610 Shares 1983 views

Dach z rąk, cech i zalet tego procesu

Dziś na rynku budowlanym, można znaleźć ogromny wybór pokrycia dachowego, z którym można polegać, aby chronić swoje pomieszczenia przed deszczem. Niektóre z nich są tradycyjnie wykorzystywane do budowy wielu dziesiątek lub nawet setek lat (łupek, blachy ocynkowanej), ale niektóre są stosunkowo nowe. Te ostatnie powinny obejmować miękkie dachowe gonty (Onduline), desek i dachówką, który otrzymał znaczną popularność w ciągu ostatnich 10 lat.


Ze względu na specyfikę niektórych materiałów, dach z rękami można wykonać nawet bez użycia skomplikowanych urządzeń, a także dużej liczby osób. Tak więc, na przykład, na dachu swojego domu lub garażu mogą być pokryte takim interesującym materiałem jak Onduline, który ma niską wagę i elastyczność. To sprawia, że nie tylko zmniejsza presję na dachu, ale również sprawia, że łatwo wykonać wszystkie prace instalacyjne nawet dla jednej osoby. Jedyną wadą tego materiału jest to, że konieczne jest wzmocnienie wielu śrub samogwintujących, aby zapobiec osłabieniu dachu podczas burzy lub silnych wiatrów. Również nie zaleca się chodzić na Ondulin jako miękki materiał może być lekko zniekształcony.

Dach ręce obejmujące asystentów może być również wykonany z tektury falistej, które jest Blacha żelaza pokryty kompozycją wodoodpornym. Materiał ten jest powszechnie stosowany nie tylko jako pokrycie dachowe, ale także jako budowach ogrodzenia (cienkie arkusze) i obszarach podmiejskich. Szeroka gama kolorów pozwala wybrać niemal dowolny kolor, który może dać dach kolor, który chcesz. Dach z rękami rozpoczyna się montaż dachu cross-lag, które oparte są na jego podstawie na ścianach nośnych, a na górze jest mocno przybite do siebie. W zależności od kąta nachylenia i szerokości budynku, dodatkowe podpory pionowe mogą być instalowane do utrzymania transportu drewna, które zapewniają ochronę przed ugięcia, i daje wytrzymałość strukturalną pomieszczeniach. Następnie, zewnętrzna strona krokwi dopasować materiał impregnujący, który zapewni dodatkową ochronę izolacyjną przed ewentualnym wnikaniem wody. Po okładzina jest wykonywana, na wierzchu której znajduje się już na śruby lub gwoździe (w zależności od rodzaju materiału pokrycia dachowego) obsadzone arkusza materiału (azbest, metalu, płytek, Ondulin, faliste, ocynkowana i tak dalej).

Dach z rękami koniecznie wymaga również wewnętrzną izolację dachu, więc po wykonaniu pracy na wolnym powietrzu, nadszedł czas, aby zejść do przestrzeni poddasza i kontynuować instalację jakość materiału izolacyjnego. Izolacja jest wełna mineralna, jednak ze względu na uwalnianie cząsteczki szkła, jak również wielka wrażliwość na wnikanie wilgoci, niektóre właściciele próbują nie używać. Jeśli wełna mineralna jest nadal używany, a następnie po ułożeniu w przestrzeni mezhstropilnoe, należy go zamknąć folię izolacyjną.

Jednak dach dachu z rękami można wykonać najbardziej niezawodnego materiału do dzisiaj – z metalu. Pomimo faktu, że niektórzy są sceptyczni nim prawidłowo określone i są wykonane z wysokiej jakości stali, to będzie w stanie wytrzymać znacznie więcej niż kilkanaście lat. Oprócz doskonałej odporności na działanie agresywnych czynników środowiskowych, ale także niezawodnie będzie chronić swój dom przed gradem i opadami śniegu, co jest bardzo ważne, szczególnie w okresie zimowym.

Wreszcie należy zauważyć, że dach garażu z rękami może również rob nie masz dużo czasu, bo cały nowoczesny materiał jest bardzo przydatny podczas wykonywania prac montażowych. Powodzenia w budynku!