354 Shares 4536 views

Co jest lepsze – AMD lub Intel do gier? Który procesor wybrać?

Około 10 lat temu, na pytanie, co jest lepsze – AMD lub Intel do gier, To było bardzo, bardzo ważne. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Jeśli jeden z producentów rozwiązań przetwarzania w obliczu „Intel” upadł daleko przed siebie, potem drugi, który jest firma AMD nadal stagnacji. Jednak podczas gdy istnieje konkurencja w segmentach CPU poziomów podstawowych i średnich. Ponieważ sytuacja może się diametralnie zmienić w pierwszej połowie 2017 roku, kiedy w końcu AMD musi jeszcze złożyć zaktualizowany platformę mikroprocesora.

Obecna platforma komputerowa

Przed czynienia z tym, co jest lepsze – AMD lub Intel do gier, rozważ listę obecnych gniazd procesorów, każdy z producentów sprzętu. Lista ta obejmuje takie gniazda:

  • FM2 + – najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie do montażu na poziomie budżetu jednostki systemowej.

  • AM3 + – najbardziej wydajne złącze dla procesora, który ukazał się bardzo długo, ale wciąż najbardziej wydajne platformy AMD.

  • LGA1151 – bardzo świeże gniazdko, który został wprowadzony w połowie 2015 roku i będzie to bardzo ważne, przynajmniej przed połową 2017 roku. Poziom wydajności pozwala zebrać praktycznie dowolnego systemu komputerowego, w tym gier.

  • LGA2011-v3 – Gniazdo combo pozwala zebrać jak zwykły komputer z maksymalną prędkością i serwerów o różnym poziomie wydajności.

Ludzie gniazdo „Intel”

Na pytanie, jaki procesor do gier optymalnie select, start patrząc z zaawansowanym i podstawowym computing „Intel” spółka platforma. Cokolwiek to było, a mianowicie jednolitą gniazdo LGA1151, która pozwala gromadzić komputerów biurowych, komputerów poziomie średnim i wyższym, a nawet serwerów klasy podstawowej oparte na podobnym sprzęcie stworzyć całkiem zdolny. chipsy poziom wpis w tym przypadku są Pentium i Celeron. Te chipy półprzewodnikowe są idealnym rozwiązaniem dla komputerów biurowych, ale to jest częścią systemu gry nie są zalecane z tego powodu, że najbardziej wymagających zabawki wymagają 4 rdzenie, ale są one tylko 2. Dlatego też automaty do gier entry-level mogą być gromadzone na podstawie rodziny chipów i3. W tym układzie półprzewodników jak w przypadku początkowego poziomu żetonów 2 rdzenie, ale realizowane w technologii HyperTrading pozwala im przekształcić je w pełnych procesorów cztero-rdzeniowych na poziomie oprogramowania. Z kolei, jednostka system ma średni poziom najbardziej odpowiedni do zbierania w procesorze klasy i5 (w tym przypadku, układ półprzewodnikowy 4 wykonuje kod programu blokowych), jak również, o wysokiej – segment rozumie i7. Ostatnio, rodzina żetonów i3 i posiada kod HyperTrading może obsługiwać 8 strumieni już w obecności wszystkich czterech rdzeni fizycznych.

Oferta „Intel” dla entuzjastów komputerowych

Jedynym segmentem, w którym nie ma wątpliwości: – „?” „Co jest lepsze AMD czy” Intel – niszę entuzjastów komputerowych. Odpowiednia reakcja z AMD odwiecznego konkurenta w osobie „Intel” w tej niszy tam. Być może sytuacja zmieni się na początku 2017 roku, gdy zaktualizowana architektura mikroprocesora AMD zostaną zaprezentowane, która jest o kryptonimie „Zen”. Cóż, „Intel”, jak wspomniano wcześniej, procesor entuzjastów komputerowych oferuje rozwiązania oparte na gnieździe LGA-2011v3. Platforma ta jest kombinacją: to pozwala na tworzenie zarówno wysokiej wydajności bloków systemowych (seria i7 żetonów) i serwerów (urządzenia linii procesorów Xeon). W tym przypadku CPA będzie co najmniej 4 rdzenie, a maksymalna – 10. Jest tam również pełne wsparcie technologii HT, a liczba strumieni programowych wzrosły o 2 razy. Inną ważną cechą tej platformy jest to, że jego kontroler pamięci może pracować w trybie 4-kanałowym. Wszystkie pozostałe gniazda procesora może pracować tylko w 2-kanałowym.

Podstawową platformą AMD

Procesory AMD są entry level – jest to rozwiązanie dla gniazda FM2 +. Hybryda ta frytki, a ich główną zaletą w porównaniu do innych platform – jest wydajne zintegrowane podsystem graficzny. Teoretycznie, takie podejście pozwala nam zaoszczędzić na zakupie dyskretnej akceleratora graficznego. Ale teraz oczekiwać fenomenalny wydajność zintegrowanej karty graficznej nie jest konieczne. Jego możliwości w najlepszym przypadku będzie wystarczające dla większości poza wymagających gier, a ile nie najwyższe ustawienie. Dlatego, aby uzyskać w tym przypadku czymś więcej niż tylko system gry entry-level, niestety, nie będzie działać. W ramach tej platformy procesory mogą zawierać tylko cztery jednostki obliczeniowe.

Najbardziej wydajne gniazdo AMD

Gniazdo to pojawił się w czasie, gdy był dylemat, AMD lub Intel dla graczy wybierze prawo. Od tego czasu minęło już sporo czasu, a platforma ta jest przestarzała. poziom wydajności komputerów nadal pozwala zbierać średni poziom. Ale tutaj jest najbardziej produktywny frytki „Intel” takie CPU z pewnością nie może konkurować. Rozwiązania takie półprzewodnikowe obsługuje pamięci DDR3 wyprodukowany przez przestarzałych procesie technologicznym – 32 nm (tj efektywności energetycznej są niedaleko najlepsze).

Podsystem graficzny

W kontekście systemu gry trochę myśleć o tym, co jest lepsze – AMD lub Intel do gier. Ważnym elementem jest to karta grafiki komputerowej. Ogólnie rzecz biorąc, to zależy od jego wartości prędkości FPS, a także znacznie zwiększa koszt jednostki systemowej. A jeśli w kontekście gier entry-level PC, można odmówić kupić dyskretnej grafiki kosztem wydajności, w przypadku automatu do gier z segmentu środkowego, a zwłaszcza premii bez takiego komputera akcesorium na pewno nie działają. Do tej pory system gier entry-level zaleca się zakończyć RX460 akcelerator AMDS 4GB RAM za 140 $. Jeśli chcesz zaoszczędzić, można kupić ten sam akcelerator z 2 GB za 110 $. Mamy NVidia w tej niszy godną odpowiedzią na ten produkt nie. GTX 750 Ti , choć jest to tańsze (około 100 $), ale również traci około 30% RX460. Z kolei GTX 950 w wzrost wydajności o ponad 10% w produkcie AMD, ale kosztuje około 200 $, a to jest wyraźnie wygórowany koszt dla komputerów klasy podstawowej. Gier komputerowych średniotonowy już zaleca się zainstalowanie rozwiązania NVidia – GTX 1060 c 6 GB pamięci RAM. Jej poziom wydajność byłaby wystarczająca do ujawnia żadnych rozwiązań procesora w tej wnęce. Alternatywnie, AMD w tym przypadku można uznać RX 480 ma 8 GB pamięci RAM, a koszt ich nieznacznie wyższe na porównywalnym poziomie wydajności. PC jest składka na zasadzie obowiązkowej powinno być wyposażone w najbardziej produktywnym kartę graficzną GTX – 1080 – i 8 GB pamięci. Ale aby odsłonić zdolność procesora Dual-akceleratora graficznego jest dla entuzjastów komputerowych. Na przykład, linia Pro Duo od Radeona. Tak, on ma w sumie 8 GB pamięci, ale obecność dwóch kryształów półprzewodnikowych pozwala mu rozwiązać wszelkie problemy i pokazać fenomenalną wydajność we wszystkich przypadkach.

Sytuacja z podsystemu pamięci

Trudna sytuacja i podsystem pamięci istnieje obecnie w segmencie komputerów stacjonarnych. Bardziej dostępne są obecnie moduły DDR3, ale ich zastosowanie jako część automatu do gier znacznie zmniejsza jego wydajność. Dlatego, aby kupić takie paski to jest zalecane tylko w przypadkach, w których nie ma alternatywy. Oznacza to, że w przypadku komputerów opartych na procesorach AMD musiał użyć tego konkretnego typu RAM. Ale na frytki „Intel” jest bardziej poprawne użycie już DDR4, a tym samym zwiększyć wydajność komputera.

Entry-level PC

To było w segmencie entry-level gier PC najtrudniej dokonać wyboru między Intel lub AMD. Co jest lepsze do grania w tym przypadku – trudno powiedzieć. Z jednej strony, nie są dostępne CPU AMD z potężnymi zintegrowaną grafiką. Ale przy tej samej prędkości procesora będzie cierpieć. Z drugiej strony, można kupić produkt „Intel” z dyskretną kartą graficzną, ale będzie musiał przepłacać. Zalecanych konfiguracji zarówno z pierwszego i drugiego produktu podano w tabeli 1, która przedstawia podstawową konfigurację systemu grania.

Nazwa PC Komponent

PC z AMD

Typ Cena, USD

PC z „Intel”

Typ Cena, USD

edytor

A10-7870K

200

i3-6100

125

płyta główna

A88H

100

B150

70

RAM

DDR3-2133 16GB

77

DDR4-21338Gb

45

karta graficzna

RX460 4Gb

180

dysk twardy

HDD2Tb

70

HDD2Tb

70

monitor

23 „IPS

180

23 „IPS

180

obudowa

Tower ATX / 550W

110

Tower ATX / 550W

110

Razem:

737

780

Systemy średniotonowe gra

Intel i AMD w porównaniu z rynku procesorów wskazuje, że pierwsze chipy wyższej wydajności, podczas gdy drugi – bardziej dostępne. Tak więc mamy do czynienia bardzo trudnym wyborem: albo zaoszczędzić i kupić komputer, który już pracuje z maksymalną wydajnością, lub dodać pewną ilość i przyjąć jednostkę systemową z rezerwą. Zalecana konfiguracja średni poziom automatów do gier przedstawionych w tabeli 2.

Nazwa PC Komponent

PC z „Intel”

CENNIK, USD

PC z AMD

CENNIK, USD

edytor

I5 6500

220

FX-8300

125

płyta główna

H170

80

AMD 970

85

RAM

DDR4-2133 16GB

75

DDR3-1866 16GB

75

karta graficzna

GTX1060 6Gb

330

GTX1060 6Gb

330

dysk twardy

HDD2Tb

75

HDD2Tb

75

Dysk SSD

SSD240Gb

65

SSD240Gb

65

monitor

23 „IPS

190

23 „IPS

190

obudowa

Tower ATX / 550W

110

Tower ATX / 550W

110

Razem:

1145

1055

rozwiązań premium

„Jaki jest mój procesor?” Pytanie to jest ta część rynku komputerowego ma znaczenia. W tej niszy ma tylko rozwiązania, ale tylko jeden producent – „Intel”. Te komputery są kupowane przez bardzo długi czas i nadal są ważne przez 3 do 5 lat, ze względu na dużą prędkością.

Dwie możliwe konfiguracje systemów premii i entuzjaści gry komputerowe są podane w tabeli 3 poniżej.

Nazwa PC Komponent

Premium – klasa

CENNIK, USD

Rozwiązaniem dla entuzjastów komputerowych

CENNIK, USD

edytor

i7-6700K

400

i7-6950X

2000

płyta główna

Z170

160

H99

400

RAM

DDR4-2400 16GB

80

DDR4-2400 32Gb

160

karta graficzna

GTX1080 8Gb

770

Pro Duo8Gb

2000

dysk twardy

HDD2Tb

75

HDD2Tb

75

Dysk SSD

SSD480Gb

130

SSD480Gb

130

monitor

27 „IPS

350

27 „IPS

350

obudowa

TowerATX / 650W

180

TowerATX / 1000W

300

Razem:

2145

5145

Perspektywy rozwoju technologii procesorowej

Na początku roku 2017 musi stać się znowu aktualny kwestia wyboru między AMD, lub „Intel”. W tym czasie, jak już wspomniano wcześniej, AMD wprowadzi gniazdo AM4 i nową generację procesorów. Poziom zaawansowany wydajności porównywalnej wydajności procesorów high-end „Intel”. Dlatego wszystko, co będzie po tym opierają się o ceny i osobistych preferencji.

Jeśli AMD oferują doskonały produkt z atrakcyjnym tagu cen, „Intel” musi odpowiednio reagować, a także obniżyć koszty swoich żetonów. Od tego będzie musiał wygrać ostatecznego nabywcy, który może się zebrać najlepszy komputer przy niższych kosztach.

wyniki

Teraz podsumować i identyfikować się z tym, co jest lepsze – AMD lub Intel do gier. Cokolwiek to było, ale rozważyć możliwość zakupu urządzenia systemowego gra oparta na chipie AMD w oczekiwaniu na ogłoszenie nowej platformy produktów nie jest absolutnie poprawne. Mimo tych produktów i mają bardzo, bardzo demokratyczną cenę, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że lepiej jest poczekać na pierwszy kwartał 2017 roku, a dopiero potem wybrać konfigurację nowych gier komputerowych.

Ale w przypadku „Intel” do wyboru. Jej platformy obliczeniowe są tylko na równiku jego cyklu życia i będą istotne dla co najmniej 1,5-2 lat. W tym przypadku wydajność Zdjęcie z nich jest doskonała, mają dużo czasu, aby być w stanie rozwiązać wszelkie problemy bez żadnych problemów. Jedyną wadą w tym przypadku – im wyższy koszt takich produktów. Ale, że nie odejdzie, komputery wysokiej jakości nie może być tanie.