336 Shares 4060 views

"Maroussia" (maszyna): charakterystyka, producent, opinie

Na tworzeniu marki Marussia przeszkadza Nikołaj Fomienko i Jefima Ostrovsky. Pierwszy jest znany jako utalentowany aktor i udanego kierowca wyścigowy, a drugi – jako poważny biznesmen. „Maroussia” – urządzenie, które dostarcza najdziksze fantazje dwóch niezwykłych ludzi.


Jak to wszystko się zaczęło

W 2007 roku rozpoczęła ona produkcję seryjną rosyjskich samochodów premii sportowego. Pierwszy model pojawił się przed spojrzeniami ciekawskich w roku. A po dwunastu miesiącach Oficjalna premiera. „Maroussia” – urządzenie, które udało się zaskoczyć doświadczonego oglądalności Frankfurt Motor Show w 2009 roku.

wielki sukces

Rosyjska maszyna „Maroussia” od samego początku był produkowany w dwóch wersjach (więcej o tym później). Fomenko zauważyć, że zakres może zostać przedłużony, jeżeli to konieczne. W związku z tym producenci polegać wyłącznie od woli konsumentów. Niezależnie od ciała (oczywiście w granicach rozsądku) mogą być zaprojektowane tak szybko, jak to możliwe.

Eksperci i amatorzy szybkich pojazdów wskazują, że „Maroussia” – maszynę, która stała się uosobieniem unikalnych pomysłów i model dynamiki. Niewątpliwy sukces projektu świadczy fakt, że Marussia – pierwszy producent samochodów w Rosji, która stała się oficjalnym przedstawicielem legendarnej „Formuła 1”.

Model B1

Samochód sportowy „Maroussia” – samochód i ciekawy wygląd i cechy techniczne, i, oczywiście, jego wyjątkowość. nie może pomóc, ale przyciągają uwagę luksusowy samochód, zaprojektowany i wydany w Rosji. Ponadto, znawcy wiele samochodów sportowych emocji budzi się zdrowy, ponieważ zarząd spółki postanowił wydać tylko 2999 pojazdów serii B1 „Maroussia”.

Maszyna, której opinie można usłyszeć tylko rave jest osiągnięcie wielu fanów szybkich. Na jej gotowi dać żadnych pieniędzy. Ponadto, przyciąga miłośników wygodną i bezpieczną jazdę na różnych rodzajach tras. Dlatego maszyna stała się tak popularna, „Maroussia”.

Charakterystyka techniczna serii B1

Pod stylową maską kryje się mocny silnik Marussia-Cosworth. Jej objętości roboczej 2,8 litra. Silnik produkuje do dwudziestu czterystu „Konie”, moment – 410/4000 Nm. „Setki” sportowy samochód przyspiesza w zaledwie 3,8 sekundy. Maksymalna prędkość 250 km na godzinę, to przyczynia się do rozwoju sześć przekładnia manualna, a napęd na tylne koła.

Silnik zamontowany w modyfikacji B1, najmocniejszy. Samochody z tym silnikiem będzie kosztowała cztery miliony siedemset trzydzieści dziewięć tysięcy rubli. Jest to opcja tańsza. Mieści się on 3,5-litrowy trzystu „Konie”. Maszyna będzie jechać aż do 100 km / h do 4,7 sekundy. Członkowie zauważyć, że ta różnica jest bardzo trudne do zauważenia, szczególnie jak wszystkie modele mają ten sam limit prędkości.

złoty środek

Najbardziej popularne modyfikacji, przy czym optymalna kombinacja ceny do wydajności, maszyna jest wyposażona w niewymuszonym objętości 2,8 litra i 360 „” koni. Aby wygrać setki „Marussia” w tym przypadku, to przyspiesza w 4,2 sekundy. Ten „zwierzę” szczęśliwy zasilany paliwem AI-95.

Dane fizyczne

Długość serii przypadki B1 – 4 m 64 cm, szerokość – 2 m, wysokość – 1 m 10 CM. Waga maszyny 1100 kg pewnie porusza się wzdłuż toru, który odbył się specjalnymi autobusami do dvadtsatidyuymovyh dyski (kuty).

Kolejną nowością

Szesnastego września 2009 byli Frankfurstkogo Autoshow widać nie tylko w wersji B1 dwóch ciał, ale B2. Trzy „Maroussi” zostały wykonane z różnych materiałów. Biały i niebieski samochód sportowy B1 B2 Ciało węgla, w kolorze białym i niebieskim B1 – bazalt.

B2 jest również wyposażona w silnik Marussia-Cosworth, opracowanego wspólnie przez specjalistów rosyjskich i brytyjskich. V6 pojemności 3,6 litra są dostępne w różnych postaciach. Minimum – 250 „konie”, maksymalna – 420. Na etapie opracowania przyjęto, że „Maroussi” silnik o sześciu cylindrach zostaną wykorzystane – taki sam jak w „Renault” samochody i „Nissan”.

Na domyślnym napędem ustawić pięć krok „automatyczne”, ale eksperci mogą następnie zastąpić go dowolnym odpowiednim transmisji. Z tego powodu stosunkowo lekkiego samochodu ważącego ponad tonę może być rozproszone do „setki” przez pięć sekund, a zadowolić jego właściciel prędkość przekraczającą 250 km / h.

Eksperci zauważyli, że w razie potrzeby, samochody mogą być wyposażone w napęd elektryczny z „Chrysler” producenta. bateria projekt jest realizowany wspólnie z KAMAZ.

„Maroussia” posiada najnowocześniejszy napełniania cyfrowego. Wszystkie systemy są połączone w sieć z szybkim dostępem do bezprzewodowego Internetu na podstawie nowej generacji komunikacji Yota 4G.

W tej chwili wszystko jest dobrze

Większość z nas nie dziwi fakt, że wszystkie auta wyprodukowane w Rosji, są w potrzebie licznych uzupełnień i nie stanowią poważną konkurencję dla zagranicznych analogów. Dlatego na Salonie we Frankfurcie, wielu członków prasie (zwłaszcza zagranicznych) za „Marusia” z ironią. Samo wyrażenie „rosyjska supercar” spowodował uśmieszek. Jednak przy bliższym przyjrzeniu okazało się, że „Maroussia” – maszynę, której cechy są na najwyższym poziomie. Nawet konstrukcja samochodu nie jest gorsza do najbliższych konkurentów.

W rzeczywistości, pojazd wygląda bardziej interesujące niż na zdjęciach. Montaż paneli nadwozia wykonane tak dużo lepiej niż w modelu pre-produkcji. Oczywiście, luksusowe samochody są wykończone skórą.

zainteresowanie kupujących

„Maroussia” – maszyna, producent jest gotowy do przeprowadzenia indywidualnych zamówień. Mając na 100-150 tysięcy dolarów, możesz stać się dumnym właścicielem uznanego supercar. Jednak muszę stać w kolejce. A jeśli w 2010 roku na Fomenko był zaledwie siedemnaście rozkazy, ale teraz, oczywiście, dużo więcej.

Informacje z pierwszej ręki

Znany rosyjski showman Nikolai Fomenko twierdzi, że idea projektowaniu i produkcji własnej sportscar przyszedł do niego na chińskim etapu Mistrzostw Świata FIA GT. Następnie kierowca podczas treningu uruchomić skonfigurować swój „Aston Martin”. Przed rozpoczęciem istniały tylko cztery godziny, i ma nadzieję przywrócić „konia żelaza” w takich warunkach nie było proste. Jednak chińscy eksperci zrobili pozornie niemożliwe: zrobili błotnik i zderzak z kevlaru (para-amid włókna), przeznaczone dla brytyjskiego supersamochodu. W efekcie maszyna Fomenko z godnością wytrzymał próbę na torze, a kierowca ma od marzył o stworzeniu serii samochodów drogowych na bazie ramy przestrzennej.

Pomysł Chińczyków pozwoliło Rosjanom opuścić kosztownej obróbki metali i skręcić w produkcji pojazdów w najbardziej prosty proces, porównywalny w kosztach pracy z zespołem telefonów komórkowych.

Główną zaletą producentów Marussia – jest to, że produkują samochody z możliwością zmiany ciała. Ponadto planowane jest zebranie sedan i zwrotnice marki.

Według Fomenko „Marusia” ma niezwykłą niezawodność. Jeśli zajdzie taka potrzeba, oni domchat nawet do Władywostoku. Pomysł należy do nietypowej nazwy byłej żony – Marii Golubkinoy showman.

Sądząc po opiniach pierwszych właścicieli szczęśliwców „Maroussia” – samochód, dla którego producenci krajowi nie będzie zawstydzony.