877 Shares 8333 views

"Cadbury" – czekolada dla koneserów słodyczy

"Cadbury" – czekolada, którą słyszy każdy kochanek. Pomimo faktu, że dzisiaj firma taka już nie istnieje, produkty tej marki są nadal produkowane. "Cadbury" – czekolada, znana konsumentowi od prawie dwustu lat. Nadal jak poprzednio ma swoich wielbicieli.


"Cadbury" – czekolada z bogatą historią

Więc więcej. "Cadbury" – słynna czekolada. Gdzie zaczęła się jego historia? Odkąd młody Brytyjski Quaker John Cadbury otworzył w 1824 roku mały sklep z herbatą i kawą w Birmingham. Czekolada i kakao w tych dniach były prawdziwym luksusem dla konsumentów. Mimo to dwudziestodwuletni Anglik oferował tylko te napoje. Facet miał okazję. Jednak po siedmiu latach wszystkie produkty Cadbury zaczęły używać niewiarygodnego zapotrzebowania. Czekolada i kakao zostały wyprodukowane na wynajętym słodziku z Jana. Zapotrzebowanie wzrosło.

Popularność na świecie

Wielu fanów pojawiło się w firmie Cadbury. Czekolada i kakao w 1840 roku znane były w dwudziestu siedmiu wyznaniach. Oczywiście obszar wymagał ekspansji. W ciągu następnych siedmiu lat fabryka stała się przedsiębiorstwem rodzinnym. W latach osiemdziesiątych został przeniesiony do przedmieścia Birmingham. Dla robotników stworzono wspaniałe warunki pracy. Opanowano zaawansowane technologie produkcji. Na początku ubiegłego wieku produkty Cadbury były znane we wszystkich krajach świata. Mleko czekoladowe Mleko o bogatym i zarazem bardzo delikatnym kremowym smaku stało się tak zwaną wizytówką firmy. Symbol jakości marki do dziś.

W 2010 roku firma została sprzedana amerykańskiej koncernu Kraft Foods. W tym czasie istniało już wiele oddziałów w Europie, Japonii, Chinach, Australii, Indiach i Rosji. Na światowym rynku słodyczy był 10% udział. W Rosji marka ta stała się popularna w 1992 roku. Po czekoladzie Rosjanie lubili gumę do żucia "Stimorol", "Dirol" i "Malabar", wyprodukowaną w Veliky Novgorodzie. Do tej pory wśród słodkich zębów produkty firmy są bardzo potrzebne.

Cadbury Świat

A teraz o najciekawszych. Fabryka czekolady Cadbury to cały świat fantastyczny. Kompleks, zlokalizowany w Birmingham, oferuje gościom na każdym kroku przyjemne pyszne produkty. Tutaj można prawie zgubić wśród gór czekoladowych. Czternaście sektorów tematycznych przyniesie Ci ogromną przyjemność. Przez chwilę czujesz się dzieckiem z filmu "Charlie i fabryka czekolady".

Przy wejściu na teren malowane są obrazy malowniczych starożytnych Azteków. Przecież to byli pierwsi ludzie, którzy byli zainteresowani ziarnami kakaowymi. Oto "cena". Dwie fasolki otrzymały dynię, dziesięć było dla królika i sto dla mężczyzny. Ogólnie, jak mówią, można sprzedawać swoją ojczyznę za czekoladę. Poniżej przedstawiono Europejczyków atakujących Aborygenów, aby zabrać cukierków.

Część robocza fabryki

Część robocza fabryki wyposażona jest w nowoczesne i historyczne "narzędzia pracy" – maszyny do wyrobu czekolady ("konchas"). W nich zamontowano bębny granitowe, szlifuj fasolę. Jest to pierwszy krok w procesie wytwarzania czekolady.

Fotografowanie w tym obszarze jest zabronione. Fabryka stara się w tajny sposób zachować metody produkcji i przepisy kulinarne. Jednak w weekendy praktycznie nikt nie ma w miejscu pracy. Oprócz jednego lub dwóch opakowań. W związku z tym kierownictwo może zgodzić się i zrobić wspaniałe zdjęcia.

Rozmieszczenie czekolady

Ogólnie rzecz biorąc, zwiedzanie jest bardzo interesujące. Ponadto, przez cały czas, goście otrzymują batoniki czekoladowe. Krótko mówiąc, prawdziwy raj dla słodkiego zęba. Kilka płytek pojawia się tuż przy wejściu. Dosłownie w ciągu pięciu minut – kolejna para barów. Problem jest jeden – nigdzie nie ma wody, ani herbaty. Bez napojów. Dla ciała – prawdziwy stres.

Na taśmie przenośniowej w tym czasie będzie kusząca pływać kubki z czekoladą. Tutaj można wybrać dowolny wypełniacz i pokonać jeszcze jeden wstrząs. Nazwy wypełniaczy są bardzo oryginalne, intrygujące i elokwentne. Podobnie jak te, które John Cadbury pojawił się wiele lat temu. Na przykład "islandzki mszar" lub "czekolada wierzącego". Proste arcydzieła kulinarnego poety!

W fabryce można również odwiedzić lekcję modelowania czekolady. Tutaj możesz upominek z czekoladowymi jajkami. Wymiary mogą być czymkolwiek: od kurczaka po strusie. Możesz zamówić "maxi-egg".

Ogromny sklep

I wreszcie. W pobliżu tego kompleksu jest również ogromny sklep "Cadbury". Czekoladki, słodycze i kafle, prezentowane w niewiarygodnej ilości, z pewnością doprowadzą Cię do pełnego rozkoszy. Co do zasady, mają słodycze w drodze.

Nawiasem mówiąc, firma produkuje nawet czekoladowe, mające na celu tych, którzy boją się przybrać na wadze. To Milka Crispello. W związku z tym zapotrzebowanie na czekoladę nie spada. Przecież ludzie zaczęli spożywać słodycze znacznie mniej niż niedawno. Zwłaszcza kobiety. To nie jest zaskakujące. Przedstawiciele sprawiedliwego seksu dbają o ich postać. Milka Crispello zawiera tylko 165 kilokalorów. Do smaku i konsystencji przypomina Ferrero Rocher. Opakowanie zamykające umożliwia podzielenie czekolady na kilka posiłków. Sprzedaje się pod hasłem "małe wakacje dla Ciebie". Oznacza to, że człowiek może cieszyć się wielkim smakiem bez poczucia winy w tym samym czasie.

Między innymi słodycze to Tempo, Piknik, Owoc & Nakrętka, Bubbaloo i wiele innych. Asortyment jest wystarczająco szeroki. Każdy może wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz. Według własnego uznania. Cieszyć się słodkim! Ciesz się zakupy!