429 Shares 5867 views

06 lutego. Znaki, świąt i wydarzeń w historii

Na pierwszy rzut oka, 06 lutego – nie zauważalne zimowy dzień. Ale to nie jest prawda. Okazuje się, że data jest pełen ważnych wydarzeń. związany z nim także wiele festiwali i tradycji.


Którego prawosławni?

W tym dniu, prawosławni hołd bł Xenia Petersburga. Święty dzień 6 lutego specjalnie stworzony, aby pamiętać dobre uczynki kobiecie, która żyła w XVIII wieku w Petersburgu. Zadzwoniła świętego głupca, nazwał go szalony miasta. A wszystko ze względu na fakt, że Xenia wyrzekł stan. Stając w 26 lat wdowa, dość bogaty i szanowany, dała jej przyjaciół do domu, ubrany w strój męża i wziął nazwę. Wszyscy myśleli, że kobieta była ofiarą zaburzeń psychicznych, ale w rzeczywistości to właśnie przyniósł siebie w ofierze dla zbawienia duszy grzesznika, nie żałować przed śmiercią małżonka.

Od Xenia chodził po ulicach jak żebrak, głosząc Bożych przykazań. Wiele lat minęło od czasu, kiedy w końcu zlitował i zaczął dawać jałmużnę. Ale to trwało tylko monety, na której został przedstawiony Georgij Pobedonosets, zabija smoka. Gdy biedny umarł, został pochowany na cmentarzu w Smoleńsku, gdzie pomagał budować kościół. Na początku XX wieku nad grobem zbudowano kaplicę Xenia i tu rozpoczął pielgrzymkę wiernych. W 1988 roku kobieta kanonizowany, a powstała na cześć jej święta religijnego – 6 lutego.

światowe święto

W tym dniu, cała planeta obchodzi Międzynarodowy barmana dzień. Data wybrana przypadkowo: to jest również związane z kościołem. Faktem jest, że 6 lutego katoliccy chrześcijanie obchodzimy święto św Amanda, wielkiego Apostoła, patrona kupców, piwowarów, winiarzy i restauratorów i barmanów. Żył w VI-VII wieku i był znany z szerzenia wiary chrześcijańskiej w regionach uprawy winorośli w Europie. W związku z tym, że 6 lutego we wszystkich placówkach rozrywkowych i picia zorganizować pokaz. Na przykład, barmani konkurować aby zobaczyć, kto przygotuje najsmaczniejsze koktajl. Też są różnego rodzaju degustacje, konkursy tematyczne i konkursy dla zwiedzających.

Barmani zasłużenie zdobył zaszczytu posiadania własnego wakacje. Ich zawód nie jest łatwiejsze niż strażaków, kierowców i nauczycieli. Często spędzają na nogach cały dzień, w tym samym czasie nie tylko nalewania napojów, ale również słuchać smutnych opowieści klientów. Barmani – są doskonałymi psychologami, którzy mogą dostarczyć cennych porad i tylko patrzeć na gościa odgadnąć, co chciał pić w tej chwili.

Oriental subtelność

W Iranie, 06 luty – dzień sraosza, mityczny charakter tego kraju. On jest opiekun Słowa Świętego i wiedzy kosmicznej, przewodnika, który posiada klucze do mądrości. W tym dniu słońce wchodzi 18 stopniu Wodnika: uważa się, że jest to korzystne dla wszystkich przedsiębiorstw, a także czytania mantr i modlitw. Święto sraosza, często przedstawiany jako żołnierz z głową wielbłąda, związanego z ochroną i heroicznej odwagi, sprawiedliwości i walki. Ten mityczny bohater konfrontacji sił ciemności i demony. Jego totem jest kogut, który symbolizuje cockiness, odwagę i aktywność.

Sraosza kolory – czerwony i biały. Dlatego w tym dniu nosić ubrania kolorów: jaśniejsze i bardziej kolorowe, tym lepiej. Zabawa – głównym atrybutem święta. Ludzie śpiewać i tańczyć, jeść ciastka, chałwa, Chrupki i orzechy. Parafianie brać czynny udział w uroczystej liturgii, w której święty ogień jest zaangażowany. Zaprzestanie waśni i sporów pomiędzy wrogami. Nieuczestniczenie w obchodach jest uważany za wielki grzech.

Nowa Zelandia Day

Urlop 6 lutego mają dość szeroki geografii. W Nowej Zelandii, to jest, na przykład, narodowy dzień. oznacza to zawarcie historycznego traktatu pomiędzy lokalnym Maorysów i europejskich osadników. Dokument podpisany na brzegu rzeki Waitangi w 1840 roku, gwarantuje ochronę Aborygenów szalejącą korupcję i oszustwa gruntów w zamian za przyjęciem angielskiej narodowości. Te dni, umowa skrytykował wielu obywateli państwa, biorąc pod uwagę to niesprawiedliwe Maorysów.

Mimo to, dzień w Nowej Zelandii, w dniu 6 lutego, świętować w wielkim stylu. Program jest wypełniony różnego rodzaju koncertów, wystaw, imprez sportowych, konkursach, wystawach. Ale najbardziej wspaniała uroczystość odbywa się, oczywiście, na brzegach Waitangi: tutaj przedstawiać podpisanie traktatu, i uroczyście podnieść flagę Wielkiej Brytanii. Ludzie są chętni do wzięcia udziału w uroczystych rytuałów Maorysów, słuchać muzyki i uraczyć smaczne dania, przygotowane specjalnie na to wydarzenie.

Wakacje wchodzących w dniu 6 lutego 2015

Po pierwsze, jest to Samba Carnival w niemieckim mieście Brema. W tym roku, inspirujące wydarzenie miało miejsce w dniu 6 lutego, ponieważ co roku jest obchodzony w pierwszy piątek ostatniego miesiąca zimy. Chwytliwa muzyka, brazylijski taniec, energia i ogólnego wesołość – główne elementy imprezy. Ze wszystkich zakątków Niemiec przyciąga miłośników samby, w celu wykazania umiejętności i zdolność do oszacowania pretendentów. Ponadto, nie jest tradycyjnie parada, która obejmowała perkusistów, ogromne, gigantyczne marionetki platformę z fantazyjnymi dekoracjami. Kończy się stron kostium w lokalnych klubach i restauracjach.

Ponadto, w pierwszy piątek lutego i musimy Festiwal Kwiatów w Tajlandii. Oszałamiająca kolorowe impreza organizowana w Chiang Mai: tutaj dekoratorzy konkurować za najlepszy produkt kwiatu. Pamiętaj, aby przeprowadzić uczciwe i widoki na ulicach miast prowadzą miliony różnych egzemplarzy pachnących roślin. Dziewczyny szyć eleganckie garnitury i wziąć udział w konkursie piękności, który wybranym królową kwiatów.

Inne pamiętne daty

Dzień 06 lutego w historii bogatej w różnych wydarzeniach. Na przykład, w 2004 roku 357 spadochroniarzy na niebie tworzą gigantyczny kwiat. Rekord w akrobacji kopułkowych powstał w Tajlandii. Prawie sto lat temu po raz pierwszy świat został przekazany sygnał SOS. Ogromny kawał lodu oderwał się i wziął na otwarte morze 50 rybaków. Telegraf bezprzewodowy, stworzony przez Popow, zostały one znalezione i uratowany.

Ponadto, w dniu nazwa jest obchodzone w dniu 6 lutego Gerasimov, Denis, Ivana, Nicolai, Pawła, Tymoteusza i Xenia. Anioł Day odbywa się zwykle z rodziną, otrzymując od prezentów rodzinnych i kart. Jeśli chodzi o katolików, mają urodziny w dniu 6 lutego znaku Dorothea Bogdan i Pawła.

To ciekawe, ale nasi przodkowie nazywa ten zimowy dzień Aksinevym. Jaka była pogoda w dniu 6 lutego, a sprężyna przewidział ludzi: czerwone słońce obiecał wiosna, zimno – aż po letniej burzy.

I to jest niekompletny wykaz znaczących dat i pamiętnych wydarzeń, które są obchodzone w wielkim stylu na naszej planecie. Wszystkie one mają swój własny smak. Łączy ich jedno – oryginalności i piękna, przyjemnej atmosferze i niepowtarzalnym smaku.