171 Shares 3756 views

HP Photosmart 5510: opinie, specyfikacje, instrukcje

Urządzenie wielofunkcyjne entry-level z dobrymi specyfikacjami technicznymi i kosztują dość demokratyczna – to HP Photosmart 5510. To była jego szansa, wydajność i, oczywiście, prawdziwe opinie będą szczegółowo opisane i dokładnie zbadane.


MFP nisza

W segmencie rozwiązań początkowych, lub jak to nazywa się czasem, budżet, poziom bohatera tego przeglądu jest skoncentrowany. W tym momencie wystarczy koszt demokratyczny, stosunkowo niewielka ilość miesięcznych druku i dość niskie cechy rozmiar. Wszystko to razem wzięte nakłada znaczne ograniczenia na stosowanie takiego kopiowania, skanowania i sprzętu poligraficznego. W istocie, jest to najbardziej optymalna MFP może być używany tylko w domu z małą ilością drukowania miesięcznego. Innym możliwym jego zakres – małe biura ze stosunkowo małego dokumentu i skromnych wymagań co do jakości produktu drukarskiego. We wszystkich innych przypadkach, korzystanie z urządzenia wielofunkcyjnego całkowicie nieuzasadnione.

Wykaz dostaw

Dyskusyjna wygląda sprzęt HP Photosmart 5510. instrukcję obsługi, zestaw broszur reklamowych i karty gwarancyjnej – pełna lista uruchomieniem dostarczonej dokumentacji. Aby skonfigurować bohaterem tego przeglądu jest wyposażony w dysk z kompletem wszystkie niezbędne do uruchomienia programu. No, z wyjątkiem MFP, dostarczane listę, w tym przypadku zawiera przewód zasilający i zestaw lekkich wkładów. Ale kabel interfejsu do realizacji połączenia z komputerem nie jest w oryginalnym opakowaniu.

Z jednej strony, możemy zrozumieć obrotu HP Company, z tego powodu, że większość użytkowników takich akcesoriów, co do zasady, są w magazynie. Jednak byłoby bardziej poprawne doukomplektovyvat tego przewodu MFP, aby móc korzystać zaraz po wyjęciu z urządzenia do maksimum.

technologia druku

Termiczna atramentowa technologii produkcji odbitek u podstaw modelu 5510 tylko czarny atrament jest używany w celu uzyskania czarno-biały dokument. Jeśli chcesz wydrukować zdjęcie, zdjęcie lub obraz w kolorze, z wyjątkiem czarny atrament używany niebieski, purpurowy i żółty. Łącząc te cztery kolory i uzyskać kolor wydrukować na papierze.

modele cartridge

Dwa rodzaje wkładów mogą być stosowane w urządzeniu HP Photosmart 5510. W pierwszym przypadku są one wyznaczone jako NR178 i tego podstawowego modyfikacje tego urządzenia. Mają zmniejszyć ilość tuszu i, w rezultacie, zmniejszenie zasobów drukowania. с увеличенным объемом и ресурсом. Takie kasety są w strukturze bazowej 5510. Bardziej korzystnie, w tym przypadku wygląda NR178 XL wypełniających i zasobu. Ale oni powinni nabyć po upływie okresu eksploatacji kompletnych wkładów. но улучшенные спецификации делают их покупку более оправданной. Choć nie są trochę droższe NR178 XL, ale ulepszone specyfikacje uczynić je kupić więcej niż uzasadnione.

interfejsy

Idealny MFP z pozycji obsługiwane interfejsy to model 5510. To ma tylko dwa możliwe sposoby łączenia. Głównym – to USB. W tym przypadku urządzenie wielofunkcyjne jest podłączone do komputera bezpośrednio do ostatniego przypisany jako funkcja serwera wydruku. Może być podłączony bezpośrednio do urządzenia wielofunkcyjnego z interfejsem sieci bezprzewodowej Wi-Fi. W tym przypadku wszystkie funkcje serwera druku jest już przypisany do rozwiązania, które są objęte w tym przeglądzie.

rozdzielczość Charakterystyka

Dość dobre specyfikacji z pozwoleniem pozycja HP Photosmart 5510. Charakterystykę tego MFP wskazują, że może ona obraz kolorowy pozwolenie wyjścia 4800H1200. W przypadku drukowania w trybie czarno-białym, rozdzielczość jest automatycznie zmniejszana do 1200×600. W trybie kopiarki może odbierać 600×600. Apart w tym przypadku potrzebny jest tylko tryb skanowania, który umożliwia do rozdzielczości 1200×1200.

Dostępne rozmiary wydrukowanych stron

A4 – jest największym formacie mają być drukowane na urządzeniach peryferyjnych, takich jak 5510 HP Photosmart. Drukarka może drukować w dowolnym innym formacie, której wielkość jest mniejsza od maksymalnej możliwej A4. Także na poziomie oprogramowania, istnieje możliwość zainstalowania dowolnego rozmiaru drukowanego dokumentu. Gramatura może wynosić od 60 do 280 g / m2.

Charakterystyka prędkości MFP

Godny z położenia prędkości wygląda HP Photosmart 5510. W trybie wyjścia obrazu monochromatycznego może wydać 22 stron na minutę, a w przypadku druku w kolorze – strona 21. Zdjęcia od 10×15 zostanie wydrukowana w 20 sekund. W tym ostatnim przypadku należy zauważyć, że jakość w tym przypadku jest znacznie gorsza drukarek fotograficznych.

CISS

Główną wadą badanym modelu MFP – jest brak oryginalnego wyposażenia systemu DFC. Niestety, nie ma jeszcze HP wyposaża swoje urządzenia powielanie oraz drukowania w tak ważnym atrybutem. W rezultacie, muszą polegać na rozwoju organizacji zewnętrznych i doukomplektovyvat takich urządzeń systemu DFC. Podczas 1000-2000 rubli elementy systemu drukowania można zakupić do tej pory. Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie trudności związane z jego konfiguracji i eksploatacji i być poniesiony przez ramionach użytkownika.

W razie potrzeby można zwiększyć koszt CISS do 3000 rubli. I w tym przypadku już wykwalifikowanego technika, aby wykonać instalację i konfigurację początkową takiego systemu. Również w tym przypadku będzie to mieć porady na temat dalszego użytkowania takiego systemu drukującego.

opinie

Istnieją dwie istotne wady na opinie HP Photosmart 5510. emitują bez kabla interfejsu w bazie i brak CISS. Oczywiście, za pomocą dodatkowych inwestycji, te dwa zasadnicze MFP minus rozwiązany, ale można było przejść HP je wyeliminować.

Ale tu jest plus tego urządzenia wielofunkcyjnego jest znacznie większa. Jest to dość szybki, a cena demokratyczny, a imponująca lista obsługiwanych interfejsów oraz możliwość implementowania funkcji serwera wydruku na drukarce wielofunkcyjnej.

streszczenie

Gdyby nie dwie istotne wady, to należy umieścić pięć HP Photosmart 5510. I tak okazuje się cztery punkty z pięciu. Ale ten szacunek jest zupełnie wystarczające dla takiego MFP budżetu.