329 Shares 8423 views

GeForce GTX 570 (karta): opis, testy, opinie

Legendarny przedstawiciel high-end rynku kart graficznych – GeForce GTX 570 od NVIDII – nic dziwnego, ze nagroda i uznanie. Jest to jedyny producent chipu, który znajduje się w społeczność graczy został nazwany „najlepszym karta dekady”. szczegółowy opis, testy i opinie właścicieli otworzy tajemnicę czytelnika, który pomoże mu w przyszłości, aby wybrać urządzenie wideo dla swojego własnego komputera do gier.

Ciekawość na rynku kart graficznych

Zgodnie z planem przez producenta, modyfikacja GTX 570 miał być flagowy model z serii Junior GeForce GTX 580, ale, jak to mówią, coś poszło nie tak. Jeśli zwrócić uwagę na opinie specjalistów IT w branży gier, wówczas producent Nvidia popełnił wielki błąd, budując lekką kartę graficzną na tym samym rdzeniu, który jest używany do tworzenia lidera. Zmniejszenie częstotliwości zegara, zmieniając konfigurację pamięci i zmniejszenie rdzeni CUDA nie może być porównywana z wysoką wydajność i niski koszt, który otrzymał nowy produkt na rynku komputerowym.

W rezultacie, firma Nvidia zyskał problem, ponieważ większość ludzi nie interesuje porównując nową kartę GeForce GTX 570 graficzną z nadstawki. Nabywca jest ważne przystępna cena, wysoka wydajność w grach i godnej potencjału podkręcania na przyszłość.

Specyfikacja Chipset

Ponieważ innowacja jest flagowym GTX wpis sławy 580, nietrudno się domyślić, że rdzeń graficzny GTX 570 jest identyczny – GF 110. Tak więc, dwa wideo ma między nimi bardziej podobne niż różnic. Tak więc, na nowość GeForce GTX 570 dane techniczne są następujące:

 • liczba rdzeni CUDA – 480 jednostek (32 jednostek mniej niż model 580);
 • odpowiednio zmniejszoną ilość strumieniowych wieloczynnościowe jednostkowych i 15 sztuk;
 • Jednostki tekstury – 60 (w porównaniu z 64 do lidera);
 • Zmniejsza częstotliwość rdzenia graficznego aż do 732 MHz (772 MHz), ale właściciele zauważyć w ich opinii, w celu uzupełnienia utraty produktywności może być zwykłe przyspieszenie;
 • redukcja obserwowana szybkość pamięci z 4000 MHz (1000 MHz do 4 stream) do 3800 MHz, ale zbyt wielu właścicieli ocenianych jako producent narzędzi do obrotu;
 • Pamięć wideo wynosi 1280 MB (zamiast 1535 MB w GeForce GTX 580) – właśnie odlutowane moduł pamięci;
 • magistrali pamięci 320 bitów brakowało, zamiast standardowych 384 bitów dla lidera;
 • Rozpraszanie ciepła jest 219 watów (na model 580, liczba ta wynosi 244 W).

przerażający wygląd

Według oświadczenia w marketingu firmy NVIDIA, karta graficzna miała stać się swego rodzaju przewodnikiem do „Matrixa” dla graczy, ale pojawienie się karty graficznej był postrzegany zupełnie inaczej. Kupujący jakoś przypomniał straszne wyglądające urządzenie GTX 280, aw uwagach na karcie Internet Video nazwie „ponury krypt.” To samo urządzenie dziwne wzór: w pełni zamknięta płytka czarno sztucznego chłodzenia obudowy, kolor zielony rozcieńczenie cienkie paski. Na odwrocie karty graficznej NVIDII GeForce GTX 570 jest wielkim fanem turbo.

Oczywiście, jak można by oczekiwać od urządzenia wideo klasy high-end podczas instalacji zajmuje dwie jednostki i przejmuje dostępną przestrzeń na trzecim yunite jakościowej wlotu powietrza. Aby znaleźć usterki z układu chłodzenia nie powiedzie się, ponieważ utrzymanie niskiej temperatury chipset obsługuje go doskonale.

Cechy systemu chłodzenia

Warto zauważyć, że wydajność karty graficznej GF mających rdzeń 110, zależy od ratingu układu chłodzenia. Więc, producent Nvidia wprowadziła nową technologię, która polega na tym, że między płytki i płyty grzejnika tworzy zamkniętą przestrzeń bez powietrza – próżni. Takie innowacji pozwoliło bardziej skutecznie rozpraszać ciepło od gorących elementów. Dlatego jest bardzo ważne, że na pokładzie nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych, które są w stanie przeskoczyć powietrze.

Wielu właścicieli oryginalnej karty graficznej Nvidia zauważyli, że śruby mocujące radiator do płyty głównej, uszczelnione. Odbywa się to ze względów bezpieczeństwa systemu chłodzenia. Po złamanie pieczęci w GeForce GTX 570, użytkownik jest mało prawdopodobne, aby przywrócić system fabryczny. Warto zauważyć, że pył nie dzieje się w próżni, a tam nic nie ma się wspinać.

Ponadto, producent dostarczył swój system monitorowania napięcia urządzenie. Limit jest ustawiony dokładnie 12 V. Każdy system zasilania skok jest wyrównany do dopuszczalnego obciążenia, lub po prostu wyłączyć kartę graficzną. Odbywa się to w celu ochrony urządzenia przed wadliwego działania dostaw normom energetycznych.

początek podano

Pierwsza karta graficzna, trafi na rynek światowy, był Gigabyte GeForce GTX 570. Producent przedstawiony opinii publicznej tylko dwie karty graficznej. Pierwsze urządzenie było bardziej ukierunkowane na dolnym segmencie klasy high-end, ponieważ priorytetem była dostępna dla wszystkich użytkowników w cenie. Wszelkie zmiany dokonane przez producenta nastąpiła żadna zmiana wpływa tylko na wygląd – Nvidia ponura kolorystyka została zastąpiona przez bardzo atrakcyjne naklejki w postaci ogromnych zielonych oczach w środku karty graficznej. Również zmiana uległa chłodnicy. W rezultacie, pojawienie się karty graficznej jest wyraźnie wyglądało obliczu Terminator.

Ale drugi przypadek był w SuperOverclock powodem jego imię. Producent Gigabyte rozproszone silnik graficznej 845 MHz i częstotliwości uniesionymi jednostkami komputerowymi do 1464 MHz. Oczywiście, system chłodzenia istotnym zmianom. zastrzeżony cooler został zainstalowany z trzema wielkimi fanami. Ponadto, producent zmodyfikował płytki drukowanej:

 • układy pamięciowe Hynix, zdolny do pracy przy 1250 (5000) MHz. Gdy test wideo potencjalnego wiórów jest znacznie większa (aż do 1300 MHz bez awarii);
 • Całkowicie przeprojektowany system zasilania, w tym wymiany statków w kondensatorach półprzewodnikowych.

Gigabyte wydajność

Jak wspomniano przez właścicieli w ich opinii, producent przeprowadził bardzo ciekawy krok do swoich klientów – modernizację systemów energetycznych zawarł w dwóch układów pamięci. Jeśli zakupić i zainstalować dwa układy 128 MB, zwiększenia objętości Gigabyte wideo 1280 do 1536 MB, a także szerokość magistrali do 320 bitów. I jak wspomniano przez fanów „pracować lutownicę” system działa, ale wymaga umiejętności i ostrożności.

Drugą cechą po obróbce jest możliwość podkręcania mniej ciepła. Rdzeń graficzny 920 przyspiesza stabilnie MHZ układ chłodzenia pracuje bez rozdarcia. Jednakże, gdy system zasilania do prowadzenia wideo ulepszenia muszą zasilania za pośrednictwem czopa 8 i złączki 6 stykowe (y Nvidia był 6 + 6).

Produkt Nvidia GeForce GTX 570 od Gigabyte w konfiguracji ma zastrzeżonych narzędzia do przyspieszania urządzenia, które jest w stanie uzyskać system monitorowania temperatury GPU, co oznacza, że w przypadku przegrzania ma automatycznego rozładowania nie będzie, i można osiągnąć wspaniałe rezultaty w rozproszeniu (na własną rękę ryzyka).

Wiele twarzy smoka

Dostać dwie karty graficzne na tym samym chipsecie, MSI i pośpiechu. Producent postanowił również wziąć segmentu tanich i rywalizować o wydajności przywództwa z drogich urządzeń. Karta graficzna MSI GeForce GTX 570 z przystępnej cenie jest przedstawiona jako niedrogą opcją Gigabyte, ze standardowym układem chłodzenia Nvidia. Ponure kolory producenta został zastąpiony przez dziwny kolor naklejki, nad którymi pyszni ogromny biały znak z oznaczeniem producenta i modelu układu. Dość dziwna decyzja nadal lubił oszczędnych użytkowników.

Ale w drugim przypadku karty wideo pracował źle, ponieważ opatentowany system chłodzenia MSI Twin Frozr III jest zainstalowany tylko na przyzwoitą kart graficznych. Producent w zestawie PCB zapasową bios, najwyraźniej nawiązując do ekstremum, że przyspieszenie można spalić urządzenie bezpiecznie. Zmieniono system zasilania nieznacznie, ale wszystkie żetony energetyczne nadal były wykonane na odwrocie karty – do testowania to wpływa na równomierne rozpraszanie ciepła. Test wideo pokazuje, że składniki mocy cieplnej nie zwiększa temperaturę blisko GPU.

dno

GeForce GTX 570 MSI jest najbardziej energooszczędny konkurenci. Marka nowa funkcja w postaci kontrolera który resetuje rdzeń graficzny częstotliwości zegara bez obciążenia do 270 MHz jest wyraźnie użytkownikom cieszyć ekonomiczne. Jednak sądząc po opiniach właścicieli, to nie jest jeszcze laptop, gdzie trzeba oszczędzać baterię, więc wielu użytkowników takiego posunięcia jest postrzegane jako negatywne.

Fabrycznie podkręcony producent MSI dość dziwny – 770 MHz dla rdzenia graficznego wygląda ubogich. Jednak w naszych testach karta graficzna wykazuje dobrą wydajność przy rdzenia 920 MHz i 4500 MHz pamięci, jednak bardziej niż ta wartość, system chłodzenia karty graficznej zaczyna wydzielać niesamowity szum wentylatorów – oczywisty przegrzaniu. Jak się okazało, problem leży za chipa Samsung pamięci, które nie są przystosowane do takich obciążeń. Eksperci twierdzą, że do podkręcania karty graficznej nie będzie działać, ale dla fanów gier w ciszy, system chłodzenia MSI Twin Frozr III stworzy maksymalny komfort.

Zdobywca serc

Kto by pomyślał, że tajwański producent dóbr konsumpcyjnych, firma ASUS, będzie decydować się na taki ruch i uczynić megainteresnoe oferować wszystkich fanów wydajności w grach i fanów podkręcania jakości – overclockerów! Po pierwsze, podobnie jak innych producentów, ASUS wprowadza na rynek ekonomiczne rozwiązanie bez żadnych modyfikacji do pierwotnego układu chłodzenia od Nvidii – to wydaje się być nowa tradycja przez wszystkich dostawców.

Ale drugi nowy produkt jest wyraźnie zainteresowany potencjalnego kupującego. Po karta graficzna Asus GeForce GTX 570 DirectCU II dotyczy 3 sztuk w budynku – trzypiętrowego samego potwora. Tylko jeden wygląd urządzenia powoduje szacunek. W przeglądzie, umieszczone w mediach, właściciele mówią, że produkt Nvidia został całkowicie zmutowane – to zupełnie nowa karta graficzna do 570 GTX rdzeń graficzny.

ASUS Spółka

Karta wideo GeForce GTX 570 technologów producent ASUS został całkowicie zastąpił system zasilania:

 • zainstalowane z rdzeniem ferrytowym, jak również w postaci stałej i tantalu ;
 • obwody przekształcony fazy zasilania 7 + 1 (6-biegunowe i 8-stykowe);
 • kontroler PWM zainstalowany Super Hybrid Engine;
 • zastąpione nowymi wióry technologicznie pamięci Samsung, a czas dostępu 0,4 ns.

Takie istotne zmiany wpłynęły na dobrze kiedy podkręcania grafiki: 950 MHz dla rdzenia graficznego oraz pamięci 5000 MHz jest uważany za silny argument dla wszystkich przyszłych właścicieli.

Nie ma wątpliwości, dla użytkownika oraz w systemie chłodzenia, ponieważ producent nie jest w trosce o piękno uczynił ją tak ogólnie. Podłoże aluminiowe jest zamontowany poniżej płytki drukowanej i uwagę na rdzeń graficzny i chipów masowe grzejnikowych aluminium, które przenikają przez rury miedziane, sprowadza się do strony rdzenia, kontaktuje się z rdzeniem graficznym. Top zestaw aluminiowa obudowa z dwoma ogromnymi fanami. Konstrukcja jest bardzo ciężki, najwyraźniej, tak zrobił się z producentem karty wideo do montażu w trzech gniazdach.

Ulubieniec overclockerów

Nie jest tajemnicą, że większość overclockerów preferują produkty firmy Zotac. Producent tradycyjnie dla tego chipa wydała dwie wersje swoich urządzeń. Tylko w przeciwieństwie do swoich konkurentów, zrobił bardzo nieoczekiwany sposób. Zotac GeForce GTX 570 opłacalne rozwiązanie dostępne bezpośrednio z magazynu producenta chłodnicy, który jest zainstalowany na wszystkich urządzeniach low-end. Podobno w laboratoriach Zotac zdecydował, że karta graficzna Nvidia Turbofan może zamarznąć.

Ale modyfikacja GTX 570 AMP wszystkim ich wygląd bardzo wygląda oryginalnego produktu. Ten sam cooler turbo na odwrocie karty i ogromną pokrywą ochronną na górze chłodnicy. Nie bez zmiany systemu zasilania. Został nieco zmodyfikowany, ale wygląd w porównaniu z kartą Nvidia nie jest naruszona. Producent wykonane fabrycznie podkręcony rdzeń 780 MHz i 1000 MHz pamięć. W rezultacie właściciele zaznaczyć w uwagach, o ewentualne podkręcania może być mowy. Raczej dziwne podejście na Zotac lidera rynku dla swoich klientów.

W dążeniu do ciszy

Ale urządzenie Inno3D iChill GeForce GTX 570, który w dużej mierze pozytywne opinie o bardzo zadowolony z innowacyjnym systemem chłodzenia. Biegnie prawie cicho, z powodu chłodzenia wiórów GPU i pamięci odpowiada chłodzeniu wody. Warto zauważyć, że producent jest znany Inno3D nabywców klasy budżet: przyzwoitą wydajność i niska cena – to jest w gestii spółki. A następnie – urządzenie High-End-klasa, nawet z chłodzeniem wodnym!

Łapówki w pierwszych wyglądu i wielkości miejsce grafiką – urządzenie zajmuje tylko jedno gniazdo, i zainstalować kartę wideo może być w dowolnej jednostce systemowej bez obawy, że kosz z dysków twardych będą blokowane. To zabawne, że producent zainstalowany vodopompu na karcie graficznej i bloku wodnego z chłodnicą powietrza wniesionej przez komunikowania rurami pół metra na zewnątrz. Fabrycznie podkręcony urządzenia Inno3D na rdzeniu aż do 780 MHz, jednak użytkownicy zgłaszają akcelerator grafiki skuteczności można bezpiecznie podnieść do 860 MHz. W teście, w porównaniu z konkurentami o wszelkich pomiarów mowy i hałasu nie może być. Wielki podejście do klienta.

Jak siedzieć na dwóch krzesłach?

Znana marka Gainward zadowolony również swoich fanów dwóch urządzeń. Zastrzeżony system chłodzenia od renomowanego producenta zawsze miał najwyższe noty w testach z konkurentami, więc projektanci firmy nie ufa takiej materii roślinnej i Nvidia stworzyli dwie karty graficznej z własnymi systemami chłodzenia.

Pierwszy produkt – GeForce GTX 570 1280MB – standardowy cooler, który jest charakterystyczny dla producenta, aby zainstalować urządzenie na wszystkich najpopularniejszych modeli. Duży radiator aluminiowy, rury miedziane i pad i dwa ogromne – Wentylatory niespodzianka nic specjalnego, ponieważ średnia. Expert Narzędzie zastrzeżone narzędzie dostarczane w zestawie, to jest łatwe do rozproszenia rdzeń graficzny 850 MHz, pokazując we wszystkich testach doskonałą stabilność i wydajność.

Drugi egzemplarz GTX 570 Phantom jest skierowany na rynek cichych urządzeń. Za nią odpowiedzialny trzy małe chłodnicy, które są zamontowane pomiędzy grzejnikami aluminium. Ich zadaniem jest łatwe płyty przepływ powietrza. W rzeczywistości jest to wspólny układ chłodzenia pasywne, które będzie z pewnością jest napływ zimnego powietrza w postaci trzech chłodnic. Przyspieszeniu celu pełnego 850 MHz – nie jest to ograniczenie, a temperatura GPU zależy od właściwego układu chłodzącego w obudowie komputera.

lider na rynku

Produkt Palit GeForce GTX 570 będzie bardziej interesująca dla zwykłych użytkowników, ponieważ jest wyjątkowy w tym, że producent, ustawienie potężny system chłodzenia, oddał podkręcony godnym karta graficzna. Rdzeń graficzny w trybie normalnym taktowaniu 800 MHz. Przyspieszenie może być przeprowadzona do 900 MHz, ale jest ona zablokowana w BIOS karty graficznej, a urządzenie traci gwarancji producenta. Taka jest interesujący krok od firmy Palit.

Co do układu chłodzenia, to zapożyczone z kartą graficzną Gainward (znany fakt – jedna roślina prezentuje dwie marki). W związku z tym, usuwanie ciepła z wiórów z pamięcią oraz z procesora graficznego w urządzeniu w celu. Oto tylko wentylator zainstalowany w urządzeniu jest dość głośny, najwyraźniej z własnej konstrukcji, więc podkręcania właściciel urządzenia musi być przygotowany na głośny szum w jednostce systemowej.

podwójna taryfa

Wszelkie wyniki testów karty graficznej jest kompletna bez przedstawiciela firmy EVGA. Warto zauważyć, że producent zawsze stara się pokonać swoich konkurentów wprowadzenia takich technologii, które nie mogą pochwalić się resztą. Z GTX 570 EVGA Spółce udało się przekonać swoich fanów. Aby poprawić grafiki, wideo i technologię 3D urządzenie posiada wbudowanej pamięci 2560 MB. Tu jest coś nie gracze i pracownicy biurowi i kreatywnych ludzi, którzy muszą pracować z edycji wideo myśleć – nie ma prawie filtr wideo, który może trwać 2,5 GB pamięci wideo.

Naturalnie, z overclockingu potencjału nowych elementów jest gorzej. Producent nie zmienił specyfikację karty graficznej, pozostawiając pracowników ustawienia Nvidii, ale system chłodzenia jeszcze wymienić. Jako eksperci w swoich opiniach powiedzieć, podkręcania rdzenia graficznego niż chipset 800 MHz istnieje znaczne ciepło (85-90 stopni Celsjusza). Wskazuje to urządzenie niechęć do rozproszenia.

Konkludując

Warto zauważyć, że opinie chipset GeForce GTX 570 są bardziej niż pozytywne, ponieważ dla urządzenia w przedziale cenowym od 400. e. Liczby przyspieszenia są dość atrakcyjne. Wielu właścicieli powiedzieć, że rdzeń graficzny GF 110 jest zdolny do wielu rzeczy, co najważniejsze – zapewnienie godnej chłodzenie jest nie tylko potężny cooler, ale także w komputerze osobistym.

Potencjalny nabywca będzie go znaleźć na rynku właściwym urządzenia zgodnie z wymaganiami. Powinno być ciche urządzenie? Gainward Phantom lub Inno3D iChill zapewniają ciszę w pomieszczeniu podczas gry. Dobry potencjał do przyspieszenia – Gigabyte, Asus i Palit. Nawet dla kreatywności istnieje kartę graficzną, EVGA dobry w laboratoriach to przeszkadza.