686 Shares 9001 views

Główne cechy skanera i ich rodzaje

Co jeśli potrzebne do przesyłania obrazu za pośrednictwem poczty e-mail wydrukowany na papierze? Prawdopodobnie każdy wie, urządzenia takie jak skaner. To nie tylko pomóc ludziom zachować stare zdjęcia, które sprawia, że nawet nasze dziadków, przetłumaczony na format elektroniczny kilka ważnych dokumentów, bez konieczności ich kodu źródłowego na komputerze.

W ogóle, skaner – dobra rzecz, a teraz w wielu biurach po prostu niezastąpiony. Aby prawidłowo określić kolejność, który model trzeba, należy zbadać główne cechy skanera.

Co to jest?

Lepiej nie odnoszą się do terminów naukowych i wyjaśnić prostym językiem, jakiego rodzaju urządzenia. Skaner odpowiedzialne za wykonywanie procesu odczytu, która jest skierowana na nośniku zapisu płaska (na przykład papieru). W końcu, użytkownik otrzymuje dokument cyfrowy do przeniesienia go z daleka lub przechowywania w formie elektronicznej. Wyniki skanowania w obrazie cyfrowym obrazem obiektu ze względu na ADC zewnętrznego. Po tym, obraz jest przesyłany do komputera poprzez system I / O.

Pierwsze próby

Niewiele osób wie, ale podstawowe cechy skanera były znane naukowcom od 1857 roku. Wtedy alternatywą nowoczesnych urządzeń wykonane Abbot Florencja Dzhovanni Kazelli. Jego urządzenie działało bardzo prymitywne w porównaniu do obecnej technologii. Następnie, w celu przeniesienia obrazu na odległość, trzeba było umieścić go na bęben za pomocą przewodzącego tuszu, a następnie pod obraz z igłą. Takie urządzenie zwane pantelegraf.

W ciągu pół wieku niemiecki fizyk przeprowadzili eksperyment, w którym został opatentowany faksem. Arthur Korn opracowali metodę fotoelektrycznego skanowania. Zasada nie było łatwe: obraz został dołączony do wszystkich tego samego bębna, ale przejrzyste. Lampa została ustalona tak, że strumień światła może poruszać. Przeszedł oryginalnego obrazu i wysłany do fotodetektor selenu, a następnie przenika przez pryzmat i soczewki.

Dynamicznym półprzewodników, tym szybciej ulepszona fotodetektor. Pomimo faktu, że później wynalazł metodę tabletki zasada pozostało praktycznie bez zmian.

charakterystyka

Przed mamy do czynienia z typami, trzeba zwrócić uwagę na specyfikację skanera. Im jest widma i nie ma standardowej klasyfikacji. Każdy parametr zależy od przeznaczenia urządzenia. Niemniej jednak, istnieją podstawowe cechy, które muszą być wybrane i skanera. Wśród nich, szybkość, głębia kolorów, rozdzielczość obrazów wynikowych itp

Piękno tkwi w szczegółach

Specyfikacja skanera są zróżnicowane, ale rozdzielczość jest jednym z głównych parametrów. W prostych słowach: własność jest odpowiedzialna za wielkość najmniejszych szczegółach obrazu, które zostaną przekazane podczas skanowania. Rozdzielczość jest określona w DPI. Wartość ta wskazuje liczbę widocznych pikseli na cal obrazów. Zazwyczaj producent określa wydajność wszystkich trzech rozdzielczościach:

 • mechanicznej;
 • optyczny;
 • interpolacja.

Najpierw trzeba określić położenie wózka z linii CCD podczas ruchu obrazu. Fakt, że rozdzielczość mechaniczna jest dwukrotnie producent wykorzystuje optyczny przed niepowołanym użytkownikiem. TX wskazuje on, że wartość optyczny jest 300h600 dpi. Ale jeśli urządzenie nie jest interpolacja, to będzie działać z minimum 300 dpi.

Interpolowana rozdzielczość odpowiada za wielkość, którą można uzyskać poprzez skalowanie obrazu do 16 razy. W zasadzie, jest to najmniej ważny parametr, i to prawie nie niesie żadnych dodatkowych danych. Ale także jego producent może zostać wykorzystane przeciwko nabywcy, wskazując na pudełko 4800 dpi. Liczba ta może przekonać się niewiedzy osoby. Ale ktoś, kto nie zna właściwości skanera, ale to był zamiar kupić urządzenie należy wziąć pod uwagę, że rzeczywista wartość optyczny może być tylko 300 dpi.

Głównym argumentem – to rozdzielczość optyczna. Aby zdefiniować, trzeba obliczyć stężenie pierwiastków w światłoczułej linii. Aby to zrobić, liczba części na nim podzielona przez jego szerokości. Opcja ta, jak wspomniano wcześniej, jest najbardziej znacząca w ustalaniu szczegółów zdjęcia. Dlatego jest rzadko zdarza się znaleźć w pudełku z urządzeniem, zarówno jako producent i sprzedawcy starają się ukryć prawdziwe dane.

„suchy” Liczby

Jak wspomniano wcześniej, nie jest to łatwe, aby wybrać urządzenie. Funkcje skanery mogą mylić niedoświadczony kupujący, więc przed zakupem lepszy wgląd w każdym otoczeniu. Kolejny bit po ustąpieniu jest głębokość lub odcień. Ta charakterystyka określa liczbę bitów potrzebnych do przechowywania informacji o kolorach dla każdego piksela. Mniejsza potrzeba czarnych i białych skanerów w pamięci. Mają jeden bit. Monochromatyczne trochę – 8, a kolor – 24 bitów. Skanery droższy segment może być 36-bit.

głębia kolorów jest zewnętrzny i wewnętrzny. Te wskaźniki określone przez producenta. Wewnętrzny transformator znamienny bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, pozwala określić liczbę kolorów, które mogą „widzieć” skaner. Głębokość zewnętrzna – to liczba kolorów, że urządzenie jest w stanie przenieść do komputera.

Jeśli potrzebne jest urządzenie do biura lub domu, nadaje i konwencjonalnych bit – 24 bit. Jeśli skaner jest wymagane w przemyśle drukarskim i podobnych organizacji, lepiej jest spojrzeć na jednostkę 48 bitów.

gęstość optyczna

Na tej skaner cechy nie kończą. Jest maksymalnej gęstości optycznej. Jeśli nie wnikać w szczegóły i wyjaśnień naukowych, jest zdolność urządzenia do skanowania ciemne obrazy: czułość instrumentu, tym lepiej digitalizacją ciemne obszary obrazu.

Wraz z tym wariancie istnieje optyczny zakres gęstości. Można go obliczyć z logarytmu dziesiętnego. Jest to stosunek ilości światła padającego na skrypcie do ilości odbitego. Średni zakres dla 24-bitowej długości słowa powinny być 1,8-2,3 D.

prędkość

To ustawienie jest również często zapomnij podać albo robi fib. Niemniej jednak, szybkość skanowania zależy od kilku czynników. Pierwszym priorytetem jest rozdzielczość i rozmiar oryginału. Szybkość może oznaczać liczbę stron na minutę, lub po prostu w czasie którego jeden arkusz przetworzonego. Istnieje również pomiar linii skanujących na sekundę.

Wielkość skanowanego obszaru może być również zróżnicowane. Najczęstszym rozwiązaniem – arkusz A4. Takie modele znajdują się w biurach i domach. Na każdego przedsiębiorstwa mogą korzystać z A3. Dla ręcznych skanerów wielkość pasma wynosi 11 cm.

interfejs

Nie zawsze cechy skanera mają szczególne znaczenie. W tej kategorii można wysyłać parametr urządzenia jako interfejsu. Może to być z kilku typów. Obejmuje własny interfejs od dewelopera. To był używany wcześniej w modelu skanera. Jego popularność wyblakłe po możliwość aktualizacji systemu operacyjnego komputera. Wynikało to z faktu, że po sprzedaży lub że skaner pozbawione optymalizacji interfejsu pod innym systemie i dlatego nie działa.

Poniższy interfejs otrzymał port równoległy, który jest teraz można znaleźć w próbkach Junior Skanery płaskie. Urządzenia te są dość przeciętne i nie wyróżniać. Są one zazwyczaj wykorzystywane do skanowania fotografii lub kilka stron tekstu.

Interfejs PCMCIA można również znaleźć rzadko, ale standard SCSI dla urządzeń o wysokiej jakości i wydajności. Teraz z tego interfejsu produkować bardziej wydajne maszyny z 30 i 36-bit.

Interfejs USB – najnowszy i modnym rozwiązaniem. On jest aktywnie zalecane dla wielu modeli, jednak nie jest wystarczająco dobry dla urządzeń high-end.

Źródła światła

Opcja ta jest rzadko brane pod uwagę przy wyborze skanera. Istnieją trzy rodzaje oświetlenia:

 • ksenon;
 • fluorescencyjnym;
 • LED.

Lampy ksenonowe są małe, są długie i różnią się trochę czasu nagrzewania. Fluorescencyjny tani wystarczająco, ale również trwa bardzo długo. Diody LED są małe, zużywa mało energii i szybko ogrzewa się. Zazwyczaj jest to najnowsze LED skanery są uważane za lepszej jakości.

różnorodność

Po przybył bezpośrednio do skanera, stało modyfikowane i przybierać różne formy. Teraz urządzenie można podzielić na kilka parametrów. Rodzaje skanerów i ich cechy stały się powszechnie akceptowane, a do tej pory nie innowacje technologiczne w tej dziedzinie nie zaobserwowano.

Aby przełamać tych urządzeń na kategorie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę następujące elementy:

 • Sposób tworzenia obrazu;
 • Struktura tego mechanizmu kinematycznego;
 • rodzaj obrazu;
 • charakterystykę oryginalnego;
 • Interfejsy: sprzęt i oprogramowanie.

typy

Tak, można odebrać skanera na wszystkich powyższych parametrów. Może to być:

 • tabletki;
 • książka;
 • instrukcja;
 • listopryazhnym;
 • planetarny;
 • bęben;
 • USG itp

W ogóle, rodzaje skanera dużo. Porozmawiamy o podstawowym i najbardziej popularne.

Tablet jest obecnie najbardziej popularny i łatwy w użyciu. Zazwyczaj ten typ modelu jest bardzo wysokiej jakości i szybko. Podobny w wyglądzie do tabletu, a więc ma swoją nazwę. Aby zeskanować obraz w takim urządzeniu, należy otworzyć pokrywę na tafli szklanej kładzie się twarzą w dół, zamknąć pokrywę i nacisnąć przycisk „start”.

skaner ręczny nie jest silnik. Dlatego, aby przetworzyć obraz, trzeba przenieść go samodzielnie. Główną zaletą tych modeli – ich cena. Ale zbyt wiele wad: słaba rozdzielczość, słaba jakość skanowania i małą prędkością.

Skaner książka jest przeznaczony do obsługi dokumentów broshyurnyh. Aby zeskanować potrzebne informacje, że nie jest konieczne, aby ustanowić „twarzą”, jak w tabletce, i do góry. Jakość jest bardzo dobra.

Listopryazhny skaner nie jest bardzo wygodne. Przetworzyć arkusz dokumentu wstawiony w szczelinę i rozciągać się poprzez wałki wewnątrz. Skaner współpracuje z niektórymi formatami i pojedynczych arkuszy.

Urządzenie działa planetarna z dokumentów, które łatwo ulegają uszkodzeniu. To eliminuje kontakt z obiektem, przy czym możliwe jest, aby zachować integralność materiału.

Zespół bębna tam w przedsiębiorstwach poligraficznych i produkować wysokiej jakości obrazu. skanery slajdów pracować ze zjeżdżalniami filmowych. skanery kodów kreskowych spotykamy się za każdym razem, gdy przyjedziemy do sklepu przy kasie. Urządzenie 3D to coś nowego fangled. Może skanować obiekty świata rzeczywistego, które są przekształcane do postaci cyfrowej i przekształcenia trójwymiarowego modelu. Ultrasound Scanner – to słynny ultradźwięki, stosowane w medycynie do badania narządów wewnętrznych.

cztery single

Jest to produkt wielofunkcyjny (MFP), co w połączeniu modułu faksu powielacz mechanizm drukarki, skanera. Charakterystyka jego różne. Na ogół, takie urządzenia mogą być atramentowego druku laserowego lub technologii LED. Jak w przypadku każdego skaner, drukarka wielofunkcyjna może być kolorowy lub monochromatyczny.

Główną zaletą takiego urządzenia jest uważana za oszczędzanie w domu lub w biurze przestrzeń. Użytkownik nie musi przesunąć papier z jednego miejsca do drugiego. Jest to wygodne do pracy z jednym urządzeniem. MFP również mają dość niską cenę, w stosunku do kwoty, którą musiałby zapłacić za zakup każdego instrumentu.

Nowe w 2016 roku

Po zapoznaniu się z charakterystyką skanera, można zacząć szukać urządzenia. W tym roku było wiele nowych modeli, które mogą zainteresować użytkownika. Na przykład, skaner HP ScanJet, którego cechą jest imponująca, może kosztować zaledwie 2000 rubli. W tym przypadku, będzie dostępne dla urządzenia z głębi koloru skanowania 48-bitowym, złącze USB 2.0 popularnej i jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi. W ogóle, skaner HP, charakterystyczny która zawsze była na najwyższym poziomie, są liderami rynku w tym segmencie. Firma posiada również doskonałe modele urządzeń wielofunkcyjnych.

W tym roku pojawił się na rynku i tych, którzy są funkcje wrażeniem nie tylko, ale również cenę. Specyfikacja skanera Epson Perfection V850 Pro jest naprawdę bardzo wysoki. Pomijając fakt, że tablet posiada adapter do suwaków filmowych oraz interfejs USB 2.0, jego główną cechą była rozdzielczość 6400 × 9600 dpi. Wraz z tych opcji skaner cena waha się od 80 do 100 tysięcy rubli.

Wśród nowości jest opcja budżet. Skaner CanoScan 9000F Canon mierny. Jego rozdzielczość – 9600 x 9600 dpi. Cena wynosi 12 tysięcy rubli. Opinie na temat tego modelu „Quartet”. Chodzi o to, że marketerzy znowu rodzić ich „piosenki”, opisując bezprecedensowe możliwości. W rzeczywistości, zamiast 48 bitów mamy tylko 12. Oznacza to, że w każdym kanale 16, zamiast tylko 12 bitów. Niemniej jednak, są tacy, którzy są zadowoleni z szybkości pracy, wysokiej rozdzielczości i jakości użytych materiałów z urządzenia.

Generalnie, aby wybrać dobry skaner, naukowcy nie muszą być, zwłaszcza dla zwykłych użytkowników. Aby skanować dokumenty i kserokopie wysokiej rozdzielczości jest wymagana. Ultra wysoka prędkość nie jest również ważne. Dlatego lepiej jest wybrać skaner, że naprawdę będą potrzebne w pełnej funkcjonalności.