291 Shares 6314 views

Co to jest czujnik temperatury, a co to jest?

Czujnik temperatury jest stosunkowo proste urządzenie, które mierzy i porównuje z poziomem odniesienia dla chłodziwa silnika cieplnego. Uzyskane z tego urządzenia dane są dostarczane do elektronicznej jednostki kontrolnej (ECU), gdzie są one przetwarzane i przekazywane za komputera pokładowego stanu pojazdu mechanicznego. W związku z tym, takie urządzenie jest uważany za ważny i niezbędny, ponieważ zależy to od trybu ją i osiągów silnika.

Czujnik temperatury oleju wpływa na układ sterowania pojazdu i silnika w szczególności. Na przykład, wartość impulsu otwarcia dysz. Zmieniając ten parametr można zmienić pracę silnika na biegu jałowym, zużyciu paliwa, skład mieszanki paliwowej i więcej. Ponadto, czujnik temperatury będzie wpływać na czas zapłonu, co z kolei spowoduje zmianę ilości spalin, zużycie paliwa i wibracji pracy pojazdu. Przedmuchiwanie filtru systemu EVAP, skład mieszanki paliwowej recyrkulacji spalin jałowym prędkości – wszystko w zależności od rodzaju urządzenia zainstalowanego w systemie chłodzenia.

czujnik temperatury termistora, który zmienia swoją rezystancję w przypadku zmiany chłodziwa ogrzewana w układzie silnika. Takie urządzenie zwykle mieszczą się w obudowie termostatu kolektora dolotowego lub głowicy. Ostatni przypadek dotyczy rozmieszczenia instalacji dwóch czujników, z których jeden jest elektroniczny układ sterowania, a druga – na wentylatorze. Lub możliwy przykład wykonania układu pary urządzeń w każdym z bloków cylindrów.

uszkodzony czujnik temperatury może doprowadzić do znacznego pogorszenia osiągów pojazdu działa, zwiększonego zużycia paliwa, pogorszenie składu gazów spalinowych, jak również do ogólnego pogorszenia jazdy.

Jednak nie każdy może od razu rozpoznać charakterystyczne cechy wskazujące na niepowodzenie. Dlatego reszta tego artykułu zostaną omówione główne oznaki nieprawidłowego działania. Cyfrowy czujnik temperatury w szerokim sensie jest urządzeniem elektronicznym. Że jest kilka urządzeń podłączonych przez sieć przewodów. Powoduje to, że głównym problemem jest złe okablowanie, kontakty związek otwarty lub zardzewiałe. Ponadto, szczególne miejsce zajmuje w urządzeniu termostat. Jeśli jest on otwarty, silnik zwalniać ogrzewanie sonda daje sygnał o niskiej temperatury silnika. W przypadku, gdy dane urządzenie nie pasuje do modelu samochodu, czy nie, to będzie działać również sygnały, że silnik nie osiągnął jeszcze wartości temperatury roboczej.

Zidentyfikować istniejące uszkodzenie czujnika temperatury może przy starannej kontroli wizualnej (rdza, pęknięcia drutu), lub podczas przechodzenia diagnozy komputera.