do stosowania miejscowego. W aptekach sprzedawane w cenie 729 rubli za opakowanie. Że zawiera mikronizowany propionian flutikazonu, jak również substancje pomocnicze.


Farmakokinetyka

Oznacza „Fliksonaze” słabo rozpuszczalne w wodzie i w związku z tym ma niską absorpcję ze śluzówki nosowe. W rezultacie, większość z nich jest połknięciu. Krążenie jest zasysane do 1% pojedynczej dawki substancji. Powoduje to niską całkowitą absorpcję leku z jamy nosowej i układ trawienny. 91% substancji czynnej jest związane z białkami osocza. Wyświetlane lek „Fliksonaze” przez wątrobę w metabolizmie żółci. Lek jest dostępny w postaci sprayu do nosa, do 60 dawek w fiolce.

Co to znaczy „Flixonase” analog?

Cena leku, należy stwierdzić, jest stosunkowo wysoki. Dlatego wielu szukasz, niż można zastąpić leki, podczas gdy wydatki mniej pieniędzy. Przepisać leki w profilaktyce i leczeniu nieżytu nosa alergiczny (rok, sezon). Przed użyciem wszelkich środków, które bardziej szczegółowy opis zostaną podane poniżej należy wstrząsnąć fiolkę. Po otwarciu nowego butelki lub w przypadku przerwania leczenia powinno być sprawdzenie spray więcej niż tydzień. Aby to zrobić, kliknij na niego, po wysłaniu z dala. Przed użyciem ostrza narzędzia należy oczyścić, a następnie wprowadź końcówkę fiolki do jednego nozdrza zamknięte wcześniej inny. Następnie wykonać pojedynczą prasę do rozpylania substancji, podczas gdy w oddychaniu przez nos. Pod koniec wydech ustami. Następnie należy powtórzyć procedurę z drugiego nozdrza. Po użyciu, lek powinna zwilżać końcówki fiolki pieluszki. Nie mniej niż 1 raz w tygodniu trzeba oczyścić dyszę pod ciepłą wodą, usuwając ją z fiolki, a następnie suszy się i położyć na plecach.

dawkowanie

Pacjenci w wieku 4-12 lat z lek podano 50 mikrogramów do każdej jamy nosowej raz dziennie. Dopuszczalna dzienna dawka – 200 mikrogramów. Pacjenci od 12 lat zalecana przez 100 g do każdego nosa przejście raz dziennie. Po zmniejszeniu dawki zaostrzenia może być zmniejszona do 50 mikrogramów. W ciężkich objawów może zwiększyć dawkę do 400 mg dziennie. Po krótkim czasie po usunięciu ostrej dawki może być zmniejszona. Oznacza działanie staje się maksymalnie na 3-4 aplikacji dziennie. Dla osiągnięcia maksymalnego efektu zaleca się regularne przyjmowanie leku.

efekt uboczny. Przeciwwskazania

Analogi „Flixonase”, podobnie jak lek ma różne negatywne skutki. Są one wyrażone w suchości i podrażnienia nosa, krwawienie z nosa, wysypki na skórze głowy, skurcz oskrzeli. Nie może być obrzęk twarzy i języka, powodują nieprzyjemny smak i zapach, uczucie zatkanego nosa, uczucie pieczenia. W przypadku chirurgii przewodu nosowego jest możliwe przebicie przegrody nosowej. Lek nie jest zalecany dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią i dzieci do 4 lat.

„NASONEX” lub „Flixonase” – co jest lepsze?

Pierwszy lek jest droższy – 790 rubli. Ale w tym samym czasie m nogami wolą bardziej kosztownych środków. W każdym przypadku, preparaty ( „Flixonase” lub „NASONEX” lub w inny sposób), powinny być określone przez lekarza. Samoleczenie nie jest dozwolone w każdym przypadku. Medycyna „NASONEX” ale antyalergiczny, ma również działanie przeciwzapalne. Dostępny lek w postaci aerozolu z białą zawiesinę. Składnik aktywny środek stanowi pirośluzan mometazonu, dodatkowe substancje, – Kwas cytrynowy monogidrad rozproszone celulozy, dwuwodnego cytrynianu sodu, glicerynę, polisorbat 80, oczyszczoną wodę, chlorek benzalkoniowy.

Bezpieczniej „Flixonase” lub „NASONEX”?

Przeciwwskazania i skutki uboczne leków są zasadniczo podobne. Nie przypisano agent „Nazoneks” w gruźlicy, różne infekcje błony śluzowej nosa, infekcje grzybicze, bakteryjne charakteru. Nie zaleca się stosowania po niedawnej operacji i różnego rodzaju urazu nosa, nadwrażliwość na lek, ciąża i karmienie piersią. Lek może być stosowany w młodszym wieku (2 lata) niż inne analogi „Fliksonaze.

inne leki

Dziś istnieją różne analogi „Flixonase”. Mają podobny mechanizm działania i oznaczeń. Jest to bardzo popularny produkt „Avamys.” Jest on również dostępny w postaci aerozolu do nosa i ma decongestant i przeciw prozapalny działanie. W aptekach sprzedawane w cenie 505 rubli. Składnik aktywny leku jest mometazon, flutikazon, z czego 99% wiąże się z białkami osocza w czasie stosowania. Środki wyjściowe, służące przede wszystkim z kałem metabolizm zachodzi w wątrobie. Spray jest używany tylko do wstrzykiwań do nosa. Jej akcja rozpoczyna się po 7-8 godzinach po nawadniania. Aby ustalić właściwą dawkę, butelka przed pierwszym użyciem należy wstrząsnąć i kliknij 6 razy na dozowniku. Tę samą czynność należy zrobić w przypadku braku aerozolu więcej niż miesiąc. Środki stosowane, jak również inne analogi „Flixonase” – donosowo. Dawka leku zależy od wieku pacjenta. Pacjenci od 12 lat wyznaczają 2 zastrzyk raz dziennie. Pacjenci w wieku od 6 do 12 – na 1 st dzień nawadniania.

wniosek

Analogi „Flixonase”, jak sam lek, podobny w swoich właściwościach i zastosowaniach. Istnieje jedynie niewielkie różnice w cenie, kompozycja, kategorie wiekowe pacjentów. Jednak wszystkie te leki kierować swoje działania w celu zwalczania antyalergiczny i procesy przeciwzapalne. Wybierając środki „Avamys” lub „Flixonase”, jak również każdy inny lek, należy skonsultować się ze specjalistą.