223 Shares 3989 views

Jak zainstalować Cydia i co to jest?

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem urządzenia firmy Apple, a mianowicie iPhone lub iPada, prawdopodobnie słyszałeś o takiej procedurze jak Jailbreak. Ta procedura umożliwia znaczne rozszerzenie możliwości urządzenia – instalowanie tak zwanych poprawek zapewniających nowe funkcje, a także bezpłatne instalowanie gier i aplikacji, które w przeciwnym razie byłyby płatne. W tym artykule pokażemy Ci, jak zainstalować Cydia, główną aplikację, która pojawia się po wykonaniu procedury JailBreak.

Przede wszystkim uważamy, że naszym obowiązkiem jest ostrzeganie czytelników, że procedura uzyskiwania pełnego dostępu do systemu plików urządzenia nie została zatwierdzona przez firmę Apple i pozbawia właściciela urządzenia prawa do naprawy i konserwacji gwarancyjnej. Wykonujesz wszystkie procedury opisane w tym artykule na własne ryzyko.

Jak zainstalować Cydię na naszym urządzeniu? Przede wszystkim potrzebujesz urządzenia wyposażonego w kabel połączeniowy i komputer osobisty. Na komputerze osobistym należy pobrać i zainstalować jeden z aplikacji hakerów – Absinthe lub RedSn0w. Następnie musisz podłączyć urządzenie do komputera i wykonać pełną kopię zapasową, a następnie zresetować ją do ustawień fabrycznych – pomoże to zaoszczędzić pamięć, a tym samym znacznie przyspieszyć "ucieczkę z więzienia" – to właśnie hakerzy nazywają iPhone i Ipad. Po zapisaniu kopii zapasowej i całkowitym czyszczeniu urządzenia można bezpiecznie uruchomić pobraną aplikację i nacisnąć przycisk Jailbreak – po instalacji Cydia. Cały proces trwa około dwudziestu minut, podczas których najlepiej pójść do kuchni, aby napić się kawy – im bardziej wyglądasz na czarnym podświetlanym ekranie iPhone'a lub iPada, tym silniejsza będzie chęć interweniowania w proces odblokowania i nie możesz tego kategorycznie .

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności urządzenie zostanie zrestartowane. Jeśli wszystko poszło dobrze i można było zainstalować Cydię, jego ikona pojawi się na pierwszym pulpicie. Jeśli ikona nie działa, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie – być może po tym pojawi się Cydia. Jeśli nie pomoże to nawet zrestartować komputer, najprawdopodobniej wystąpił błąd podczas instalacji, a jedynym rozwiązaniem byłoby powtórzenie całej procedury.

Więc dowiedzieliśmy się, jak zainstalować Cydia, ale czytelnicy prawdopodobnie zastanawiali się, co należy robić dalej? Następnie należy przejść do programu, który pojawił się na pulpicie, a następnie wprowadź adresy głównych repozytoriów (można je łatwo znaleźć w Internecie) w sekcji Źródła. Po zarejestrowaniu i dodaniu adresów URL można rozpocząć instalowanie dodatkowych pakietów. Co do zasady, większość użytkowników korzysta z Jailbreak, aby móc samodzielnie zainstalować zepsute kopie płatnych zabawek i programów na swoich urządzeniach. Jeśli jesteś jednym z nich, potrzebny będzie program Installous, który zawiera linki do najnowszych wersji najbardziej zainfekowanych programów. Przygotuj się na to, że pobieranie odbywa się z bezpłatnego hostingu plików, co oznacza, że prędkość pobierania pozostawi wiele do życzenia. Pamiętaj też, że chociaż zaoferujesz zaoferować aktualizację zaatakowanej aplikacji w App Store, to nie będziesz w stanie to zrobić, ponieważ system zauważy, że nie zapłaciłeś za program, który chcesz aktualizować. Cóż, jeśli chcesz, aby Twój iPhone lub aipad były piękne, Twoje uwagi są oferowane wiele ciekawych poprawek, które dodają różne ozdoby do interfejsu iOS.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie masz żadnych pytań dotyczących instalowania Cydia. Ponownie przypomnijmy, że zespół redakcyjny nie ponosi odpowiedzialności za wszystkie czynności, które podejmujesz ze sprzętem. Wszystkie czynności, które wykonujesz wyłącznie z własnej inicjatywy, w pełni świadomy, że ich konsekwencje mogą się różnić od tych opisanych w niniejszym tekście.