191 Shares 9018 views

Kastracja samca

Kastracja, czyli tak równoznaczne z łacińskiego słowa castratio jest kastracja, co oznacza całkowite zaprzestanie lub tłumienie w żaden sposób gruczołów płciowych męskich lub żeńskich, które nie mogą być odzyskane z powrotem. Kastracja samców jest albo religijnych lub do celów opieki zdrowotnej. W dzisiejszym świecie jest to rzadko praktykowane.


Wykonywane kastracja mężczyzn może być za pomocą różnych metod, z których jeden jest wpływ na gonad wielokrotnej ekspozycji rentgenowskiej. Również jest przy ekspozycji w pewnych substancji chemicznych lub hormonów. Często praktykowane kastracji samców interwencji chirurgicznej, a mianowicie przez chirurgiczne usunięcie gruczołów płciowych bezpośrednio.

Warunek ten może być spowodowana przez uraz lub zakażenia, co zawsze towarzyszy tym, że tkanina gonady poddania całkowite zniszczenie. Istnieją przypadki, w których kastracja jest jedyną w kompleksowym leczeniu wielu poważnych chorób. Ale do tego rodzaju pracy wymaga bardzo ścisłych wskazań medycznych. I realizacja odbywa się tylko hormonalnej lub radioterapii.

Zatem mężczyzna kastracja przeprowadzono poprzez usunięcie jąder siebie i ma nazwę zabieg usunięcia jąder. Odbywa się to, czy wykryto nowotworów złośliwych jąder i prostaty. Kastracja chirurgiczna kobiety spędzają metody operacyjnej przez usunięcie jajników na identyfikację ich w nowotworach złośliwych. I w tych przypadkach, gdy zdiagnozowano raka piersi lub raka szyjki macicy, a nawet w niektórych innych dolegliwości. Samica kastracja nazywa jajników.

kastracja promieniowanie podawać rzadziej. Polega ona na wielu kroków promieniowania jonizującego bezpośrednio na jajniki, co z kolei prowadzi do zaprzestania wykonywania ich funkcji. Człowiek, który jest przeciwwskazany u dowolnego rodzaju powyżej kastracji (chirurgicznego lub radioterapii), powszechnie przepisywany przebieg leczenia środkami hormonalnymi.

Ten rodzaj terapii może być przypisana i kobiet w okresie menopauzy lub menopauzy.

Odróżnić częściowe kastrację, w wyniku operacji zatrzymuje wykonanie jednej z funkcji (lub endokrynologicznych rozrodczych). W kropkę kastracji działają oba. Ale jeśli, na przykład, do przeprowadzenia jednego z nich, wówczas taki stan nie jest uważane za kastracją w produkcji jakiegoś urazu, utraciła zdolność do gruczołów płciowych. Przede wszystkim dlatego, że żelazo, które nadal istnieje w stanie całkowicie albo przynajmniej częściowo skompensować wykonania brakującej funkcji.

Kastracja, czyli jej przejawy kliniczne są bardzo dużym stopniu zależy od wieku, w którym była ona wykonywana jego realizację. Zatem kastracji chłopców w dzieciństwie, we wszystkich przypadkach prowadzi do najbardziej przytłaczające i czasami nieodwracalnych zaburzeń czynności organizmu. Ale przeprowadzenie kastracji dorosłej kobiety lub mężczyzny, który już przed tym w doświadczeniu życiowym stosunków seksualnych, takie straszliwe konsekwencje przyniesie.

Oczywiście, nie bez kłopotów. Ale zaburzenia seksualne nie prowadzi, choć i pociągnie za sobą szereg konkretnych zaburzeń wegetatywnych-naczyniowych i metabolicznych, a także kilka innych problemów. Kastracja samców, który jest w niektórych przypadkach bardzo wyraźne objawy kliniczne opisane syndrom.

Alternatywą dla chirurgicznej kastracji kilka lat temu został opracowany kastrację chemiczną, która jest znacznie bardziej humanitarne i znacznie bezpieczniejsze nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla jego psychiki.

Stosuje się go przede wszystkim w przypadkach, gdy człowiek ma swoje preferencje seksualne zagrożenie dla innych. Zabieg ten polega na supresji funkcji seksualnych bezpośrednio poprzez stosowanie niektórych leków. Ale ten proces jest całkowicie odwracalny. Co to znaczy, kiedy człowiek przestaje biorąc leki, które hamują jego libido, w czasie umożliwiającym mu wrócić i libido i erekcją, a poziom testosteronu wzrośnie.