615 Shares 6624 views

Przegląd „Fiat Uno” samochód

Włochy słynie nie tylko ze względu na haute cuisine, ale samochód potężne sportowych, takich jak „Ferrari”, „Maserati” i „Afla Romeo”. Ale niewielu wie, że wszystkie z tych firm należą do koncernu „fiat”. W ciągu 80 lat firma wyprodukowała swój pierwszy w historii kompaktowy mini-samochód „Fiat Uno”. Samochód okazał się takim sukcesem, że zasłużył na nagrodę „Car of the Year”. seryjna produkcja tych samochodów trwała przez 12 lat. W tym czasie ukazał się około 8 milionów egzemplarzy. Co jest Fiat Uno? Recenzje właścicieli, specyfikacje techniczne i nie tylko zostaną przedstawione w dalszej części tego artykułu.


projekt

Subcompact „Uno” jest pierwszym samochodem, który nie jest używany chromowane elementy nieodłączne w samochodach z tamtych lat. Projekt opracowany Dzhodzhetto Giugiaro, który przewidywał modę motoryzacyjny kilku latach. W 2017 roku, oczywiście, ten projekt znacząco nieaktualne. Ale sukces polega na tym, że samochód w 1983 roku wyglądają jak z lat 90-tych. Nawet teraz, „Fiat Uno” nie wygląda żadnego dinozaura, który powstał z przeszłości. Ze względu na niskie koszty, maszyna ta jest bardzo popularny wśród młodych ludzi. „Fiat Uno” ma wielki potencjał do tuningu. Z minimalnymi zmianami (Golenie ciała i piękne felgi aluminiowe) może być nierealistycznie piękny samochód.

Wymiary, klirens

Maszyna ma bardzo kompaktowe wymiary. Jest to duży plus, jeśli używasz samochodu w dużym mieście, właściciele mówią. Długość pojazdu "fiat uno" 3.69 m, szerokość – 1,55 m, wysokość – 1,45 m. rozstaw osi 2,36 m, co pozwala przezwyciężyć wielkie wstrząsy i upadki nawet z klirensem 15-centymetrową. Ponadto, urządzenie posiada mały promień skrętu (4,7 m).

parametry techniczne

Pierwsza modyfikacja samochodu obsadzone 900 cc benzynowy produkujący 45 KM silnik. Ale nawet z samochodem to na pewno była rozproszona do 140 kilometrów na godzinę. w linii nowego Fire Engine po dwóch latach. O objętości 999 centymetrów sześciennych, rozwijał moc 55 KM. Urządzenie miało wtrysku benzyny 8 zaworu i produkcji zautomatyzowanej techniki. Większość 1-litrowym „fiat” został wyprodukowany na eksport. W szczególności, istnieją pewne przypadki, w Brazylii do dnia dzisiejszego.

zainstalowany również na samochodzie 1,1-litrowym silnikiem benzynowym. Jego moc maksymalna osiągnęła 57 „konie”. Były też jednostki bardziej obszerne. Były wersje polutoralitrovye pojemność silnika o 76 KM.

Diesel "Fiat"

W linii obecnych stałych i układów napędowych. Podstawa odessano moc silnika 58 o objętości roboczej 1.7 litra. Ponadto, „Fiat” obsadzone silnik 1,9 litra. W przypadku braku turbiny silnika rozwija moc 60 KM (HP 150 jest teraz usunięty z objętości). Nieco później skład uzupełniane i silniki turbodiesel. Było to 8 zaworu agergat R4. Gdy objętość robocza pojemności 1,4 litra, rozwinął 71 KM Korzystanie turbinę dał znaczący wzrost w mocy i dynamiki. Aby rozproszyć setki trwało 12,4 sekundy. Maksymalną prędkość 165 km na godzinę. Była to doskonała wydajność za te lata.

Opłata wersję „Uno”

Wiadomym jest, że w linii kompaktowych samochodów jest zawsze pobierana z każdej wersji silnika z turbodoładowaniem. „Fiat” nie jest wyjątkiem. W 1985 roku opublikował modyfikację „Uno Turbo” z silnikiem o pojemności 1,4 litra. Jego całkowita pojemność 100 koni mechanicznych. Z powodu niskiej masie własnej (około 800 kg), to był prawdziwy „pistolet-race”, który mógłby dać szanse na pełnowymiarowych sedanów z BMW i Mersedes. Rozproszenie do setki zajmuje tylko 8,3 sekundy. Maksymalna moc wynosiła około 200 kilometrów na godzinę. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to w przedziale 5,6 – 10 litrów na sto, w zależności od warunków pracy.

Niezależnie od rodzaju silników „Fiat” obsadzone manualna skrzynia biegów 5 kroków.

Co zrobić opinii o Fiat Uno?

Jest to rzadki model Rosji. Pomimo dużej popularności w Europie, ten samochód nie stał się bestsellerem na rynku krajowym. Jeśli chodzi o opinie, właściciele często mają do czynienia z zużytych resorów. Przez tak wiele lat nie silentbloki dźwigni i piłki. Chociaż sama konstrukcja jest bardzo prosty sposób: przód – wspornik sprężynowy, z tyłu – belki. Pod względem ergonomii, maszyna jest o rząd wielkości bardziej komfortowe niż „osiem” lub „Tavria”. Jedyny problem pojawia się przy poszukiwaniu części. „Fiat Uno” przestała istnieć w 1995 roku, i okazało się nowa część nie jest możliwe. Z wielkim trudem udaje się znaleźć części zamienne do demontażu. Ale czasami są one „umiera” stan.

wniosek

Więc zorientowali się, co zawiera recenzje „Fiat Uno”, uważane specyfikacji. Samochód ma dobry potencjał do tuningu zewnętrznego, ale w zakresie części zamiennych wyszukiwania może dostarczyć znaczną właściciela w kłopoty. Należy rozumieć, ponieważ z wiekiem włoskiej maszynie przez ponad 30 lat.