105 Shares 7966 views

Łosoś z grilla Gotowanie tajemnic

Stek – słowo pochodzi od angielskiego „stek”, czyli „kawałek”. W oryginale jest to kawałek wyciąć tylko zabite zwierzę, pokroić w poprzek włókien i smażone na grillu na węglach lub otwartego ognia. Obecnie, jednakże, ten sposób krojenie i gotowanie nie odnosi się wyłącznie do mięsa, ryby, ale zwykle duże. Tak, spróbuj dowiedzieć się nie tylko, jak prawidłowo wybrać, wyciąć, ale także w jaki sposób gotować pyszny stek z łososia z grilla.


Wybór ryb

Oczywiście, w dzisiejszych ryb supermarketów działu sprzedaży gotowe do zazharki steków rybnych, ale mogą być cięte przez długi czas, co prowadzi do sucha gotowego dania. Że gotowany łosoś z grilla okazało soczyste, lepiej rzeźbić całej tuszy siebie. Aby to zrobić, należy wybrać ryby (najlepiej duży rozmiar), a to musi być chłodzony, lecz w żadnym wypadku nie zamrożone.

przygotować steki

Tak więc, gdy wrócił do domu, łosoś musi być oczyszczone, gut, usunąć głowę, płetwy ogonowej. Nawiasem mówiąc, ten ostatni może być stosowany zrobić pyszne zupy. Za pomocą cienkiego noża ryb, cięcia osnowy w steki grubość 2-2,5 cm. Dokładnie przepłukać zimną bieżącą wodą, a sucha papierowym ręcznikiem. Następnie można rozpocząć przygotowania potraw.

Wybór przypraw

Gotowanie danie jak łosoś z grilla, należy pamiętać o dokładności w doborze przypraw. Nie używać przypraw z silnym, ostrym zapachu, tak aby nie przerywać prawdziwy smak i zapach. Nie jest również odpowiednie zioła aromatyczne, ponieważ prażenia będą palić i dodać danie gorzki. Najlepiej nadaje się lekkie przyprawy takie jak zmielone czarnej lub białego pieprzu. Ponadto idealnie stapia się z czerwonym ryb, owoców cytrusowych (cytryna i wapno).

Łosoś na grillu. Przepis na przesłuchanie

składniki:

  • Stek z łososia trzy;
  • pół cytryny;
  • Jeden wapna;
  • Dwie łyżki oliwy z oliwek;
  • Dwie łyżki sosu sojowego;
  • sól;
  • Pieprz biały mielony.

marynowanie

Proces przygotowywania takich potraw jak łosoś z grilla, z marynaty. W tym celu zrobić z połowy cytryny i limonki wycisnąć sok. Dodać oliwę z sosu sojowego i oleju i pieprz do smaku. W razie potrzeby, marynata może być trochę soli, ale powinien to robić ostrożnie, bo sos sojowy jest już w wystarczającym stopniu zasolenia. Steki umieścić w głębokim zbiorniku, zalać marynatą i wymieszać delikatnie ręce, aby równomiernie rozprowadzić sos na kawałki ryb. Pół godziny w temperaturze pokojowej, jest wystarczająca do wytrawiania łososia.

Zazharivanie

Marynowane steki umieścić na stojaku, ustawić go na grillu z gorącymi węglami wyprzedzeniem. Łosoś z grilla przygotowywane na długie, 10-12 minut z każdej strony na złoty kolor smaczne.

Zapraszamy do stołu!

Gotowe steki podawane z talerz świeżych sezonowych warzyw i pieczonych ziemniaków. Nawiasem mówiąc, jest to doskonały jako dodatek i gotowane w folii na węglach mrożone warzywa: zielona fasola, brokuły, kalafior, brukselka, albo mieszanina takich jak meksykańskie.