876 Shares 9799 views

! Tambow wilk jest twój towarzysz „: pochodzenie phraseologism

„Tambow wilk jest twój towarzysz!” – gdzie to jest w naszym życiu jest popularne wyrażenie? Uważa się, że to rodzaj aforyzmu, to składając Yuri pisarzy niemieckich i Iosifa Heyfitsa (także reżyseria). Zwrot włożyli w usta bohatera filmu „Rumiancewów przypadek” ( „Lenfilm”, 1956). W historii, szef operacji usług przejazdy Korol'kov (N. Kryuchkov sztukę.) Związany z grupą spekulantów, wysyła młodego kierowcy trucker Sasha Rumiancewów (art. A. Batalov) w niebezpieczną podróż.

Nie jestem twoim przyjacielem!

Uczciwy i przyzwoity kierowca nie jest świadomy, że brał skradziony towar. Po zatrzymaniu, próbując wyjaśnić Rumyantsev dotyczy badacza Samokhin (sztuka P. Lobanov.) Ze słowami: „Towarzyszu Rotmistrzu” Co do złych retort: „Nie jestem twoim przyjacielem! Tambow wilk wam towarzyszu! Jestem dla ciebie – Obywatel Kapitanie! Jasne? „Na szczęście, sytuacja w filmie” Rumiancewów przypadek „INEC doświadczony i rozważny pułkownik Afanasyev (art. S. Lukyanov).

I staramy się przeżyć wersje występowanie phraseologism. Odpowiedź na pytanie: „Zrównoważony fraza” Tambow wilk jest twój towarzysz „co oznacza” może być: Ten rozmówca nie czuje się blisko w ich poglądy, działania, warunków życia itp …

Takie przyjaciół – tylko w muzeum

W uprościć obecną sytuację, gdy „przyjaciel, nie przyjaciel” charakteryzuje powiedzenie: „Są tylko przyjaciółmi muzeum”. Odnosi się to do gorzkiej prawdy „macicy”, ukryte w rozumieniu wyrażenia „Tambow wilk jest twój towarzysz”. Pochodzenie phraseologism bardziej mylące.

Mówiąc o przyjaciół, których obecność wrogów i nie ma potrzeby, czasami mówią: „Briańsk wilk jest twój towarzysz”. Ale ostatni rozpoznać „geniusz nikczemności” faceta z dala. Jakie zwierzę jest płochliwy? Biolodzy potwierdziły, że takie rasy jak wilk Tambov, nie istnieje. W zaroślach bagiennych zalesionych brzegach rzeki znaleziono Cna są zwykle drapieżne ssaki z kła.

Ale to jest plotka przypisuje im szczególnie gwałtowny temperament. Dlaczego? Być może wynika to z faktu, że w dawnych czasach położenie geograficzne województwa Tambov charakteryzowała bezpośrednim sąsiedztwie lasu i stepu strefach. W poszukiwaniu więcej żywności złe głodne wilki opuścił las. Pojawiając się na działkach ziemi chłopów, oni zasiane wśród paniki i strachu ludzi, ponieważ atak na osobie zdarza się dość często. Nic dziwnego, że kłów „podróżnik” stał się symbolem zła, zdrady, niebezpieczeństwo.

Urządzone forma Straży angielskim

„Tambow wilk jest twój towarzysz” … Pochodzenie personelu badawczego fraza Muzeum Historii Regionalnej Tambov jest interpretowany przez pryzmat wieku. Mówią odwiedzających legendę, którego historia sięga czasów panowania Piotra I. rzekomo były prowadzone w poszczególnych lasów ukryć uważane szczególnie godne uwagi w targach w Moskwie i kupujących aukcyjnych. Jasny kolor płowy szlachetny duże, jak koc, obejmuje dużą wilki Tambov przyciągnęła uwagę kupców zagranicznych, w tym dobrze zorientowani w futra angielskich.

Mówi się, że poprzez nabycie pierwszego małą partię 3-4 skórek, handlowców w Londynie pokazał ją królowi. Był tak zadowoleni z jakości i urody rosyjskiego kupnie, postanowił ubrać jednego z pułków gwardii w kształcie, obszyta futrem wilka.

Dekret królewski nakazał zakupu w Rosji jak najwięcej, aby anulować skór. Staranne wykonanie zadania, zagranicznych kupcy szukali na targach w Moskwie nie tylko sprzedawców futra i tych, którzy realizowane chwalebną „płaszcz” wilków, które żyją w lasach Tambov.

Tylko bez ofiar!

Brytyjczycy, z ich skromnych dostaw rosyjskich słów, przypadkowo ochrzczony handlowców skórki „Tambov Wilk”, ponieważ, patrząc na cenny towar, tylko wypełniony sąsiedztwie szczery okrzyk, powtarzane dziesiątki razy: „Tambov wilka”, ale nikt nie wydaje się obrażać. Wilk czczony w tych stronach od czasów pogaństwa.

Bestia była uważana za symbol siły, wolności, lojalności. Aby uspokoić bóstwo szary, nie pogardził ofiar ludzkich. Ale zostawmy „prehistoryczne obyczajów” i wrócić do wydarzeń bardziej znane i zrozumiałe dla współczesnego Ziemianina. To niesamowite, jak wiele twarzy do interpretacji wyrażenia „Tambow wilk jest twój towarzysz!”, Którego pochodzenie jest bałagan z wielu legend, Byley, opowieści.

pustelnik Simeon

W Tambov istnieje legenda o mnicha-pustelnika Symeona, który mieszkał w dzielnicy Morshansk na początku XIX wieku. Aby zabezpieczyć się przed kontaktem ze światem, udał się do gęstych lasach, gdzie modlił się o zbawienie ludzkości w imię Chrystusa. Wszyscy wiedzieli, że starzec – to nie tylko wizjonerem, ale także niezwykłego człowieka, który rozumie język ptaków i zwierząt. Więc darem Boga nagrodził go za jego zdolność do wytrzymać próbę osamotnienia i trudności życiowych. Idąc do lasu na polowanie, niektóre rzekomo widział Simeon otoczony całego stada drapieżników.

Legenda głosi, że od czasu do czasu pojawił błogosławiony we wsiach towarzyszy oswojonego wilka. Wydawało się, że między starca i zwierząt był pewien dialog – jak dobrze rozumieli się nawzajem. Kiedy pustelnik zmarł, jego bracia drewno zawodził, opłakując stratę tak głośno, jakby chciał powiedzieć światu o końcu ziemskich pielgrzymów podróży. Nie ma znaczenia wyrażenia „wilk jest twój towarzysz,” tam, że Szymon stał się symbolem niebiańskiej patronatem rodaków?

Etnograf Ovsyannikov, rewolucyjny Antonov społeczna i inni

Istnieją inne sugestie gdzie poszedł idiom „Tambow wilk jest twój towarzysz”. Origin (jako opcja) jego lokalny historyk N. Ovsyannikov wyjaśnione. Po zbadaniu faktów z historii, że doszła do tego wniosku. Pod koniec XIX wieku rolników z regionu Tambov środkowej Rosji (Black Earth) podczas nieurodzaju (nieurodzaju) poszedł do pracy w mieście. Z powodu frustracji, zgodzili się pracować za najbardziej malutkiej wynagrodzenia. Miejscowi twierdzą, że wyższe zarobki w sercach powiedział, że „w stoczni znowu grasują wilki Tambov.”

Idiom powstały w trakcie powstania Tambov w latach 1920-1921? Pokonał największe uczestników buntu w czasie wojny domowej, nazwany liderem Social Rewolucyjna A. S. Antonowa, odwrócił się przełamać opór czerwonym Antonovskoe: „towarzyszu”, na co otrzymał gryzienie odpowiedź: „Tambow wilk jest twój towarzysz”

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wielu mieszkańców wierzyć, że złe wilki Tambov, które w lesie rozwiedli przez tysiąc, zablokował drogę wroga. Istnieje wiele legend, na przykład: wilki w czasach starożytnych w Tambov nazywa złodziei.

Dziś Tambow wilk – krawędź marka założona w 2016 roku narodowy skarb. Lepiej lub gorzej, oryginalna nazwa są w tych miejscach, w różnych produktach: wódka, słodycze i papierosy. „Towarzysz” (lub ktoś) znak pamięci. Ale herb Tambow nie dominuje drapieżnika. Sugeruje to, że nie tylko bogatą historię powstania światowej sławy phraseologism, ale wszystkie chwalebnych annałach skraju lasu.