125 Shares 5821 views

Precz z zimno w mieszkaniu, lub jak przerobić okna pcv w trybie zimowym

okna plastikowe (nawet wysokiej jakości) z wysokim poziomem ochrony cieplnej i wysokiej jakości wodoodpornej zimę odsłoniętą jak pocenie się i zamrażania. To nie jest oznaką małżeństwa lub nieprawidłowej instalacji. Najprawdopodobniej po prostu nie dbają o odpowiednie przygotowanie swoich sezonowych okien.

Dziś będziemy mówić o tym ważnym temacie. Tak, jak przenosić okna pcv w trybie zimowym, pozbyć się przeciągów oraz osiągnięcie dodatkowych ramek termoizolacyjnych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, bliżej przyjrzeć się wszystkich „słabości”.

Tryb zimowy plastikowe okna i akcesoria

O to – w pierwszej kolejności. Zasadniczo, nowoczesne okna wyposażone są w okucia przeznaczone dla trybu 2 lub 3 sezonu. To albo „lato-zima” lub „lato-zima-jesień”. Część właścicieli okien nawet nie wie o tym, a gdy zimno zaczynają przeklinać „hack” producent. Ale będziemy korygować to nieporozumienie – porozmawiajmy o tym, jak przełożyć nowe okna w trybie zimowym. Zdjęcia zamieszczone w artykule pomogą czytelnikowi pod względem jasności.

Najczęściej sytuacja zostanie naprawiona: wszystko sprowadza się zamienić parę śrub. Tłumaczymy nasze okna w „zima” i zapomnieć o problemach. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na zwrotnicy. Co to jest? Pin nazywa miniaturowy mechanizm, dzięki któremu skrzydło może być utrzymywany w położeniu zamykającym, większość jego położenie – na obwodzie okna. Pamiętaj kliknij, gdy zawór zamyka? Działało podudzie.

Jak go znaleźć?

To może wyglądać jak pierścień lub dźwigni owalny. Jeśli nakrętki w kształcie pierścienia, posiada otwór znak. Sprawdź, kiedy to znajduje się blisko ramy z uszczelką – w trybie zimowym. Kiedy dostarczono największą przyczepność do profilu skrzydła okiennego. Może to przez cały rok korzystać? Tak, po prostu dlatego, że uszczelka szybko zużywają się i na zewnątrz „w obiegu”.

Regulowane przez sworzeń (jeżeli owalny kształt) w bardzo prosty sposób, bez użycia narzędzi. W nakrętką – z pomocą sześciokąta. Zamieniając je pierścień, robią ruch znakiem małej okręgu bliżej uszczelki. Powrót w „lato”, aby przenieść tak proste jak tłumaczenia okna pcv na tryb zimowy – obracając pierścień.

Pióra i pętlę w oczekiwaniu na zimno potrzebne urządzenia smarującego lub olej roślinny lub specjalnego narzędzia z rurowego strzykawki.

Dbać o uszczelce

Jest to o r kauczuku między skrzydłem a ościeżnicą. Stwierdzili oni również uszczelnienie krawędzi oszklenia. Późną jesienią, dotknąć obwód i zapewniają elastyczność, zwłaszcza w rogach. Normalnie, to łatwo zginać i szybko wykonuje wstępną formę.

Jeśli tak nie jest, to jest niemożliwe, aby ożywić dowolną życie, będzie musiał się zmienić. Jeśli wszystko jest w porządku, przed oknami przeniesienie plastycznych w trybie zimowym, i dbać o jego treningu poprzez nabycie smaru silikonowego w aerozolu lub rury ze strzykawką.

Smarujący nakłada się szczotką dobrze przemywa i suszy się uszczelki (lepiej się naczynie żelu, ale nie alkohol lub produktów ściernych). Jeżeli wielopłaszczyznowych uszczelnienia, pierwsze miejsce oznacza między płatkami.

Nie zapomnij o hermetycznej uszczelki wokół krawędzi szyby. Jeśli tak nie jest częścią stopki oszklenia (nie tylko w fazie projektowania albo łamany) uszczelnienie smar jednostki szkła izolacyjnego są podobne do normalnego.

Co zrobić z szwach?

Chodzi o szwach pomiędzy profilem i otwieranymi oknami. Jest tam, że „wyciekły” główny ciepła z pomieszczenia. Przed przenieść Państwo okna plastikowe w trybie zimowym, upewnij się, że nie występują przeciągi. O złamanym izolacji, oprócz ostatniego, powiedzmy, skraplania lub nawet lód na oknie. Aby pozbyć się tych problemów będzie kolejna warstwa piany. Bardziej niezawodne – płytki z tworzywa sztucznego lub płyt gipsowych w połączeniu z wełny mineralnej.

Nie zaleca się izolować okien plastikowych metody „folk” – .. wełna, domowej roboty kit itd Większość z tych funduszy jest nie tylko nieskuteczne, ale również jest w stanie zaszkodzić – tkaniny i wełny zachować w wilgoci, która prowadzi do pleśni i kondensacji i rozmazany wosku szczelinowego lub topiony parafina, ryzykujesz zepsuć uszczelnienie fabryczne.

Jak przenieść okna pcv na tryb zimowy (Roto)

Jest to popularne okucia ROTO, znany na rynku konsumentów w różnych wersjach i dostarczane przez różnych producentów w wielu krajach. Jej zasady korekty – takie same dla wszystkich modeli.

Jak przenieść okna pcv w trybie zimowym, kiedy obecność takich akcesoriów? Obecne modele są regulowane przez 4mm klucza sześciokątnego, starszych – Szczypce i śrubokręt. Jakie są główne problemy, które wymagają naszej interwencji?

Jeśli zamykania skrzydła okiennego, to ocierały się to w dolnej części ramy – luźną pętlę. Wymaga niewielki wzrost: dolną przegubu (powyższego) usunąć osłonkę, wprowadzony do wnęki prowadzenia regularnej sześciokąta wzrasta (obroty w prawo) lub pomija (w lewo) ramy do kilku milimetrów. Zazwyczaj to wystarcza.

Gdy zawór „kolizji” z korpusem w części środkowej, w celu dostosowania go w kierunku poziomym. Odbywa się to za pomocą specjalnych śrub na górnej i dolnej zawiasów. Jeśli je obracać w prawo – klapa bliżej pętli (zmniejsza się wypasu), – o framugę. Przesunięcie nie może być więcej niż 2-3 mm. Podobnie walczymy i pochyłe.

inne problemy

Jeśli pomimo operacji zimowego okna plastikowe, nadal istnieje projekt (okno po prostu wieje), lepsze naciśnięcie skrzydła osiągnąć mimośrodowe sworznie blokujące (można je znaleźć patrząc na końcu skrzydła w pozycji otwartej).

Część modeli armatura ROTO zawiera kilka mimośrody regulacyjne, starają się pracować na nich w regularnych odstępach czasu.

Jeśli nagle z szybkim otwarciem prawidłowo załadować zamek i klamkę zatrzymany w środkowym położeniu pomiędzy trybem szeroko otwarte i złożyć okno, znajdź „CLIP” (język) poniżej pokrętła i obrócić uszczelnienie równoległego. Uchwyt może obrócić delikatnie. To nie działa? Tak więc, słaby kontakt z językiem ze sprzęgłem jednokierunkowym – poluzować mechanizm i umieścić go w cienkiej płyty, więc przedmioty mogły być w kontakcie ponownie.

Czasami zdarza się, że uchwyt wystarczy poluzować lub trzeba wymienić (zdecydowaliśmy się umieścić Zamek „dzieci”). Obraca się o 90 ° C pasek, który obejmuje bazę odkręcić śruby i zainstalować nowe. Jeżeli wymiana nie jest konieczna – wystarczy pociągnąć je mocniej.

Nie zapominajcie o pielęgnacji mebli

Aby mechanizm służył długo i dokładnie, materiały wymagają smarowania. Aby to zrobić, należy samochodzie lub Olej silikonowy WD-40 i stosuje do podłoża. Powinno to odbywać się co najmniej raz w roku, przed przeniesieniem okien plastikowych w trybie zimowym, a pożądane jest – dwa razy częściej.

Inne, bardziej złożone problemy wymagają połączenia specjalistycznej naprawy.