406 Shares 3873 views

Squatters – kto to taki?

Ci, którzy są przekonani o prawdziwości oświadczenia „Mój dom – moja twierdza”, będzie bardzo zaskoczony tym, że nie zawsze tak jest. Pamiętam opowieść o lisa i zająca, gdzie przebiegły oszust bezczelnie wziął chaty ukośny przyjaciela? Tale kłamstwo, więc schować … takich sytuacjach, kiedy po wyjściu z domu na kilka godzin, aby pozbawić go przez długi czas, jeśli nie zawsze, czasami zdarza się w prawdziwym życiu.

Kim są dzicy lokatorzy?

Squatters – ludzie wykorzystać pomieszczeniach innych Ludowej (często pusty, ale często rozliczane) i osiedlił ich w swoim własnym domu, rooming dom, miejsce dla różnych imprez, itp …

Główną zasadą życia skwater: „Dlaczego czynsz zapłacić, gdy można je dostać za darmo.” Squat jako zjawisko jest już wiele lat, a nawet wieków, ale masa zdobył w 20. wieku, stając się wynikiem rewolucji protestów, wojen, klęsk żywiołowych i przeludnienia planety. Najtrudniejszą kucki jest powszechne w krajach, w których obudowa jest fantastyczny pieniądze, ale przepisy nie wymagają ciężką karę za kucki na domu lub mieszkaniu. Jest to korzystne dla „hodowlane” squatersom atmosferze rozwinęła, szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Historia kucki

Niektórzy historycy twierdzą, że Squatters – ludzie po raz pierwszy opowiedziała się w 14 wieku, po powstaniu chłopskim w 1381 roku w Anglii. Pozostając w wyniku pogromów bezdomny przechwyconych zagranicznych nieruchomości i pozostał tam na zawsze.

Sprawa pierwsze skwaterowie kontynuował Diggers w 17 wieku (w czasach po rewolucji burżuazyjnej w języku angielskim). Oni też byli chłopi, ale działał wyłącznie z powodów ideologicznych, wierząc, że ziemia nie może być własnością prywatną, ale muszą być uprawiane i zaludnionych gmin. Koparki nazywa ideologów nowoczesnej skovottinga, których przedstawiciele zamknąć właśnie ten styl życia.

Rachunki zjawisko kwitnienia do 60 lat od 20 wieku, kiedy bogaci ludzie, którzy są właścicielami wielu nieruchomości, wynajem je za dużo pieniędzy, a wszystko to na tle dotkliwy brak mieszkań. W miastach Europy Zachodniej była pusta wielu luksusowych budynków, armia bezdomnych coraz bardziej liczne.

Niektóre siły polityczne wezwali Wielkiej Brytanii nawet zalegalizować kucki, pozwalając ludziom bezdomnym tymczasowo zajmować lokali mieszkalnych, ale próby te nie były udane.

Często kucki miał ideologiczny i polityczny charakter, kiedy przeciwnicy istniejącego systemu stworzył gmina i nawet ogłosił swoją niezależność.

Kucki w Wielkiej Brytanii: historia

Jak wspomniano powyżej, najbardziej powszechne w Wielkiej Brytanii w kucki. Więc ma historycznie i ramy prawne tego kraju jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą wziąć cudzego „chatę”.

Londyn – jednym z najdroższych miast na świecie, a nie każdy może sobie pozwolić na zakup domu w nim. Jednocześnie, według socjologów, tylko w centralnej części stolicy Wielkiej Brytanii, istnieje więcej niż osiem tysięcy pustych domów. W Vestministere je około trzech i pół tysiąca, a także o to samo – w Bishop Avenue.

W odniesieniu do ostatniego z tych obszarów, to coś jak moskiewskich rubli. Na ulicy miliarderzy są najbardziej luksusowe rezydencje, często pusty. Często należą do cudzoziemców, którzy spadły w swoim mieszkaniu w Londynie tylko sporadycznie, i to jest fakt, że pokój jest bez nadzoru wabik dla lokatorów. Wiele domów na biskupa Avenue są zajęte przez przedstawicieli tego ruchu. I wielu właścicieli są tego świadomi. Co więcej, nie przeszkadzają, a nawet szczęśliwy, że ich własność ktoś patrzy.

Prawo – pomoc

Tak, to jest to o prawie brytyjskim, który pozwala skwaterowie czuć wszędzie w domu?

Po pierwsze, od średniowiecza, lokalni stróże prawa nie mają prawa do zerwania otworzyć drzwi do rozkładania do czyjegoś domu. A w 1977 roku, zasada ta została wzmocniona przez nowe prawo, zgodnie z którym policja nie może dostać się do pokoju, jeśli przeszkadza, kto to jest.

Po drugie, w Anglii i Walii (w przeciwieństwie do Szkocji i Irlandii), do niedawna nielegalnej okupacji budynku nie było uważane za przestępstwo, i była przedmiotem prawa cywilnego. Oznacza to, że dzicy lokatorzy nie mogą bać się surowe kary. I dopiero teraz, po serii głośnych sprawach, sytuacja się zmieniła: na kucki może dostać sześć miesięcy w więzieniu.

Po trzecie, dzierżawy pomieszczeń w Anglii postanowił wprowadzić zarówno w formie pisemnej i ustnej. W związku z tym, to jest bardzo trudne do zrozumienia policję nielegalnie rozliczane osób w pokoju lub w porozumieniu z właścicielem.

No i po czwarte, zgodnie z prawem angielskim eksmitować kogoś z lokalu może być tylko na drodze sądowej. Ale spór może trwać przez długi czas, a przez cały ten czas skwater odbędzie domu cudzym, a właściciel zapukać o. A im dłużej dana osoba mieszka w danym miejscu, tym trudniej jest do eksmisji. Więc powiedzmy, po dwunastu latach pobytu w ostatnim pomieszczeniu staje się własnością osoby, to jest zajęte, nawet jeśli nielegalnie. Jeśli chodzi o eksmisję, jeżeli właściciel zajęte obudowę w jednym, można to zrobić bez sądu – policja jest upoważniona do prowadzenia dziki lokator. Ale często jest to zdecydowane działanie w żadnym pośpiechu.

Kto idzie do lokatorów?

Wiele osób uważa, że dzicy lokatorzy – bardzo antyspołeczne elementy (narkomani, alkoholicy, bezdomni). Pogląd ten jest błędny. Ruch dzikich lokatorów przez cały czas dosłownie przepełnione przedstawicieli elity kulturalnej i politycznej: artystów, pisarzy, muzyków, osób publicznych, polityków, rewolucjonistów i innych osób, których styl życia postępowych naprawdę nie zmieścić się w ramach publicznych. Chociaż, oczywiście, pewien procent obywateli aspołecznych wśród lokatorów również dostępna.

Typologia lokatorów

Socjolog z Holandii Hans Pret była klasyfikacja skwaterowie, dzieląc je na pięć typów:

  1. Przymusowe – ludzie, którzy utracili swoje domy, a tym samym naruszania cudzej. Wśród przedstawicieli – klasy robotniczej, imigranci, byli więźniowie, bezdomni, etc …
  2. skwaterowie polityczne – są podmioty, które zajmują miejsca (często stan lub komunalnych), ich działania staramy się zwrócić uwagę opinii publicznej na jakiś problem.
  3. Strategia mediów niezależnych mieszkań – obywatele, którzy uważają, że obudowa nie powinna być pusta, kiedy tak wielu ludzi jest to potrzebne, i powinny stać się pozycja państwa. Która zmierza robi kucki.
  4. Pomieszczenia skwaterowie społeczno-kulturowe wykorzystać w celu stworzenia w nich żadnych punktów (duchowy, społeczny, kulturowy).
  5. Squattersi zajęli budynek z ochroną w celu zapobiegania jego rozbiórki.

Zwalczanie lokatorów i pomagając im

Oprócz środków legislacyjnych i innych są podejmowane w walce z lokatorów. Na przykład, istnieją specjalne firmy, które pilnować pustym budynku, którzy dają im do wynajęcia w niskiej cenie. Wśród głównych obowiązków takich firm – zabezpieczyć dom lub mieszkanie od lokatorów przebicia.

Z drugiej strony, istnieją organizacje, które zapewniają pomoc dla tych ostatnich. Jeden z nich nawet zwolniony „Pocket Guide dziki lokator”, który opowiada, jak znaleźć pokój i złapać je.

Czy istnieje skwaterowie w Rosji

Squat jako zjawisko przejawia się iw krajach byłego Związku Radzieckiego. Pierwsze przypadki zajmowania lokalu nastąpiło w latach pierestrojki, kiedy kontrola państwa nad wszystkimi sferami życia osłabiony, sfera społeczna zaczęła się rozpadać, a wiele budynków zostało osieroconych. Tutaj w pomieszczeniach niemieszkalnych i może wprowadzić zaawansowaną młodzieży, nauka pierwszej (często zniszczone) domy kultury, uzdrowisk, muzeów, bibliotek, przedszkoli itd. E., Montaż je w pracowniach artystów i sale prób zespołów. Ale polityczny i zmusił kucki w Rosji i krajach WNP nie jest szczególnie chwyciło.

Najbardziej znany squat uważane przez Moskwę „Ogród dla dzieci” oraz Centrum Petliura, a Petersburg przysiady na Puszkina, 10 i Vladimirsky Prospekt.

Najbardziej znanym przysiady świat

Chociaż uważa się, że miejsce narodzin kucki – Wielkiej Brytanii, ale to wykracza daleko poza jej granice oraz niektórych gminach różnych „narodowości” nawet stały się legendarne.

Najbardziej znanym na świecie są przysiady, na przykład:

  • Stowarzyszenie Twórców „wolnych Tacheles” w Berlinie, który istniał od początku lat 90. do 2012 roku.
  • Gminne uchodźcy, osiedlił się w dawnym luksusowym hotelu Grande Hotel w Mozambiku. squat drzwi otwarte od lat siedemdziesiątych do chwili obecnej dla każdego.
  • Rivoli w Paryżu – budynek Banku wyposażone przez artystów warsztatów i hali wystawowej.
  • Można Masdeu w Barcelona – pokój, raz używany przez kolonię trędowatych obecnie zajmowanym przez zwolenników zdrowego stylu życia, aby złamać kawałek wsi tutaj w mieście.

Jak widać, w kucki – nie zawsze jest negatywnym zjawiskiem. W wielu przypadkach, jeśli nie czelność „najeźdźców”, opuszczone budynki byłyby skazane na zniszczenie i sił postępowych – na bezdomność.