318 Shares 2388 views

„Saiga 308”: stary dobry pistolet ramach nowych nabojów kalibru karabinów

„Saiga 308” – to nic innego jak AK-74M, który został zmieniony przez użycie amunicji karabinu. Przed mówimy o jaki rodzaj oceny mogą mieć broń, która wykorzystuje kalibru .308, zastanowić się, czy nie ma gdzieś taka broń na świecie? Czy jest to model, który będzie całkowicie identyczny z „Saiga” pod względem jego mocy i niezawodności, zwartości i dokładności, uniwersalności?

wejście

„Saiga 308” w tym względzie jest zawsze o krok przed konkurencją. Opinie na temat tego modelu broni, oczywiście, bardzo różnymi biegunami. Ktoś myśli, że idealnie nadaje się do odpowiednich celów, dobrze, ktoś wręcz przeciwnie, delikatnie mówiąc, zaskoczony takich wniosków. W każdym razie, musimy być realistami.

Z jakiegoś powodu, przyjmuje się, że importowane broni (zwłaszcza myśliwskie) nie podlega żadnej krytyki. To jest fundamentalnie błędne stanowisko. Jednak przedmiotem artykułu jest nieco inny, więc musimy po prostu zrobić krótki przegląd, niech sobie z podstawowych cech „suhak 308-1”. Recenzje nim również określone w artykule jako część informacji. Więc na naszych oczach jest wciąż ten sam stary dobry „Saiga”, wykonane w stylu „automatu”, opracowany w ramach NATO amunicja karabinowa próbki kalibru .308.

myśliwych pozycjonowania

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek zaczął szukać opinii o gładkim przewodzie „suhak”, nie tylko dosłownie biegł ogromną liczbę negatywnych komentarzy. Można odnieść wrażenie, że pistolet po prostu nienawidzi każdego innego myśliwego. Ale ta opinia jest wyrażana choć nie wszyscy (na szczęście, najbardziej prawdopodobne).

Co ciekawe, niechęć do tego karabinka głównie pokazać ludziom, którzy nie wiedzą, jak skutecznie używać. Może można nazwać nawet interesujący fakt i symboliczny. Inną wielką emocje (a mówimy o kpiny i śmiech) jest fakt, że znaczna część naszych przeciwników IZhMAShevskogo potomstwo nigdy nawet zwolniony z „Saiga”. Tak więc, nie mamy do czynienia z faktami i wspólnych wyobrażeń i stereotypów.

Przynajmniej należy zauważyć, że koncepcja ta znajduje się w naszym kraju często. Uznaje się, że produkcja krajowa importowane traci niemal wszystkich sfer. W rzeczywistości, znowu, nie jest niczym więcej niż tylko złudzenia. W ostatnich latach krajowi producenci zaczęli zwiększać tempo, zastosowanie innowacyjnych technologii, aby dogonić swoich zachodnich partnerów, jeśli można je nazwać. Doskonałym przykładem stereotypów i skonfrontować rzeczywistość jest „Saiga 308”. Opinie mówią, że jest to dość konkurencyjna broń, a nie tylko o prawo do istnienia.

Zalety „Saiga” kalibru .308

Być może, z pełną analizą tej broni można dowiedzieć się, że popularność modelu opiera się na trzech filarach oryginalnych. Jest odpowiednią cenę, cechy konstrukcyjne i amunicję używane do strzelania na cele. W rzeczywistości projekt jest prosty i niezawodny do kości, o opiekę „Saiga” nie odbiera i amunicji broni wszystkożerne. A poza tym Karabiny. Funkcja ta jest nadal przyczynia się do wspólnej sprawy.

Ogólnie rzecz biorąc, "Saiga-308"

Jak wspomniano wcześniej, model ten jest częstym zmianom z karabinu Kałasznikow wkładzie w ramach NATO. defekty kosmetyczne, które mogą odbierać broń w trakcie jego eksploatacji, na szczęście, nie ma wpływu na wydajność półautomatycznej maszyny.

Test: wypalanie karabinu

Prawdopodobnie wielu myśliwych są przyzwyczajeni do tego, że jakieś krótkie ramiona zachowuje się agresywnie podczas fotografowania. To znaczy, chce wylecieć z rąk za wszelką cenę, „dmuchanie” wielki błysk płomienia. Ale to co, co, i na temat wpływu takich jak mówić prawie nie konieczne. Jest to z pewnością obecny. Ale nie tak silny w rzeczywistości. Coś w tym względzie „suhak” staje się jak „Tiger”.

Ciekawostką jest fakt, że w momencie fotografowania lufę nie było zbyt intensywne. Jest zatem dość gęsta strzelanina nigdy nie doprowadziły do negatywnych konsekwencji. Jeśli porównamy model ponownie z tej samej „Tiger”, a następnie, bez wątpienia możemy powiedzieć: ostateczną broń bardziej wrażliwe na ciepło beczki.

Korzystanie z optyką

Nadaje się do montażu z oczu „Chestnut”. Ale używając go, strzelec musi śledzić lokalizację głowie. W przeciwnym razie, można uzyskać dobrą drogę do okularu oko wzroku. „Kasztan”, najwyraźniej, opracowane dla „współpracy” z bronią, mając mniejszy wpływ. W rzeczywistości, to jest całkiem możliwe, aby wyjaśnić niską wielość wzroku, jak również jego duże pole widzenia. Praktyczne strzelanie wykazały, że podczas wypalania w odległości do 100 metrów pocisku leżą niemal dokładnie w cel. Spread jest naprawdę minimalne. Jest to kolejny wskaźnik, który może być umieszczony w wykazie porównania broni importowanej i krajowej.

wniosek

W ogóle, jeśli mówimy o „suhak-308”, jak o broń dla myśliwych, tam na pewno można powiedzieć coś do swoich odpowiedników nie jest gorsza. Ani domowe (ten sam model, „Dzik” i „Tiger”) lub importowane. Wręcz przeciwnie, shotgun gładkolufowe ma nawet pewną przewagę. Jest to, oczywiście, o zwartości. Zwłaszcza jeśli model ma składana kolba. Oto broń w ogóle wychodzi z dziedziny konkurencji.

Ale nie zapominajmy, że każda broń ma swoje wady. W przypadku „suhak-308” jest ergonomia. Iskhazhivalas ten problem w górę iw dół nie jest już jeden, nie dwa lub trzy razy. Ale to jest w pewnym sensie subiektywnym. Dlatego każdy dokona odpowiedniej decyzji na podstawie jej wniosków.