185 Shares 7162 views

Mysz optyczna i jej urządzenie

Mysz optyczna jest wysoce niezawodne, ponieważ praktycznie nie ma części mechanicznych i pracowników nadzienie. Przez mechaników można przypisać tylko pokrętła i przyciski. Pierwsze modele, które pojawiły się dość długo, były uciążliwe, bo potrzebował specjalnej maty o gładkiej powierzchni odbijającej i siatkowe. Pracowały w następujący sposób: LED pod pewnym kątem kierowania strumienia światła. Światło jest następnie odbijane dywan, padł na detektor światła. Podczas ruchu wiązki padającego na linii siatki, więc jest to w tych miejscach nie jest uwzględniony. Od procesora wyciągnąć wnioski dotyczące sposobu poruszania myszką. Ta technologia jest w jego zasada działania przypomina opto-mechanicznych myszy tylko lekki odbiornik nie uzyskać bezpośredni wiązki i jego odbicie na matę. Światło chopper pojawiają się ciemne linie na macie zamiast tarczy z otworami. Główną zaletą tego urządzenia polega na tym, że taka mysz optyczna nie musi być oczyszczony, prawie żadnego zużycia. Jednak w przypadku uszkodzenia podkładki muszą być utylizowane jako oddzielny kupić dywan było niemożliwe.


Druga generacja miał bardziej złożonego urządzenia. W dolnej części tworzy dedykowanego LED, na oświetlanej powierzchni, na której przemieszcza się myszy. Miniaturowa kamera „zdjął” powierzchni w ciągu jednej sekundy więcej niż tysiąc razy, przekazując dane do procesora, który wydał wszystkie wnioski o ruchach. Optyczna mysz drugiej generacji już nie potrzebuje specjalnej maty. Jest w stanie pracować na niemal każdej powierzchni, z wyjątkiem w lustrze. Ponadto, również nie wymagają czyszczenia. Takie modele są o 20 $ za sztukę.

dokładność

Na dokładność pracy wpływa szereg czynników, z których najważniejszym jest rozdzielczość, czyli liczba pikseli, który widzi soczewki skupiające oraz czujnik optyczny podczas ruchu. Im wyższa rozdzielczość, mysz będzie reagować bardziej wrażliwe, mniej będzie musiał przenieść.

Wcześniej, model drut był znacznie bardziej wrażliwe niż bezprzewodowa mysz optyczna, technologii bezprzewodowej i ulepszonych czujników optycznych, sytuacja uległa istotnym zmianom.

wpływa również na dokładność wielkości czujnika optycznego, częstotliwość aktualizacji, szybkość przetwarzania obrazu i prędkości jazdy.

rodzaje modeli

W sklepie z narzędziami można znaleźć różne rodzaje myszy optycznej: od klasycznych przewodowych, bezprzewodowych, do modeli wykonanych w postaci samochodów, biedronki, joysticki, kursory, i tak dalej. Są nawet modele z wbudowanym mikrofonem, kliknięć myszką i metrowych stóp. Model stóp doskonale reagują na ruch i pozwalają nogi, aby kliknąć na przycisku. Nie tak dawno temu na rynku pojawiła się inna nowość – mysz optyczna na palec. Takie urządzenie jest noszony na palcu wskazującym. Sterować myszą przez ruch jednym palcem, który umożliwia korzystanie z myszy i klawiatury. Ponadto, model ten będzie niezbędny do stosowania w sytuacjach, w których trudno jest używać konwencjonalnego modelu, na przykład w transporcie, w pomieszczeniach zamkniętych lub podczas pracy z komputerem typu tablet lub laptopa. To urządzenie jest bardzo lekki, ma kółka i dwa przyciski. Podłączyć go do portu USB i jest zdolne do pracy na każdej powierzchni.

Wybierając dywan

Najlepszym rozwiązaniem byłoby optycznej podkładki, która to powłoka jest wykonana z materiału syntetycznego, korzystnie jednobarwny lub mata wypełniony żelem silikonowym. Często zdarza się, że posiada dodatkowo poduszkę na nadgarstku, więc praca będzie łatwiejsza i mniej ryzyka chorób stawów.