399 Shares 3142 views

Elektryczny rower z rąk – to możliwe! Jak zainstalować własne ręce elektryczny rower

Każdego roku treść prywatnych pojazdów w mieście staje się coraz droższe. Z tego powodu, wielu obywateli w lecie wolą przejść na rowerze. Jako środek do dojazdów lub długie spacery na wsi, transport ten jest idealny.

Niestety, warunki infrastruktury naszych miast i innych obszarów zamieszkanych są dalekie od ideału: jest często nie tylko banalne ścieżki rowerowe, ale nawet nie ma porządnych dróg publicznych. Więc jeśli chcesz używać znajomego dwukołowy dla podróżujących do iz pracy nie tylko są często do czynienia z faktem, że na początku dnia przybycia zmęczony i spieniania.

Co dziwne, ale może być dość znacznie złagodzić warunki ich podróży, kładąc na jego technikę potężny i kompaktowy silnik elektryczny. Dziś będziemy projektować rower elektryczny z rękami. Z odpowiedniego sprzętu i czasu, aby zrobić to więcej niż realne.

Trochę historii

Jeśli pamiętasz, w niedawnej przeszłości trudno było sobie wyobrazić, dość zwarty i lekki akumulator, który mógłby zapewnić przepływ avtomobilchika coś cięższego zabawki dla dzieci w obrębie kilkuset metrów.

W tym obszarze rozpoczęła się dopiero po wprowadzeniu szeroko Ni-MH (baterii niklowo-wodorkowe), który był używany jako elektrolit wodorotlenku potasu.

Okazało się, że te baterie są w stanie przechowywać wiele razy więcej energii niż standardowe elementy kwasem, a ich żywotność jest znacznie dłuższa. Ponadto, w zakresie poprawy technologii produkcji szybko stało się jasne, że ich koszt nie jest zbyt wysoki.

W tym samym czasie, wielu „DIY” i zaczął odwiedzać ideę jak oni mogą zrobić z rękami rower elektryczny. I wtedy stał się cud: wszechobecne chiński rozpoczął na skalę przemysłową do produkcji nie tylko baterii, ale również wszystkie inne elementy i mechanizmy, dzięki którym można szybko przekształcić zwykły rower w rodzaju elektrycznego „meteor”.

Składniki i ich koszt

Oczywiście, przede wszystkim musimy silnik, który w zagranicznych sklepach można kupić za około dwa tysiące rubli. Następnie będziesz musiał kupić jej kontroler, który kosztuje około tysiąca rubli.

Nie zapomnij o (również o kilku tysiącach) akumulatora, jak również serwo-testera i jakości ładowarki. Razem „pull” raz na kilka tysięcy. Jeśli chodzi o żywotność baterii, lepiej jest kupić produkt przy 5000 mAh minimum.

Ponadto, różnego rodzaju rzeczy są jak kable energetyczne, złącza i miernik mocy, które można kupić w każdym sklepie dla elektryków. Ich cena waha się w zależności od producenta, dzięki czemu wynik jest pewne specyficzne postacie trudne.

inne akcesoria

Ale to jest zbyt wcześnie na relaks! Przed dokonaniem rower elektryczny, należy kupić cztery koła pasowego na generatorze VAZ 2108, a także parę pasa generatora od niego.

W sklepie dla rowerzystów będzie autostrada, parę rękawami i maksymalnej łańcuchu jakości. Nie zapomnij przerzutkę i zębatki 52T. Między innymi, wymaga płyty diamentowe do szlifierek kątowych, śrub, nakrętek i opasek, które są najlepiej zakupione z pewnym marginesem.

Zatem wszystko zajęłoby co najmniej 12-13 tysięcy rubli. Jeśli to możliwe, najlepiej jest zakupić najwyższej jakości komponentów, ale w tym przypadku koszty projektu może znacznie wzrosnąć.

mechanika

Rozrusznik elektryczny rower, aby ich własne ręce z jego elementów mechanicznych. Nie trzeba dodawać, że wszystkie prace powinny być wykonywane z maksymalną jakością, ponieważ wpływa własnego bezpieczeństwa.

Załóżmy, że urządzenie będzie wyposażone w tradycyjnym napędem na tylne koła. Aby zapewnić właściwą siłę momentu obrotowego, po prostu tak, i będzie przydatna gwiazdy 52T. Aby dołączyć go do piasty, trzeba ostrze diamentowe szlifierek kątowych o średnicy 15 cm.

Otwór tuleja otworu wiertniczego oraz plik, polegając na własnej sile. Ustalić cała konstrukcja może, stosując standardowe „owiec” odpowiedniej wielkości. Oczywiście, konieczne jest, aby myśleć o balansowanie, lub dla prędkości czekasz na niezwykle emocjonujący.

Nawiasem mówiąc, nie zastanawiasz się, jak i na to, co kupiliśmy Freeway? Odpowiedź: jest to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ zapobiega przekazywaniu momentu obrotowego z koła do silnika, co może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Należy zauważyć, że obwód standardowy (bo masz normalne budowniczy dróg?) Nie siadaj na nim, tak że zęby mają trochę szlifować. Aby zamocować go do średnicy piasty przelew 10 mm, trzeba kupić adapter w sklepie rowerowym lub udać się w poszukiwaniu normalnego Turner. Nawiasem mówiąc, bez rower elektryczny z rękami zrobić, co do zasady, nie jest łatwe.

Standardowe zastosowanie zmiany biegów, aby utworzyć żądane naprężenie łańcucha biegnącego z autostrady do napędzanego koła łańcuchowego. Maksymalne wzmocnienie struktury, jako udany wyjazd zależy od jego siły.

Ważne! Moment obrotowy z silnika mają być przekazywane stopniowo w celu uniknięcia odkształcenia i złamania zębatkę, która w konwencjonalnym rowerze po prostu nie przeznaczonym do takich obciążeń. Wystarczy do tego i stosować te koła pasowe i pasy generatora VAZ 2108, który kupiliśmy wcześniej.

Nieco ramy

Nie mimochodem wspomniał, że w świetle obecnej konstrukcji kontaktu korzystne jest stosowanie konwencjonalne modele rowerów drogowych. Ponieważ moc silnika może być całkiem przyzwoita, zaleca się, aby nie korzystać z włókna węglowego i aluminiową ramę. Pasuje najlepiej zwykłej stali, powszechnie stosowane w produkcji „ashanbaykov”.

Elektryczność i elektronika

Mając do czynienia z części mechanicznej, przejdź do „serce” naszego przyjaciela dwukołowy. Zastanów się, jak wzmocnić silnik do rowerów elektrycznych i innych ważnych szczegółów.

Zacznijmy od sterownika. Dołączyć go do ramy lepiej, aw tej dziedzinie jest pożądane, aby zeskrobać trochę farby i umieścić cienkiej aluminiowej, pasta termiczna rozmazany. To nie będzie myśleć o ostygnie, co jest bardzo ważne w okresie letnim pokatushek.

Dbamy o bezpieczeństwo!

Serwo tester musi znajdować się w trybie ręcznym: korzystne jest określenie optymalnej mocy. Do jego zasilaniem, zaleca się używać L7805 wiórów. Do roweru w razie konieczności dał wszelką możliwą moc, należy gdzieś na kierownicy (w wygodny i łatwy dojazd do ustalenia lokalizacji) prosty przełącznik kontaktronowy.

W takich przypadkach, nie było nagłe szarpnięcia, które są obarczona zakłóceń zębów na kole zębatym, należy tester servo wejściowych umieścić na parę rezystorów dzielnika napięcia, w połączeniu z kondensatorem 100 mikrofaradów (idealnie). W ten sposób można zapewnić sprawne wzrost prędkości o około 0,5-0,7 sekundy.

Miernik mocy najlepiej jest umieścić na kole pająka, który pozwoli nam śledzić zużycie energii, z wyprzedzeniem, aby dokonać zmian w planie. Same jak baterie do rowerów elektrycznych będzie optymalnie nosić torby w siedzeniu. Więc można w jak najkrótszym czasie, aby wymienić je na nowsze i naprawy dostęp zostanie znacznie uproszczone, jeśli to konieczne.

Nie zapominaj, że Twój samochód może rozpędzić się do przyzwoitej prędkości. Na tej podstawie należy rozważać nawet tylko dźwięk, który będzie dobry czas ostrzec innych użytkowników drogi o swoim podejściu.

Nie rób tego!

W Internecie można znaleźć twierdzenie, że rower elektryczny z rękami z śrubokrętem pozwoli Ci zaoszczędzić od pozyskiwania wszystkie powyższe składniki. To nie jest tak.

Zobaczmy: nawet śrubokręt 600 W bez intensywnej opieki pedałów nie wspina się na każdym wzgórzu, a jeśli spojrzeć na zużycie mechanizmu … Ponadto, odpowiedni mechanizm siła będzie bardzo, bardzo drogie, nawet jeśli nie brać pod uwagę koszt baterii markowych ,

W skrócie, to lepiej wydać pieniądze na coś bardziej użytecznego.

Kilka uwag na temat funkcjonowania

Przed dokonaniem rower elektryczny z rąk, to najlepiej odłożyć dużo pieniędzy na baterie o dużej mocy. Na początku tego artykułu rozmawialiśmy o akumulatorze przy 5000 mAh pojemności. Jej wystarczy na około 8-10 kilometrów, pod warunkiem rzadką przyspieszenie do 40 km / h. Średnia prędkość w tym samym czasie powinna być około 18 km / h, która jest całkiem przyzwoity i dość wygodne podróżowanie po mieście.

Oto jak zmontować elektryczny rower z twoich rękach!