340 Shares 4385 views

Architektura Kreml. Historia powstania i opis Kreml

Architektura Kreml pozwala uzyskać pełny obraz tego, jak Centrum został zbudowany rosyjskiej stolicy. Zespół architektoniczny obejmuje świątynie, place, komór budynku. Dziś wszystkie zabytki, przyjrzeć którzy przychodzą odwiedzających i turystów z całej Rosji i za granicą.

Budowa Kreml

Architektura Kreml powstała pod koniec XV wieku. Główne wieże i mury zostały zbudowane w latach 1485-1495. Czerwona cegła została wykorzystana i białego kamienia i zaprawy. Warto zauważyć, że lokalni mistrzowie nie zostały zakwalifikowane do takiej pracy. Dlatego zaprosiliśmy ekspertów zagranicznych. Iwan III zatrudniony na budowę architektów Kremla od Włoch.

Jednak niektóre wieże zbudowane po wszystkich rosyjskich mistrzów. Fakt, że ich kształt przypomina charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Jak to jest dobrze znane, natomiast sztuka stolarki w Rosji osiągnął doskonałość, pomógł sobie wszechstronny materiał, a prace ciągle potrzebne, ponieważ od czasu do czasu wielkie pożary zniszczyły wszystkie budynki. Aby tego uniknąć, budowa kamienia Kreml był używany.

Katedra Wniebowzięcia NMP

Jednym z głównych budynków zespołu architektonicznego – Katedra Wniebowzięcia. Został on wzniesiony na miejscu pierwszego kamienia katedry w Moskwie, wybudowanym przez Ivanom Kalitoy w pierwszej połowie XIV wieku. Architektura Moskwa Kreml określa tę strukturę na wiele sposobów.

Katedra zaczęto budować w 1475 roku. Na próbce pobranej podobny obiekt sakralny w Vladimir XII wieku. W ten sposób, po raz kolejny podkreślić ciągłość Moskwa względem Vladimir, który był wcześniej uważany za jednego z głównych miast w Rosji.

W ciągu następnych 400 lat był głównym kościołem w Rosji. Jest on koronowany na króla władców. Główne wejście znajduje się od ulicy Katedralnej. Wejście do głównej świątyni Kreml jako jeśli pilnuje Archaniele Michale, postać, która jest pokazana powyżej łuku. Nadal powyżej Matki i Dziecka.

Ikonostas, który dziś możemy zobaczyć w katedrze Wniebowzięcia NMP, zakończone malarzy Trójcy Ławry św Sergiusza w połowie XVII wieku.

W latach II wojny światowej w 1812 roku budynek Kreml poddano grabieży i dewastacji. I nie był wyjątkiem i katedry. Część łupu z francuskiego, a następnie odbił rosyjskich Kozaków.

Katedra Zwiastowania

Architektura Moskwa Kreml nie można sobie wyobrazić bez katedry Zwiastowania. Znajduje się w południowo-zachodniej części Placu Katedralnym. Został zbudowany pod koniec XV wieku. Praca wykonywana mistrzów Psków.

Podczas panowania Ivana Groznogo został dołączony ganek z dużym ganek z białego kamienia.

Ta świątynia Kremla została zbudowana w tradycji wczesnego Moskwie architektury. Dzisiaj, malowidła z wielkim zainteresowaniem jest katedra, która pojawiła się na początku XVI wieku. Główną zasługą artystów Artel, co doprowadziło Teodozjusza i jego syn Dionizy. Wiele opowieści na temat Apokalipsy. Można również spotkać i świeckie motywy. Na przykład, rosyjskich książąt i cesarzy bizantyjskich.

Wyjątkowa podłoga katedry. Jego przewidziane specjalne płytki agatovidnoy cenny Jasper.

Katedra Archanioła

Ta katedra w murach Kremla pojawiła się na początku XVI wieku. To wzniesiono wizyty włoskiego architekta Aloisio nowego. Jednak po tradycje rosyjskiej architektury. Cechy włoskiego renesansu są postrzegane jedynie w bogatej dekoracji świątyni.

Jego budowa została przeprowadzona na miejscu dawnej katedry, że Iwan Kalita wzniesiony w XIV wieku, na pamiątkę wyzwolenia stolicy epidemii głodu. Została rozebrana ze względu na szczelność, zwalniając miejsce dla bardziej przestronnego kościoła.

Katedra z pięcioma kopułami koronowany. złocone centralnych, jak i po stronie właśnie pomalowane srebrną farbą. W stylu włoskiego renesansu, wykonany z białego kamienia rzeźbione portale.

Podczas okupacji napoleońskiej stolicy magazynie wina mieściła się tutaj. Na ołtarzu, Francuzi zorganizowali kuchnię i wszystkie kosztowności splądrowane.

Cerkiew Złożenia Szat

Na uwagę zasługuje niewielki kościół, zbudowany przez rosyjskich rzemieślników pod koniec XV wieku. Ona pojawiła się na miejscu starego drewnianego kościoła osadzania Robe, który został zbudowany po Tatarzy wycofali się z Moskwy.

W 1451 roku dotarli blisko do miasta, ale nie napaść go i cofnął się, pozostawiając wszystkie łupy. Cerkiew dał znaczenie religijne, uważając na cud. W rzeczywistości, Tatarzy wycofali się z powodu różnic politycznych między watażków.

Nowy kościół został poważnie uszkodzony przez pożar w 1737 roku. To przywróciło architekt Miczurin.

zbrojownia

Izba Kremla dzisiaj są bardzo interesujące dla turystów. Pierwsza wzmianka o wartościach, które są obecnie w Zbrojowni można znaleźć w 1339 roku. Nawet w czasach Ivana Kality formacji książęcych skarbów. Wśród nich były ozdoby, naczynia, naczynia kościelne, drogie ubrania i broń.

Pod koniec XV wieku, znajduje się jeden z ośrodków rosyjskiej sztuki i rzemiosła. Również tutaj byliśmy przyniósł prezentów od obcych ambasad. Perły, srebrne puchary, uroczyste uprząż konia.

1485 przez Skarb wzrosła tak bardzo, że zdecydowano się wybudować oddzielny kamienny budynek dwupiętrowy między Zwiastowania i katedry Archanioła. Nazwano oficjalna dziedziniec.

Faceted Chamber

Obliczach Izba Kremla – jednym z niewielu części pałacu, które przetrwały od czasów Iwana III. To była jego wielka sala tronowa. Jest to najstarszy budynek kamień cywilnej w Moskwie.

ские мастера при помощи приглашенных итальянцев – Пьетро Солари и Марко Руффо. Został on zbudowany w 4 lata skie rosyjskich mistrzów z pomocą zaproszonych Włochów – Pietro Solari i Marco Ruffo.

Komora jest kwadratem pokoju, w którym poprzeczne sklepienia, wspierany przez kolumnę w środku pomieszczenia. Hall 9 metrów oświetlony powodu właściwie położonych okien 18 i cztery masywne żyrandole. Całkowita powierzchnia Faceted izby Kreml ma prawie 500 metrów kwadratowych.

Pod koniec XVI wieku, którego ściany pomalowane kościół i sceny biblijne. Przez wieki, było tutaj, aby uczcić najważniejsze wydarzenia w historii państwa rosyjskiego. Tutaj brane zagranicznych ambasad i delegacje, spotkał się sobór ziemski. Regularnie w Faceted Izby świętował zwycięstwo rosyjskiej broni. Na przykład, Iwan Groźny świętował zdobycie Kazania, a Piotr I zwycięstwo nad Szwedami pod Połtawą.

Plac czerwony

Plac Czerwony, Kreml pojawił się w XV wieku. Dziś jest to jeden z symboli nie tylko kapitał, ale także kraju, jego wizytówki.

Położył ją Iwan III, który nakazał zburzyć wszystkie drewniane budynki wokół Kremla. Ponieważ są one poważnie zagrożone ogniem. To miejsce, przez jego celu, zostały podjęte w ramach handlu. Dlatego początkowo nazywany Red Square Trading. Jednak nie trwało to długo.

Już w XVI wieku, został przemianowany na Trójcę. Ze względu na pobliskiej Trójcy. Później w jego miejsce pojawił katedry Vasiliya Blazhennogo. Według dokumentów, w XVII wieku, obszar znany jako Fire. Nie należy zapominać toponimicznego interesującą cechą starożytnej Rusi. W tym czasie, ten sam obiekt w tym samym czasie może mieć kilka oficjalne nazwy.

Plac Czerwony został nazwany oficjalnie jako jedyny w XIX wieku. Chociaż niektóre z tych dokumentów to nazwa znajduje się w XVII wieku. Znaczenie nazwy, według słownika Vladimira Dalya, polega na tym, że nasi przodkowie słowo „czerwony” oznaczało ładne, doskonałe.

Od wieków, przykład Plac Czerwony, można prześledzić jak Kremla. W XV wieku pojawiły się mur Kremla z wież słynny – Senat, spasskaya i Nikolskaya. W XVI wieku, św Vasiliya Blazhennogo i miejsce egzekucji. W XIX wieku – Muzeum Historyczne, Upper Rzędy handlowe, które obecnie nazywa się gumy, Pomnik Minina i Pożarskiego. XX wiek przyniósł do mauzoleum Placu Czerwonego i Kremla Wall Necropolis.

St. Vasiliya Blazhennogo

Ta świątynia została zbudowana w połowie XVI wieku. Zbudowali go na cześć zdobyciu Kazania rosyjskich żołnierzy. Budynek jest wielka struktura filarów 9, które wznosi się nad parterze są połączone galerii. Łączy w skład centralnego filara, który korona namioty z ozdobnym hełmem na górze. Wiele osób specjalnie przyjechał do Moskwy, aby zobaczyć do tej świątyni.

Osiem filarów otoczony głównego namiotu. Wszystkie inne ostatni rozdział w formie żarówek.

Na części Spasski wieży są dwa z ganku na tarasie świątyni. Stamtąd można dostać się do klasztoru. Turyści i mieszkańcy stolicy nadal są imponujące kolory świątyni, pomimo faktu, że została sporządzona przed wiekami. Malowane St. Vasiliya Blazhennogo prawdziwymi mistrzami. Są one wykorzystywane wyłącznie naturalne kolory w połączeniu z białego kamienia i czerwonej cegły. Spośród tych ostatnich, wykonane najdrobniejszych szczegółów. Jasny obraz został ukończony w XVII wieku. Kiedy było późniejsze uzupełnienia, a następnie włożyli dzwonnicę i kaplica świątyni, w północno-wschodniej. Aby przetrwały architekci nazwy, które budowali Ten zabytkowy budynek religijne. Ich nazwiska Posnik i Barma.