567 Shares 7233 views

Kto jest intelektualistą. Konieczne jest, aby wiedzieć,

Niektórzy ludzie mówią: „On jest prawdziwym intelektualnym”. Oznacza to, że osoba wykształcona lub inteligentny, stabilny psychicznie lub patriotą? Spójrzmy prawdzie w oczy, kiedy nie było to pojęcie i jaki sens inwestować w niego.

Etymologia słowa

„Intelektualnej” – to słowo ma łacińskie korzenie. Dosłownie przetłumaczyć jako „wiedząc, rozumienia, myślenia.” W codziennym życiu w Rosji, został wpisany na początku 19 wieku. Do warstwy kulturowe społeczeństwa była pierwotnie svoebraznym synonimem słowa „szlachty”, ale później nabył inny sens.

W burzliwym okresie przemian epoki na przełomie 19-20 wieków, zaawansowanych i oświeconych umysłów Imperium Rosyjskiego zalecał: „… zawsze i na zawsze stracić walki«”spokój – podłość psychicznego», «żyć uczciwie – środki do walki i nie bój się popełniać błędów». Taka perspektywa uaktualnili pojęcie inteligencji. Jej przedstawiciel, inteligentny – to śmiały, zdecydowany i uczciwy człowiek, patriota i dzielny bojownik o prawa człowieka. On jest mądry, uczciwy, oddany swojej pracy. Intelektualnej – nie jest człowiekiem na ulicy, ale aktywnym i pożytecznym członkiem społeczeństwa, jego życie nie może być oddzielona od ważnych rzeczy dla ludzi. Znaczenie tego pojęcia jest pewnego rodzaju alternatywą dla słowa „rewolucyjnej”.

Interpretacja tego słowa w 20 wieku w Rosji i na Zachodzie

Po rewolucji październikowej 1917 roku, kraj leżał w gruzach. Na jego odrodzenie potrzebowała silnego pracy ręcznej, więc pracownicy stają się uprzywilejowaną klasą, a przywódcy intelektualne poszły w cień. Ponadto słowo „intelektualista” został brzmiał pogardliwie. Teraz wzywam bo ktoś rozumie, że ludzie – Parasite, siedząc na szyi społeczeństwa, bezużyteczny dla społeczeństwa i leniwe łotrzyka.

W innych krajach rozwiniętych to słowo nabył również inne znaczenie, ale wektor aktualizując go było zupełnie inaczej. Na Zachodzie, „intelektualny” – synonim słowa „intelektualnego”. Oznacza to, że ludzie, którzy są zaangażowani w pracę intelektualną. Naukowcy, nauczyciele, lekarze, artyści i intelektualiści – prawnicy, niezależnie od wartości moralne, ideały nie musi być nosicielem nich.

Szeroki rosyjska dusza

A niektóre echo w duszy słowiańskiej słowa jest dzisiaj? Jest to związane przede wszystkim z dobrze wychowany i kulturalny członka społeczeństwa, targach, a nie próżnymi mówców, w stanie pielęgnować i być wzorem do naśladowania. Intelektualnej – jest aktywny i pracowity człowiek, rozwinął duchowe i czystego serca, obce mu puszyć i arogancja, docenia kulturę i wiedzę.

Ta intelektualna może być równie dobrze zajmuje się zarówno aktywności intelektualnej i fizycznej pracy. Ważne są tylko wartości moralne, ale nie od rodzaju działalności. Stalevar serce może być prawdą intelektualnej i aktor – konwencjonalny cad.