736 Shares 5529 views

Billy Crystal – amerykański aktor od wielu wiodących „Oscar” ceremonii wręczenia nagród

Amerykański prezenter telewizyjny, producent, reżyser i aktor Billy Crystal urodził się 14 marca 1948 roku w Nowym Jorku. W 1970 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk Dramatycznych, gdzie studiował historię telewizji i kinie pod kierunkiem maestro Martina Scorsese. Po uniwersytet zaczął grać w telewizji w serialu komediowym „mydło”.


Początek twórczy sposób

Debiutował w kinie w 1978 roku, grając Miles Gordona w filmie „Ludzkie uczucia”. W 1984 roku Billy Crystal zagrała w filmie Roba Reinera zatytułowanym „To – Spinal Tap”, nieco mylące działce. W filmie przeplatają się losowo i fałszowanie rzeczywistości zamienia się satyry. Zmiany te odnoszą się do fikcyjnego zespołu rockowego, stopniowo traci popularność. Billy grał postać o imieniu Morty.

Następnie aktor wziął udział w kręceniu kolejnego filmu Roba Reinera „The Princess Bride”, nakręcony w 1987 roku. Jego postać była maga max. Na planie Billy Crystal pierwszy spotkał gwiazdę Hollywood Peter Falk. Komunikacja z czcigodnym aktora okazała się bardzo przydatna.

sława

Popularność przyszła później, gdy Billy Crystal zagrała w komedii „Wyrzuć mamę z pociągu”. Jego bohater Larry Donner, pisarz i profesor literatury pięknej kursów, ma plany, aby pozbyć się matki, która dba o niego w każdym calu.

Inną postacią, która przesłanych słynny aktor stał Mitch Robbins, bohater filmu „Złoto dla naiwnych”, w reżyserii Rona Andervuda. Billy Crystal następnie zagrał w kilku udanych projektów filmowych w różnych kierunkach. Szczególnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na film w 1989 roku pod nazwą „Kiedy Harry poznał Sally” w reżyserii Roba Reinera. Komedia romantyczna, pełna melodramatu, stał się rewelacją aktor, odnajduje postać Harry jeden z jego najlepszych prac. Aktorka Meg Ryan, który grał Sally, również udało się stworzyć wizerunek głównego bohatera w najlepszych tradycji gatunku.

Obraz kolorowy komik wzmocnione dwa filmy, w których zagrała Kryształ z Robertem De Niro: „Depresja gangstera” (1999) i „Analyze That” (2002) w reżyserii Harold Ramis. Billy Crystal grał dr Ben Sobel, psychoanalityka, którego los przyniósł znaczący przedstawiciel nowojorskiej mafii.

telewizja

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku aktor regularnie udział w różnych programach telewizyjnych takich jak „Żyj w sobotnią noc” i „Wszystko w rodzinie”. Jednak Billy Crystal chciał realizować swój potencjał w pełni, aw 1976 roku otworzył swój własny program. Jednak komiks szkice, które stały się podstawą nowego show, nie daje pożądanego efektu, a pokazy powinny zostać skrócone.

Ceremonia dostawy „Oscar”

W 1990 Crystal po raz pierwszy stał się wiodącym „svyaschenodeystviya” przyznawania najwyższą nagrodę w kinie amerykańskim. Jego zdolność showman, mając poczucie humoru, wykonane w dużej publiczności dobre wrażenie. W Los Angeles teatralnej „Dolby”, jak mówią, „to było pełne.” W wyniku pomyślnego wykonania aktor został zaproszony do prowadzenia dalszych osiem razy, od 1991 do 2012 roku, ceremonia „Oscar”. A kiedy Billy ma inny projekt własny show, one-man o nazwie „700 sobota,” zmuszony był zrezygnować z propozycji organizatorów.

twórcze ambicje

Billy Crystal, filmy, których udział jest (jego zdaniem) na wrażenia publiczności, starając się znaleźć wszystkie nowe i nowe projekty. Zaangażował się w tworzenie filmów animowanych, posiadające dobrą dykcję, głos bohaterów. Aktywność ta sprawia przyjemne urozmaicenie rutynowych działań aktora, a także dobrze płatne.

W animowanym filmie „Ruchomy zamek Hauru” Billy wyrażał charakter nazwie Kelsifer. Następnie głos mówił Mayk Vazovski w animowanym filmie „Potwory i spółka”.

W 1992 roku, Kryształ próbował swoich sił jako reżyser i scenarzysta z tworzeniem filmu „Mr. Saturday Night”, a następnie melodramat zatytułowany „Forget Paris”.

Filmografia

W trakcie swojej kariery, aktor zagrał w ponad trzydziestu filmach różnych gatunków. Poniżej znajdują się filmy Ulubionych. Obsada Billy Crystal, jako dyrektora naczelnego i postaci drugoplanowych.

  • „Wyrzuć mamę z pociągu” (1987), Larry charakteru;
  • "Moje wspomnienia" (1988), rola Abby;
  • "Kiedy Harry poznał Sally" (1989), postać Garri Stodoły;
  • "Złoto dla naiwnych" (1991), rola Mitch Robbins;
  • "Pożegnanie z Paryża" (1995), postać Mayk Gordon;
  • "Dzień Ojca" (1997), postać Dzhek Lourens;
  • "My Giant" (1998), rola Sam Kamin;
  • "Ulubieńcy Ameryki" (2001), postać Leigh Phillips;
  • "Tooth Fairy" (2010), rola Jerry;
  • "Bezprawie rodzicielska" (2012), postać Artie Decker.

Obecnie aktor pracuje na innej roli.

życie osobiste

Kryształ żonaty z aktorką Janice, para mieszka w Kalifornii, na przedmieściach Los Angeles. Para ma dwie dorosłe córki, którzy pracują także w filmie Lindsay, urodzony w 1977 roku, i Jennifer, urodzony w 1973 roku.