150 Shares 4237 views

związek Molchalin z obsługi. Komedia "Biada z Wit": image Molchalin

„Biada z Wit” – nieśmiertelna komedia A. S. Griboedova. W to, że zgodnie z prawdą i bezlitośnie sportretował „obrazy jak” współczesnego społeczeństwa arystokratycznego. Jako uznany przez autora, w swoim dziele „25 głupców na rozsądnym człowiekiem.” A jeden z nich jest gra Alex Stepanovich MOLCHALIN. Charakterystyka tej postaci będzie poświęcony naszym artykule.


Miejsce bohatera w komedii

MOLCHALIN w „Biada z Wit” – typowym przedstawicielem społeczeństwa famusovskogo. Role przypisane do niego w komediopisarza, ma ogromne znaczenie. On, wraz z głównym bohaterem, jest stroną zarówno do miłości i konfrontacji społecznej i ideologicznej między znakami. Alex Stepanovich – jest nie tylko godnym następcą Famusov w biznesie, ale również szczęście Chatsky rywal w miłości. To jest to z jakichś nieznanych powodów wybrał Sofia. Osobiste bohaterów relacji w „Biada z Wit” są ważne, ale bardziej interesujący studiować to stosunek Molchalin usługa. Jest w naturze tej działalności Aleksiej Stepanovich objawia się najwyraźniej.

Ogólna charakterystyka bohatera

Alex Stepanovich zajmuje małym biurze. On jest sekretarz i powiernik Famusov. MOLCHALIN nie może pochwalić szlachetnego urodzenia, ale stara się wyrwać „na świat.” W tym celu wybrał taktykę niewątpliwy „proszę … wszyscy bez wyjątku” Alex Stepanovich nie rozróżnia swego pana i jego sługi. Przy tym wszystkim on bezbłędnie uprzejmy i miły. W odniesieniu do szkolnictwa specjalnego nabożeństwa Mochalina nie ma granic. On łasi przed Famusov, stara się służyć Hlestova. Alex Stepanovich – mierny, bezczelny hipokryta i pochlebca. Ale żaden z osłoną famusovskogo nie zauważy. Molchalin obraz – portret człowieka, który za pomocą prostych technik i sztuczek toruje sobie drogę do wyższych sfer.

MOLCHALIN i Chatsky

Jeśli większość przedstawicieli famusovskogo ochronne (FAMUSOV, Hlestova) – osoby starsze, z MOLCHALIN – prawie w tym samym wieku co Chatsky. Jednak przedstawiciele pokolenia są w rzeczywistości całkowicie różne osoby. Ich zachowanie w społeczeństwie, moralne zasady życia ideałami przeciwstawne. Dowodem na to jest przez stosunek Molchalin Serwisu. Sam przyznaje bohatera, on ma tylko dwa talenty – „umiar i dokładność” Nie ukrywa swoją przeciętność, nawet wręcz przeciwnie, jestem z tego dumny.

Zachowanie i perspektywy Aleksiej Stepanovich jest ściśle regulowane przez ich biura. Ponieważ jest jeszcze bardzo mały, to musi być pomocnym i pokorny. MOLCHALIN nie może obyć się bez wpływowych mecenasów i całkowicie zależy od nich. Niezależność Chatsky Alex Stepanovich wydaje się oczywistą głupotę.

MOLCHALIN Famusov

Nieobciążony zdolności specjalne, Alex Stepanovich bardzo dobrze wpisuje się w konserwatywnym społeczeństwie famusovskogo. Pomimo ogromnej różnicy wieku i statusu społecznego, ma wiele do czynienia z dobrze znanego moskiewskiego „ace”. Molchalin stosunek do służby jest całkowicie „famusovskogo”. Przyznaje, że chce „wziąć i satysfakcjonujące i przyjemne do życia.” W swoim arsenale został „trzy satysfakcjonujące”, a każdy z nich – mały krok na drodze do błyskotliwej kariery. Jak Famusov Alex Stepanovich szanuje opinię publiczną. Niektóre cytaty Molchalin: „Oh Złe języki przerażająca broń” i „W moim wieku nie powinny odważą / Jego orzeczenie ma” wspólnego z ostatnim zdaniu famusovskogo: „O mój Boże, który powie” / Księżniczka Maria Alekseevna „!.

MOLCHALIN w miłości

Alex Stepanovich umiejętnie udawać zakochany w głównego bohatera gry. I tu objawia się jego pragnienie „aby zadowolić wszystkich ludzi bez wyjątku”. Mądry i oddany, Sophia nie zauważył podstępu. Ona chwali swoją nieśmiałość, diffidence i szacunek. Nawet jej brak „… to umysł, który jest szybki, błyskotliwy …” wydaje się jej pozytywnych cech. Opisując Chatsky kochanka, ona nie widzi, jak w słowach I. A. Goncharova, „portret wyszedł.” W Sofii ich żal z umysłu. MOLCHALIN staje się bohaterem romansu dla niej, w którym odgrywa rolę dobrego patrona.

Jednak Aleksiej Stepanovich zupełnie różnych nachyleniach. Lively i Veselaya Liza lubi to o wiele więcej. Poza tym, że nie jest tak głupi i powiedział, że Sophia „Loved Chatsky raz / przestać kochać mnie jak on.” Ale on jest skłonny dać Lisa toaletę skomplikowaną pracę i uważa, że to wystarczy, by zdobyć miłość. Trzeźwy cynizm Molchalin wydaje się szczególnie obrzydliwe na tle szczere uczucia są doświadczane przez stosunku do Sophia Chatsky.

Dalszy los Molchalin

Utrata miłości głównego bohatera nie znaczy Aleksiej Stepanowicza całkowitej klęski. Pomimo faktu, że popełnił poważny błąd, udało mu się uciec przed gniewem Famusov. Cała ich złość „szlachetny” rodzina człowiek dostanie się na znieważony i rannych Sofia i niewinnej Chatsky. Bohaterem zgasić drzwi, obwiniając domniemanego rozpustę. Sofia grożąc wysłać za wykroczenia we wsi. Tylko Alex Stepanovich usunięto zauważone. O losach bohatera nie daje jednoznacznej odpowiedzi na komedię „Biada z Wit”. MOLCHALIN prawdopodobnie w stanie udawać się ofiarą okoliczności. Zatrzymać jego kariera niemożliwe. Chatsky było absolutnie rację, gdy przewiduje się, że Alex Stepanovich „pochodzi od stopnia wiedzy.” Końcowa scena z komedii po raz kolejny potwierdził, smutna prawda stara się przekazać swoim czytelnikom A. S. Griboedov: „Molchalins szczęścia w świecie”, a szczery i inteligentny Chatsky stać się wyrzutkiem społecznym.

Obraz Molchalin: Charakterystyka znanych pisarzy

Obraz „niemych” osoba stopniowo wywalczyli sobie drogę w górę po szczeblach kariery, w lewo nikogo obojętnym. Bieliński w połowie 19 wieku, napisał, że MOLCHALIN – człowiek, który „działa wredni, bez korzyści”, zgodnie z jednym „polecenia duszy.” N. V. Gogol stwierdził, że „osoba” Aleksiej Stepanovich „trafnie niewoli.” Jest to obraz z pojedynczej małej i cichej, przerwy tihomolkom do ludzi. Saltykov-Szczedrin Molchalin postawa z usługą inspiracją do stworzenia serii esejów zatytułowanych „W środowisku o umiarkowanej i uporządkowany.” IA Goncharov w szkicu „Zillion męki” zwrócił uwagę, że w swoim czasie (1871) molchalinskoe schlebianie staje się archaiczna i „… ukrywanie w ciemności.” Jednak porównanie różnych osób niemych i pomocny charakter „Biada z Wit” jest nadal powszechnie stosowany w dziennikarstwie.

wniosek

Cytuje Molchalin – odzwierciedleniem jego pozycji w życiu. Pragnienie, aby być użytecznym, i zyskać zaufanie właściwej osoby, to jest: „pasza i woda” i mogą być „ranga i dać …” prawdziwe w każdej chwili. Alex Stepanovich – typowy trymer, nieobciążony twórczy i konstruktywny początek, ale w nadmiarze obdarzony praktycznych umysłach i codziennego umysłu. Radzenia sobie z tym całkiem niemożliwe. W każdej sytuacji, osoba ta będzie mogła być na powierzchni. Jak długo usługa będą wyceniane cichą przeciętność, a jasny, żywy i niezależny umysł zostanie poddany niesprawiedliwym prześladowaniem? To pytanie stawia AS Griboyedov w komedii satyrycznej „Biada z Wit”. Molchalins zajmują czołowe pozycje przenikającym wszystkie dziedziny życia, osadzonych w każdym społeczeństwie, a przez samo swoje istnienie utrudniać jego rozwój. Jednak odpowiedź na to pytanie nie znajduje się do dnia dzisiejszego. Być może z czasem ten stan rzeczy ulegnie zmianie.